עבור לתוכן
Magic DevHub

rubinproj

Members
 • הודעות פעילות

  55
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

כל דבר שפורסם על-ידי rubinproj

 1. שלום רב, גם אצלי אותה שגיאה. אצלי מותקן על WINXP SP3.
 2. מעבר ל-DB של SQLEXPRESS

  quote user="ido"תלוי בצרכים. ה-Express מוגבל לגודל של עד 4GB. אנחנו משתמשים ב-MySQL לפרויקטים שלנו, יש לו קצת עקומת למידה אבל בגדול הוא אחלה./quote וכמובן MYSQL חינמי ולא מצריך רשיונות magic ent.
 3. עובד מניסיון, לנו יש יישום שרץ על שרת טרמינל 2008 64bit ובסיס נתונים pervasive 10 32bit
 4. שלום רב, התחלתי לדשדש בביצת ה- mysql לאחר שנשארנו ללא נציגות pervasive ואני מפתח יישום על unipass 1. + mysql 5.5 + odbc 5.1 ומקבל 2 תופעות בעייתיות: 1) שדות אלפא עם ערך בעברית מוצגים ב- DB כג'בריש (משתמש ב NAVICAT) למרות שבצעתי נסיונות להתקנת MYSQL ב- HEBREW או UTF8, עדיין נשאר ג'יבריש. במג'יק עצמו הכל נראה בסדר. 2) בטבלאות המכילים שדות אלפא עברי עם ערך עברי כאשר מבצעים שינוי למבנה הטבלה (שינוי מפתח, הוספת שדות..) לאחר אישור הודעת ביצוע הסבת נתונים בטבלה המג'יק מתקרש ועף. טבלאות ללא אלפא עברי עוברות הסבה ללא בעייה. אשמח לקבל פידבקים לבעיות הנ"ל.
 5. ובמג'יק עצמו בהגדרת שרת מסד נתונים יש התייחסות שונה מהרגיל (לדוגמא: \\main\edev)? או שעדיף להשתמש ב- במקום בשם המחשב?
 6. צודק. דרך אגב האם יש לך מושג כיצד להתקין MYSQL ברשת מקומית ללא שרת? מספיק שאני מגדיר ב- ODBC היכן השרת (\\server\db_name), או שיש צורך בהגדרות אחרות גם במג'יק עצמו? (אני לא מתקין מג'יק בכל תחנה, אני מתקין ברשת ומפנה אליו ע"י קיצורי דרך מכל תחנה). בתודה מראש,
 7. עידו תודה רבה, בעיית הקידוד נפתרה. שיניתי את כל שדות האלפא ליוניקוד (כפי שרשמת) ויצרתי מחדש את בסיס הנתונים ב- UTF8 ועכשיו הערכים מוצגים בעברית בטבלאות של MYSQL. החסרון היחידי כמובן בשימוש ביוניקוד הוא הכפלת נפח הזכרון.
 8. תודה על התגובה. האם יכול להיות שהבעיה היא בשדות אלפא עיברי? האם צריך הגדרות מיוחדות מעבר לברירת המחדל או בהגדרת המפתחות? אולי הבעיה בגרסת ה- MYSQL שהתקנתי? הגרסה היא mysql essential 5.5. דרך אגב, האם יש לך ידע או נסיון בשימוש ב- MYSQL ברשת ללא שרת? מה נקרא windows workgroup? תודה מראש
 9. כדאי להוסיף לקורס המתוכנן התיחסות ל- MYSQL שמהווה אלטרנטיבה חינמית ואינה מצריכה רשיון ENTER.
 10. שלום לחברי הפורום, בגרסאות קודמות לגרסה 10 ניתן היה לבצע קישור לקובץ בתוך התוכנית במצב קריאה כאשר הקובץ הראשי הוא אותו קובץ הנפתח בכתיבה. האפשרות משמשת הרבה לקידום נומרטור לדוגמא: הקובץ הראשי הוא קובץ עובדים, בתוך תוכנית פרטי עובדים מבצעים קישור קריאה לאותו קובץ עובדים במיון בסדר הפוך ומקבלים מספר עובד אחרון בקובץ -> מכאן ניתן לקבוע את קוד העובד החדש.... שורה תחתונה: בגרסה 10 לא ניתן לבצע את התרגיל הזה אלא עם פספסתי משהו בהגדרות. ברגע שמבצעים קישור לאותו מקור נתונים מספר פעמים בתוכנית כל הקישורים מקבלים את אותם הגדרות. האם משהו נתקל בבעייה? בתודה מראש,
 11. טוב שגיאה שלי, זה מתנהג אותו הדבר, בלבל אותי הממשק החדש, האלמנטים מסודרים אחרת מגרסאות ישנות, אין טבלאת DB שבה רואים בצורה מרוכזת את כל הקבצים המשתתפים בתוכנית.
 12. שלום לחברי הפורום, אני מתעניין במחולל דוחות חיצוני למג'יק כפתרון ללקוח שלנו. המחולל צריך לעבוד מול קבצי ביטריב. משהו מכיר מוצר כזה? בתודה מראש.
 13. בגרסה הראשונה של EDEV10 זה היה נכון וכמו כן בפיתוח זה עובד, אבל ללקוח כזה המחולל עובד רק ברשיון ENT והאמת שבדקתי את זה היום מול דני ממג'יק. בכל אופן קבלנו החלטה לערב את 2 סוגי הרשיונות אצל הלקוח כך שסוגיית המחולל נפתרה. תודה לכל המשיבים על המידע.
 14. אריאל שלום, מה שלומך? כן אני מכיר את המחולל של edev10 והוא בהחלט טוב <><>אבל... ללקוח הרלוונטי אני צריך סדר גודל של 50 רשיונות כאשר בפועל שימוש במחולל יהיה אולי ל- 5-10 משתמשים. עלות רשיון ent בשביל המחולל היא פי 3 מרשיון רגיל, מהבנתי לא ניתן לערבב סוגי רשיון שונים ולכן עלות הרשיונות מעמידה את העסקה בבעיה רצינית. חשבתי לחפש מחולל צד ג' שיתן מענה לבעייה הנ"ל.
 15. תודה על התגובה, יצרתי קשר עם הסניף המקומי של SAP ברעננה ואין להם מושג גל המוצר למרות שלפי האתר הבינלאומי הם הנציגות. ידוע לך במקרה מי משווק את המחולל הזה בארץ?
 16. אני משתמש ביישום אותו אני מפתח במחולל דוחות של מג'יק 10 המגיע כקומפוננטה הנמצאת בתיקייה ADD_ON. בתוכנית מסויימת המכילה 89 שדות ו- 5 מפתחות בזמן הפעלת המחולל הוא קורס. בתוכניות אחרות אין בעייה. האם יש למשהו נסיון עם המחולל הזה ויודע מה המגבלות שלו? האם הוא יעבוד עם Microsoft .NET 3.5 ? ולמי שלא מכיר, קומפוננטה חמודה מאוד המחליפה את המחולל של גרסה . תודה מראש,
 17. תודה על התגובה. בדקתי את הבעייה תוך בידוד שדות בכל פעם והתברר שהקריסה נובעת רק כאשר על גבי התוכנית עליה מפעילים את המחולל קיים שדה שהינו אוביקט מסוג ComboBox, החלפתי אותו לשדה עריכה והכל עובד בצורה תקינה. האם ידוע לך אם מג'יק תומכים במחולל הזה?
 18. אופס, קראתי מחדש את האשכול הזה וראיתי שקראתי לך (אריאל), אריק (מפנו) בטעות.
 19. quote user="magic-line"מוזר שזה קורה לך לאחר הסבה , כי הדבר הזה לא היה צריך להשתנות . כעקרון בתוכנית צריך להיות מסומן "חלון בחירה" = כן -על מנת ש-ENTER יבחר ערך ויסגור תוכנית /quote שוב לא הבהרתי את עצמי, מה שהוסב עובד בסדר גמור אני מנסה ליישם את אותה פעולה במג'יק 10 טהור (מנסה לבצע דרך כתיבה מסקרץ' ללא קשר למה שהוסב).
 20. מרוב שאני מבולבל מהנושא הזה גם בלבלתי את הפוסט שלי: אני מליח בלחיצה על פקד לחצן לפתוח את תוכנית הבחירה אבל ביצוע ENTER על השורה הרצוייה לא בוחר את הערך וחוזר חזרה לתוכנית הקוראת כפי שהיה נהוג קודם לכן. מה אני לא מיישם נכון?
 21. אריק שלום, ובאותו עניין איך מיישמים תוכנית בחירה כפי שניתן היה לבצע עד גרסה 9? הכוונה שלחיצה על לחצן מפעיל ארוע חלון או F5 על פקד עריכה ואז מעלה תוכנית בחירה מתוך טבלה? אני מדשדש את צעדי הראשונים ב- 10 ומנסה ליישם את מה שההסבה העבירה לבלוק רשומה ראשי בכל הקשור לתוכניות בחירה. תודה מראש,
 22. אני נתקל בתופעה מוזרה: קובץ בפורמט TIF המוצג מצויין ביישום המפותח במג'יק 9.4 לא מוצג כלל ביישום המפותח במג'יק 9. ההגדרות לניתוב לקובץ והתצוגה שלו זהים בשתי הסביבות. בקבצי JPG אין בעייה. האם קיים שוני ב- DLL המציג תמונות בין שתי סביבות הפיתוח הללו? משהו נתקבל בתופעה כזו?
 23. נראה שבסוף הפתרון היעיל ביותר הוא להמשיך להשתמש באוביקט תמונה של מג'יק 9 אבל להנחות את הלקוחות על סריקה בפורמט TIF שחור/לבן או קומפרס כפי שמופיע בחלק מתוכנות הסריקה - הכוונה ל- TIF המנימלי ביותר. תודה לכל המשיבים על הפתרונות.
×