עבור לתוכן
Magic DevHub

izik444

Members
 • הודעות פעילות

  19
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

מוניטין

0 Neutral

אודות izik444

 • דרגה
  Member
 1. אם הינך עובד מול מסד נתונים SQL-י כלשהוא, תוכל לבצע את השאילתה הבאה: select 1 where @ like '%א-ת%' (העתק המשפט לנוטפד ובצע CTRL+SHIFT שמאלי להצגתו בצורה תקינה). @ - המחרוזת לבדיקה. במידה והערך החוזר הינו 1, סימן שהשדה מכיל לפחות תו אחד עברי.
 2. אתה יכול גם יכול. פשוט , הגדר משתנה נומרי באורך ועדכן אותו בנוסחה הבאה: CallDLLF ('Kernel32.GetCurrentProcessId','4') פשוט , לא?
 3. כמפתח בשפות רבות, נושא הווקטורים (או המערכים בשמם הוותיק) הינו נפוץ ביותר עקב אי-מגבלת הזיכרון ויכולת הגמישות והדינמיות שהם טומנים בחובם (כגון: תא בווקטור אחד שיכול לשמש כהצבעה לווקטור נוסף, וכד') מתודיקת ה-sort הינה פונקציה הכרחית בעולם הווקטורים , ואני תוהה מדוע לא חשבו על כך קודם בגירסה 9 (אין לי מושג לגבי יישום הפונקציה בגירסאות ה-UniPaas). קיימים דרכים רבות למגוונות מיון וקטורים (יש על זה נושא שלם בכל יחידות המתימטיקה באוניברסיטאות למיניהם ובכלל). בכל אופן - כתבתי יישום קטן שמדגים מיון לפי שיטת המיון הנפוצה - "מיון בועות" היישום נכתב בגירסה 9.4 SP8. גמר חתימה טובה איציק ש. izA.txt
 4. EXECEL - גליון ספציפי

  אריאל רק בשל כך נתתי הסבר מפורט ברמה הבסיסית ביותר (עד כדי פירוט הפקודה והפרמטרים המתלווים אליה). לפי הסבר זה כל אחד יכול לעבוד עם משתנה מסוג OLE. כל אחד.
 5. EXECEL - גליון ספציפי

  היי את לא צריכה שום קומפוננטה נוספת כדי לעבוד עם רכיבי OLE/COM של מייקרוסופט, לרבות אקסל,וורד ואפילו פוירפוינט. מה שאת צריכה לבצע כדי לעבור לגיליון אחר באקסל מפורט כדלקמן-: פקודת 'בצע COM' כאשר הפרמטרים הינם: 1) אובייקט: משתנה OLE שמכיל את חוברת העבודה. 2) אפשרויות:קרא ערך מאפיין. 3) תכונה: sheets.item. 4) ארגומנטים: שם הגיליון שאליו ברצונך להתמקד (שדה מחרוזת רגיל). שימ/י לב: על המחרוזת להכיל <>במדויק את שם הגיליון (עברית נתמכת). 5) ערך מוחזר: משתנה OLE המכיל את הגיליון שעליו התמקדנו. זה כל הסיפור. בהצלחה.
 6. אכן כן. הבנת נכון.
 7. הדרך היחידה שאני מכיר לשיפור ביצועים עם פקד TREE הינה לטעון את הפקד לטבלה זמנית (MEMORY). מניסיון השיפור הוא עצום, אך קחי בחשבון שיש לטעון כל פעם את טבלת ה-MEMORY מחדש. לא מצאתי דרך טובה יותר מזאת.
 8. פונקצית '()ComObjReleae' תתבצע רק אם התבצעה הפונקציה '()ComObjCreate' כשהפרמטר שהן מקבלות הינו האובייקט OLE עצמו.
 9. ישנם מצבים שפקודת COM מסוג 'Application.Quit' לא גורמת לשיחרור האובייקט מהזיכרון (לדוגמא: כאשר עובדים עם אובייקט OLE מסוג EXCEL). גם לאחר שמירת העבודה בקובץ (פקודת COM מסוג:'SaveAs..') וגם לאחר סגירת חוברת העבודה (פקודה COM מסוג 'Close..') עדיין ה-Thread שנתפס בזיכרון (בדוגמא שלנו: EXCEL) <>לא משוחרר. דבר זה גורם לצבירת ה-Threads הנ"ל בזיכרון במחשב ולהאטת המחשב לאחר מס' הרצות. דרך-אגב, במחשבים מסויימים ה-Threads הנ"ל כן משתחררים מהזיכרון כשמריצים את אותה תוכנית. ניסיתי להשוות גירסאות וקבצי DLL - וכולם זהים לחלוטין. אשמח לדעת אם מישהו נתקל בתופעה כזו, ואם כן - מהם הכיוונים לפיתרון? איציק
 10. ישי אולי מחיקת הודעות זדוניות אלה תמנע מאנשים מלהריץ קובץ זה ולהתקין הוירוס , אך זה לא הפיתרון האידיאלי. הפתרון הטוב ביותר הינו להתעלם מהודעות אלה ומחיקתן בתדירות גבוהה ו/או סינון המשתמשים המתחברים לפורום זה רק תגביר את המוטיבציה בקרב אנשים זדונים אלה.
 11. אני כבר התרעתי על כך באתר. וירוסים מסוג אלה הינם מזיקים ביותר והסרתן אינה מושלמת למרות שהאנטי-וירוס מודיע שהוסרו בהצלחה.
 12. רוגלות

  שלום לחברי הפורום לאחרונה אנו עדים לתופעה של כניסת משתמשים עם שמות מוזרים (כגון: ???, abby) אשר כל מטרתם אינה אלא לצרף קובץ "מזוהם" ברוגלה (כינוי לקובץ זדוני שאמור לחבל במחשב או במידע שבו מותקן הקובץ) על-מנת שמי שיפעיל קובץ זה מחשבו יינגע ברוגלה זו. האנשים הרעים האלה (להלן: "מזהמים") די מתוחכמים , ניתן לאמר, בזאת שהם לרוב מתחברים לפורום בשעות מאוחרות של הלילה (או מוקדמות של הבוקר) ומצרפים להודעתם (שאינה מכילה דבר משמעותי בקשר ל-Edeveloper) קובץ זדוני שאמור לשנות Ports במחשב ו/או לשתול Spy על-מנת לנצל את פרצות האבטחה שקיימות בגירסת הדפדפן של מייקרוסופט (הרי רובכם גולשים בגירסה של מייקרוסופט- תודו) והאמינו לי - יש כאלה המון (אפילו מייקרוסופט הודתה בזה - באחד מהמאמרים שלהם) עלי לציין שמעצם הכרתי לעומק את נושא האבטחה - לרוב תוכנות ההגנה אינן מכירות רוגלה זו - ולכן לא יידווחו דבר למערכת-ההפעלה (אבל ישנן תוכנות די טובות שכן מתריעות על כך) מה שייגרום למחשביכם להאט את פעילותו במשך הזמן - ומשם הדרך לקריסת המחשב קצרה. צריך למצוא דרך תיחכום לסינון "מזהמים" אלה (מנהלים - לתשומת ליבכם). ואתם הגולשים - אם תבחינו עם סממנים לא ידועים - נא לא להקליק על שם הקובץ !!! לטובתכם !! גמר חתימה טובה איציק
 13. חיבור ל-LOTUS NOTES

  הסתדרתי. תודה.
 14. חיבור ל-LOTUS NOTES

  שלום לכולם ברצוני להתחבר למייל מסוג לוטוס נוטס ואשמח לדעת אם מישהו ביצע התחברות כזאת עם הפונקציות הפנימיות של מג'יק (ללא שימוש בתוכנות צד שלישי כגון: HOTFUDGE, BLAT וכו'). דרך אגב: החיפוש בפורומים האחרים של מג'יק לגבי "בעיה" זו - לא הניב תוצאות. תודה
 15. אני פיתחתי אפליקציה קטנה עבור מחשבי כף-יד עם Visual Studio שלא קשורה למג'יק, אך משראיתי שזה יותר קל ואינטואיטיבי מאשר לנסות (?) להציג אפליקצית מג'יק בפלטפורמות Mobile למיניהם - התגבשה במוחי ההחלטה להמשיך ולפתח בכלים שברשותי אפליקציות Mobile כיוון שאין למג'יק מה להציע בתחום זה. תקנו אותי אם אני טועה.
×