עבור לתוכן
Magic DevHub

MaorLinn

Members
 • הודעות פעילות

  285
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

כל דבר שפורסם על-ידי MaorLinn

 1. בעבודה ב-TERMINAL SERVER, כשרוצים להדפיס, ונפתח ה-PRINTER DIALOG, המדפסת המסומנת (SELECTED) היא לא מדפסת ברירת המחדל כשמדובר במדפסת REDIRECTED. במילים אחרות - אם המשתמש חושב שהוא שולח הדפסה למדפסת ברירת המחדל שלו, למעשה ההדפסה נשלחת למדפסת אחרת. זה קורה רק מתוך מג'יק. מישהו מכיר? נתקל? מכיר פתרון?
 2. בעיה בגרסה 9

  היי רומן, המערכת כולה ב-PERVASIVE ואין שימוש ב-DIRECT SQL. כך שזה לא המקרה כאן...
 3. בעיה בגרסה 9

  בעיה שנתקלתי בה לא פעם: משימה קוראת למשימה אחרת. בדוגמה שאני נתקל בה הפעם - משימת OL קוראת לתוכנית BATCH ברמת RS. משום מה, למרות שתוכנית ה-BATCH מוגדרת כ-פתח חלון = כן, וגם תפריט אפשרויות = כן (כלומר - אני אמור, לכל הפחות, לקבל חלון שאלה "התחל ביצוע?") - בעת הפעלת התוכנית, החלון רק מבזיק לשניה, ונסגר לבד. בדקתי וכל הקבצים שמשתתפים במשחק - תקינים, ואני גם לא מקבל הודעת שגיאה. (מפתח כפול, או כל דבר אחר). מישהו נתקל בדבר כזה? תודה!
 4. שלום לכולם, יש לנו מערכת עם מידע עתיק מעורבב עם מידע חדש יותר. המידע בעברית שמור בקידוד OEM בחלק מהשדות והטבלאות, ובקידוד ANSI בחלק אחר. כשמנסים לגשת לנתונים מבחוץ (לצרכי BI, גישה דרך ODBC), חלק מהנתונים נראים באופן טבעי בג'יבריש. האם מישהו יודע איך אפשר לפתור את זה בלי להסב את הנתונים? לצרכי הצגה בלבד בצד הקורא. תודה!
 5. שלום לכולם! המערכת שלנו (9.4) עובדת על קבצי PERVASIVE. על מנת לתת גישה לנתונים ממערכות חיצוניות, עשינו ייצוא DDF, ויבוא שלו אל תוך PERVASIVE CONTROL CENTER. כך בנינו בעצם "שכבה" שמאפשרת לגשת לקבצים שלנו דרך SQL. 1. האם מישהו יכול לאשר שהגישה אליו היא דרך ODBC למי שרוצה לגשת? 2. מה עושים עם העברית? כאשר פותחים את הקבצים מתוך ה-PCC עם SELECT כל שדות העברית מוצגים בתור ג'יבריש. ניסינו לשנות את ה-CODEPAGE בהגדרות של ה-DB כולו, אבל אז כל שמות השדות הפכו לג'יבריש (והתוכן לא השתנה). אז איך מגדירים את זה? האם למישהו יש נסיון? תודה!
 6. שלום לכולם, בגרסה 9.4 (כן כן...) - כתבתי תוכנית עם הרבה FORMS, ותת משימה שמקבלת קריאה לרוץ כל פעם בתוך FORM אחר. כך אני מציג לוח שנה, ובכל יום את השורות הרלוונטיות לו. עכשיו אני מנסה לזהות באיזו תת-משימה המשתמש הקליק. אבל המשימות לא "חיות". הן רק נפתחות ונסגרות (סגור חלון = לא) ולכן כל הלוגיקה כתובה במשימת האב. אבל - כאשר אני מקליק על כל אחת מהמשימות, אין לי דרך לזהות איפה הקלקתי. מישהו מכיר את הנושא ויכול להציע פתרון? תודה, מאור.
 7. USRUPD

  בוקר טוב! לקוח שלנו רוצה לעבור לעבודה ב-LDAP. לצורך כך הם צריכים למעשה לעבור על כל הגדרות המשתמשים בקובץ USR_STD כדי להעתיק ל-ACTIVE DIRECTORY את ההרשאות והקבוצות. אנחנו בגרסה 9.4. נזכרתי שפעם היה כלי בשם USRUPD בסביבת יוניפאס, שמשמש לייצוא של הנתונים איכשהו. 1. מה הוא בדיוק עושה, והאם למישהו יש את הכלי הזה? 2. האם מסובך להשתמש בו? 3. האם חייבים יוניפאס מותקן כדי להשתמש בו? תודה! מאור
 8. USRUPD

  משום מה אני זוכר שבעבר השתמשנו בכלי הזה (אני לא זוכר איך ואני לא מוצא את הכלי...) כדי לייצא את נתוני המשתמשים מקובץ USR_STD לאיזשהו XML. אני יודע בוודאות שעשינו את זה, אבל מכיוון שאני לא מוצא את זה, אני לא יודע להגיד לך כיצד. אולי לא מדובר בכלי הזה אלא בכלי אחר...
 9. שאלה מוזרה - V9.4

  בוקר טוב, האם מישהו יודע איפה נשמרות ההגדרות של שולחן העבודה בגרסה 9.4? אני מתכוון לכל ההגדרות של גודל שטח העבודה לעומת גודל ה-PROPERTY SHEET, ומיקום הפאלטות, וכדומה. משום מה - כנראה קובץ ההגדרות הפך אצלנו ל-READ ONLY וכל ההגדרות מתאפסות ואני רוצה לבדוק את זה. תודה!
 10. שלום, אנחנו חברה שעובדת עם EDEVELOPER (גרסה 9.4) כבר הרבה שנים, ויש לנו מערכת גדולה המותקנת באתרים רבים. (כל אתר הוא STAND ALONE, ולא HOSTED אצלנו). כעת אנו מעוניינים לחשוף חלק מהמסכים והמודולים של המערכת על גבי מובייל (אנדרואיד בלבד בשלב זה). מחפשים פרילנסר שיוכל לפתח את הצד הזה של המערכת, תוך קישור ל-DB הקיים (PERVASIVE, אשר כנראה יהיה צורך להתחבר אליו דרך ODBC). מדובר בשת"פ לטווח בינוני-ארוך, שכן כמות המודולים שאנחנו מעוניינים לחשוף תלך ותגדל. אשמח לדעת מה עלויות לפרוייקט כזה (בתלות בנפח העבודה), ומה צריך להתקין/לרכוש בצד הלקוח כדי שזה יעבוד (מחירי רשיונות XPA? מחירים לתוכנות MIDDLEWARE? וכו'). אם יש מישהו מעוניין, או מישהו שיכול לתת מידע בנושא - אפשר להתקשר אליי לטלפון 050-5490170. תודה, מאור.
 11. שלום, אני עובד בגרסה 9.4. אני צריך לייצר קובץ XML ובתוכו לכלול קובץ PDF שקודד במבנה BASE64. לשם כך אני משתמש בפונקציית BLOB2BASE64. הפונקציה הזאת מחזירה מחרוזת. הבעיה היא שלא משנה מה אני מנסה לעשות, אורך המחרוזת המתורגמת מפונקציית התרגום לא עובר את גודל 32000. ניסיתי לקלוט לתוך שדה MEMO, מחרוזת או BLOB אחר, אבל תמיד הגודל שנקלט הוא 32000 תווים. הבעיה היא שכאשר אני לוקח PDF בגודל סטנדרטי, התרגום שלו גדול בהרבה מ-32K תווים. (בדקתי בכמה כלים מבוססי WEB) האם למישהו יש נסיון עם דבר כזה ודרך להתגבר על הבעיה? תודה.
 12. שלום לכולם, בגרסה 9.4, לפי מה שידעתי עד עכשיו, כשאני מבצע קריאה עם HTTPGET, אני למעשה לוקח את כל הפרמטרים למשלוח ומשרשר אותם ל-URL. עכשיו אני צריך לקרוא לשירות באמצעות GET, אבל הוא מצריך BASIC AUTHENTICATION. יש לי משתמש וסיסמה אבל אני יודע לאן אני אמור להכניס אותם... לא מדובר בקריאה מסוג POST שיש לה גם BODY, אז אני מבולבל. מישהו מכיר?
 13. היי רומן, תודה! אני מנסה את זה ולא מצליח. האם אני יכול לפנות אליך בפרטי?
 14. HTTPPOST - מנסה שוב

  בוקר טוב לכולם, לפני שנתיים כבר העליתי את הנושא הזה, ולא הגעתי לפתרון - אני מנסה לקרוא לכמה WS בשיטת HTTPPOST דרך גרסה 9.4. ניסיתי המון דברים ועדיין אני מקבל BLOB ריק לאחר הקריאה. האם מישהו מכיר ויודע ויכול להנחות אותי או לתת לי ייצוא של תוכנית שעובדת? העניין די דחוף. תודה מראש!
 15. HTTPPOST - מנסה שוב

  טוב, עדכון ביניים/סופי - הצלחתי להתחבר ל-WS על ידי ניקוי חלק מהפרמטרים. מסתבר שצריך היה רק HEADER אחד מתוך ה-6 שניתנו לי. לא ברור לי אם זה משהו שרלוונטי רק ל-WS הזה או לכל שיטת ההתחברות באופן כללי. תודה על העזרה!!! שנה טובה, מאור.
 16. HTTPPOST - מנסה שוב

  מסכים איתך לגבי בית הספר, אבל מה לעשות - בית ספר פרטי עולה הרבה כסף... איך אפשר ליצור איתך קשר ישיר? אם אינך מעוניין לפרסם כאן טלפון - אז המספר שלי הוא 050-5490170. תודה!
 17. HTTPPOST - מנסה שוב

  בוקר טוב גדי! ניסיתי ואכן התוכנית עובדת, אז קודם כל - תודה! עכשיו אני מנסה לעלות כיתה - קיבלתי פרטים של WS שאני צריך לשלוח אליו הרבה פרמטרים, רק שאין לי מושג איך "לארוז" אותם למשלוח... האם אוכל ליצור איתך קשר באופן אישי כדי שתוכל אולי להתחבר למחשב שלי מרחוק ואוכל להראות לך את המידע בפועל? תודה, מאור.
 18. HTTPPOST - מנסה שוב

  גדי - תודה רבה! מחר על הבוקר אני אגיע למשרד ואנסה את זה ומיד אודיע לך!
 19. HTTPPOST - מנסה שוב

  אריק - מסכים איתך, אבל מכיוון שפונקציית HTTPPOST *קיימת* בגרסה 9.4, אני לא חושב שזה יותר מדי מוגזם לצפות שזה יעבוד... אני לרגע לא טוען שאתה טועה, ואני גם לא מאשים את הסביבה במקרה הזה, אלא תולה הכל (בינתיים) בחוסר ידע שלי, עד שיוכח אחרת. גדי - כרגע עדיין אין שירות ספציפי. ניסיתי בעבר גם להתחבר לשירות של בנק ישראל להמרת שערי מטבע, וגם לסתם שירות שקיים לצרכי נסיון באתר של W3School. לצערי, שום נסיון לא צלח, ואני מאמין שאני לא מבצע נכון את הקריאה. אם יש לך דוגמה שעובדת, מול כל שירות שהוא, אני אוכל להשתמש בזה כבסיס, ואז כשיגיע הרגע לנסות מול השירות האמיתי שאני אמור לעבוד מולו (מדובר ב-API של שותף עסקי שלנו), אם לא אסתדר, אז אוכל לתת מידע יותר ספציפי.
 20. HTTPPOST - מנסה שוב

  היי אריק וגדי - ראשית כל, אני יודע שהגרסה החדשה טובה יותר, אבל היא לא אופציה ישימה כרגע - אריק, אתה יודע את כל הסיפור. גדי - השרת שאני פונה אליו דורש פניה בשיטת POST. כאשר ניגשתי לכל מיני שירותים בשיטת GET (אם הם מאפשרים זאת) - הצלחתי בלי בעיה. משום מה, בשיטת POST אני לא מצליח... האם יש לך דוגמה עם POST שעובדת? אשמח מאד!
 21. שלום לכולם, אני עובד בגרסה 9.4, ויש לי בעיה שנמשכת כבר הרבה זמן, ואולי למישהו יהיה רעיון: אני משתמש בקומפוננטת OFFICECOM ליצירת פגישה ושליחת זימון. משום מה, הטקסט העברי שאני מכניס לתוך גוף הזימון, מגיע למקבל בג'יבריש. אצלי זה נראה כמו עברית תקינה. 1. ניסיתי גם ישירות דרך OLE, ולא הצליח. 2. כשאני כותב מלל בעברית מתוך OUTLOOK עצמו - העברית מגיעה באופן תקין. 3. ניסיתי לשחק עם ה-PROPERTIES של אובייקט APPOINTMENT ולקבוע לו CODEPAGE, ולא היתה השפעה. יש למישהו רעיון או אפילו ייצוא לדוגמה?
 22. בוקר טוב, האם מישהו ניסה והצליח, עם או בלי OFFICECOM, לקבל מייל עם קובץ מצורף ולשמור את הקובץ לדיסק? אני עובד בגרסה 9.4. תודה!
 23. בוקר טוב לכולם! יש לי שאלה מוזרה, ואולי מישהו יתחבר או אולי אפילו יש למישהו רעיונות ופתרונות: אני לא אוהב לפתח דוחות. כל ההתעסקות עם הגדרת הפקדים על המבנים, ולבדוק את הגודל, והגלישה, והצבעים, וההדגשות, כל אלה גוזלים המון זמן פיתוח ותחזוקה ("תוסיף שדה", "תזיז כותרת", וכו'). מן הסתם, על שלב בניית ה-DATAVIEW אי אפשר לדלג. אבל, אני מעוניין לדעת האם מישהו חיפש ו/או מצא פתרון שיחסוך את הצורך לפתח דוחות על ידי פיתוח מנגנון גנרי כלשהו. למשל - אני יכול לבנות טבלה זמנית, שאני אמלא אותה בנתונים לפי הצורך, ואז אשלח לתכנית שרק מדפיסה את הטבלה. כמובן שאפשר לשכלל את זה, אבל תמיד תהיה לי בעיה כשאני אצטרך מספר יותר גדול של עמודות, וכו'. חשבתי שאולי מנגנון גנרי שבונה פלט ל-HTML באמצעות הקומפוננטה של אלון רזי יכול להיות רעיון טוב. האם מישהו התנסה בדבר כזה? אני עובד בגרסה 9.4, למקרה שזה רלוונטי. תודה, מאור.
 24. היי רומן, מה שאתה אומר נכון, אבל זה אומר שאני צריך לדאוג מראש לכמה תבניות, כי אני לא יודע מעכשיו איזה דוח יצטרך להיות LANDSCAPE, ואיזה PORTRAIT, ובאיזה דוח אני צריך 5 עמודות בטבלה, ובאיזה אני צריך 10 עמודות בטבלה, ומתי אני צריך רק כותרת ומיד טבלה ומתי יש לי קודם כל מבנה אחר בעיצוב אחר. אם אני עובד בתוך המבנים של מג'יק, עם או בלי מודלים, אני עדיין אצטרך להיכנס ולעצב מבנים. אני מחפש פתרון שבו אני בכלל לא צריך להתעסק עם פקדים. אם אני אצליח לבנות תהליך שמייצר באופן דינמי דף HTML, שמכיל טבלה, אז גם אם אני לא יודע מראש מה מספר העמודות שבה, זה לא מהווה בעיה. ואם אני צריך לפני הטבלה לשים כל מיני דברים אחרים - אותו סיפור. לכן אני מחפש פתרון גנרי. אלא אם תגיד לי שלא הבנתי נכון את מה שאתה אומר, ואז אשמח להבין יותר לעומק או אולי לראות דוגמה אם יש לך. תודה, מאור.
×