עבור לתוכן
Magic DevHub
gadito

מגיק 10

Recommended Posts

בדיוק סייימתי התקנה ובדיקה ראשונית....

אני חייב לומר מאוד מאוד מאוד יפה :

1. חזרה לפשטות ופישוט מסיבי של אלמנטים שהסתבכו עם השנים והגרסאות  (אני כאן מ3.09 )

2. סוף סוף התמודדות רצינית עם בעיות היסטוריות של מגיק (ביטריב , עבודה במקביל  ,תעופות, וכו  )

3. עיצוב נאה , מהירות ריצה  וגמישות עבודה ופיתוח ללא שינוי דרמטי בתאימות הקונספטואלית .

ולסיכום :

מלוטש , מקצועי ומהיר !.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תוצאות ביינים :

1. ההסבתי מערכת מ8 ל10 (דרך 9 SP7A) -  תהליך מעט מורכב אבל נראה עובד  ...ויש כמובן בעיות עם הצבעים..

2. קובץ הריצה (ECF )יצא שליש מהגודל המקורי ב 9 ..יפה ! 

3.  סך קבצי המקור (פיתוח) יצאו פי 4 מהגודל המקורי ב9 ... חבל !

4. לאן נעלם "יציאה למערכת ההפעלה" ?  : הייתי צריך  להגדיר מחדש בקובץ המקשים ..ctrl+Z

הבעיה בתהליך הוא לא הההסבה החד פעמית אלה ההסבות השוטפות שיש לבצע בזמן עבודה על 2 סביבות (אחת ישנה ואחת חדשה ) זמן זה עלול לקחת אפילו שנה עד אשר משכנעים את הלקוחות לעבור לסביבה החדשה - בעיה !! אם לא ניתן להעביר תוכנית בודדת כל פעם ...

המשך יבא !

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אופס .. בעיה !

היכן נעלם מבנה HTML ומסמך HTML ??

היתכן ולא נתמך ?

היה ב 9  ו 8  ואין ב 10  ?!

אומנם המחולל שלהם היה דיי פשוט - אבל עשה עבודה, וזה היה בשימוש

(הוצאה לאקסל ולוורד בפשטות , דוחות , ועוד ועוד ..)

אין לזה תחליף ?!

חבר'ה  - מייד להחזיר !  

(אל תנסו אפילו להסביר )

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

היי גדי
א. הם הודיעו רשמית שהם מפסיקים עם תכונה זו.
ב. בכנס של WIZMAGIC במרץ הם שאלו האם מישהו משתמש בתכונה הזו, ואף לקוח לא אמר "כן".
בינינו, עדיף בהרבה להשתמש במיזוג HTML, ככה יש לך שליטה מלאה על העיצוב (זה מה שאני עושה).

אני מציע לך להתכונן נפשית לתשובה של שלילי חזק בנושא זה.

משתתף בצערך

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
הבעיות שנתקלתי בגרסה 10 :
  1. <li>לא הצלחתי למצוא שיטה ידידותית למשתמש להסבת ישום כולל קומפוננטות (בתוכנית ההסבה האוטומטית אין תשובה להסבה כנ"ל). אצלי כל הישומים כוללים קומפוננטות.<li>השלמת סוגריים בעורך הנוסחאות החדש. בנוסחאות מאוד מורכבות זה מהווה בעיה קשה מכיוון שאין  הודעת שגיאה בזמן כתיבת הנוסחה וכבר ניתקלתי בתופעה שהתוכנית עברה בדיקה ועפה רק בזמן ריצה. הייתי ממליץ לפחות על שיטת הצבעים כמו ב Excel ואז אפשר לראות את התאמת זוגות הסוגריים.<li>יבוא תוכניות וטבלאות בודדות מגרסה 9. השיטה שאני עובד היא עקומה של יצירת ישום שלם בגרסה  10 ואז לעשות יצוא/יבוא לתוכניות או הטבלאות הספציפיות.<li>שינוי מקשי קיצור. זה בדיוק נוגע לבעיה שגדי ציין, עבודה מקבילה בשתי גרסאות. לדוגמא הרגלנו ל Ctrl+P ובחלק מהמקומות הוחלף ב Ctrl+Enter. כמובן אפשר לשנות ההגדרות ולבצע התאמה אישית אבל זה הרבה עבודה.<li>בעיה שלי אבל עדיין לא השתלטתי על ה Debugger החדש.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אכן באופן רשמי הטכנולוגיה של HTML FORMS אינה נתמכת יותר בגירסה 10.

אני כמעט ואיני עושה שימוש נכון להיום בטכנולוגיות WEB, יחד עם זאת ממעט הפיתוחים שביצעתי

מתוך 3 הטכניקות הזמינות בגירסה 9 (BC,MERGE ו- HTML FORMS) , האחרונה היתה זו שנתנה לי את המענה הפשוט, האמין והמהיר ביותר, והייתי מופתע לראות שנעלמה בגירסה 10.

אני מבין את שהוסבר לי כי 2 הטכנולוגיות הראשונות נותנות מענה טוב בהרבה, יחד עם זאת קשה קצת לקבל כי מהמוצר "נעלמת" תכונה אשר ייתכן ויש פיתוחים שנסמכו עליה.

אין הדבר דומה להעלמת תכונות ב-STUDIO (למשל "הועלמו" בחלון עריכת נוסחא הלחצנים לפתיחת חלונות הבחירה השונים, והושארו מקשים חמים בלבד). עם זה אפשר להתמודד ולהתרגל, אבל העלמת FEATURE ברמה של DEPLOYMENT היא בעייתית הרבה יותר ומדאיגה.

המשמעות היא שלמערכת השיקולים בזמן פיתוח צריך להכנס גם  שיקול זר של האם זה ייתמך בגירסאות עתידיות או לא. וזה מעט בעייתי.

כרגע אפשר רק להתנחם בכך שמאחורי BC ו- MERGE מג'יק ניצבים איתן ומבטיחים המשך תמיכה בעתיד הנראה לעין.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

כל מילה חקוקה בסלע !

זה שימושי ויעיל להמון דברים קטנים כמו :

1. דוחות והדפסות של HTML  ( לשליחה בדואל ולעבודה באנטרנט )

2. הפקת דוחות לאקסל ולוורד  ( לא כל פלט צריך להיות מעוצב ברמה של משרד פרסום  )

דרך אגב : משהו יודע איך להחזיר תמיכה בביטריב 6.15 הישן והחינם  ?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

גדי מדגיש את השאלה שלך !

דרך אגב : משהו יודע איך להחזיר תמיכה בביטריב 6.15 הישן והחינם  ?

מה קורה עם אפלקציות המבוססות על קבצי Btrieve 6.15 ...

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

טוב להלן התשובות של מגיק :

1. אין HTML

2. אין ביטריב 6.15

3. אין הסבה אוטומטית לרשומה ראשי .

4. אין קישור בדיקה (למה !???).

אבל יש ..

1. יש תהליך הסבה מסורבל  (למה לא נשארו עם השיטה הוותיקה ?)

2. יש תאימות אחורה לרשומה ראשי - אבל אף אחד לא מבטיח שמחר יהיה . 

(כלומר חייבים להסב ידנית היום כי מחר זה ימות ! - אז מה עשינו פה בדיוק ?)

3. יש פתרון לקישור בדיקה אבל אף אחד לא מבטיח לך שהוא לא מתנגש עם הפיתוח שלך

(כלומר סביר להניח שתקבל פעמיים הודעת שגיאה ב"חלון" אחת שלך ואחת של מגיק )

4. יש או קבצים גדולים מאוד מאוד , או קובץ ריצה  שבלתי ניתן לכיווץ נוסף ! 

כך שבסופו ש דבר יש להתקין ללקוח  מערכת גדולה פי 5 ממה שהותקן בעבר

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

יש יתרונות ב 10 ויש חסרונות.

מבחינת היתרונות, מה שנחמד זה ה SUB FORM

שזה באמת דבר מהפכני. ממש חבל שאין ב 9.

אמנם יש את הריצה המקבילית של מסכים.. אבל אותי באופן אישי זה פחות מעניין ממה שחשבתי שזה יהיה. אולי יש עוד יתרונות קטנים, אבל זהו ..

אבל יש חסרונות : ההסבה היא קשה יותר ומסורבלת יותר ועם שלבים. געגועי להסבה הקודמת.

אני לא מבין למה לא עשו את זה בשלב אחד אוטו'.

ואני ממש לא מבין למה בהסבה שמרו על רשומה ראשי במקום לייצר אירועים אוטו' (אפילו לעשות את זה כברירת מחדל). אני לא רואה את עצמי עובר על מאות תוכניות אוןליין ומשנה את זה. זה לדעתי חסרון עצום.

קשה לי מאוד הנפחים של המערכת שקפצו מ 60 מ"ב ל 280 מ"ב ...

זה שאין CTRL+D  לראות את כל קבצי ה DB ולתת לבם  R W זה פשוט חסרון עצום בתוכניות גדולות.

דפדפוף ברשימת תוכניות ביישום של כ 1500 תוכניות הוא איטי הרבה יותר מה 9.

עובד לי לאט יותר.

אני לא רואה איך לשכנע לקוחות קיימים ב 9 לעבור ל 10 ולהשקיע.

אני לא יודע איך למכור להם את כדאיות ההסבה, במיוחד ! שגרסה 9.4 היא יציבה ומושלמת כל כך.

ישי

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

ישי וגדי שלום,

א. גם כאשר הוציאו את המג'יק 9.0 אני בטוח שהיו לכם הסברים למה יש בזה חסרונות יחסית למג'יק 8.3.

ב. בכל תוכנה יש יתרונות וחסרונות, לדעתי האישית היתרונות עולים על החסרונות.

ג. לגבי ה CTRL + D , הם לקחו על זה אחריות בכנס ואמרו שיטפלו (זוכרים שנזפתי בהם ?)

ד. אנחנו כבר שנים מקטרים על הביטריב המקולל, סוף כל סוף פטרו אותנו מעונשו של זה, אז עכשיו אתם מקטרים שאין אותו יותר ???, אתה כל כך אוהב אותו אתה יכול לרכוש אותו.

אין לי מניות במג'יק, אבל אני חושב שסוף כל סוף הם עשו משהו בכיוון הנכון,

אם הם יבצעו את הדברים הבאים הם יוכלו להיות חברה שמוכרת במיליארדים :

א. יכולת להפיכת התוכנית לערכת התקנה (כלומר התקנת מג'יק זמן ריצה בעת התקנה אוטומטית של הלקוח), עם רשיון של עד 10 משתמשי זמן ריצה - בחינם... מהפכני אבל אפשרי בעלות פיתוח מצחיקה מצידם.

ב. חלוקה של רשיונות פיתוח עד 100 טבלאות ועד 200 תוכניות בחינם, לעודד מפתחים לעבוד עם המוצר.

ג. חלוקה של מנועי 3 משתמשים באינטרנט בחינם, כדי שאתרים ירצו להתחיל לעבוד איתם.

אלו פעולות שעשויות הן להרחיב את בסיס המתכנתים שלהם והן את בסיס הלקוחות, וכאשר הבסיס מספיק גדול אז כבר יש מומנט חיובי.

עם כל הכבוד להכשיר 22 מתכנתים בשנה לא יוביל אותם לשום מקום.

בברכת שבוע טוב

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

סיבות טובות למעבר:

1. סיבה אחת ויחידה מצדיקה את המעבר ל10 - עבודה במקביל והיא עומדת מעל כולם .

ואני חייב לומר זה נראה יפה מאוד  .

2. סיבות משניות היא ה SUB FORM ,מחולל דוחות , ופישוט כתיבה מסויים בSTUDIO.

3. סיבה משנית נוספת היא יעול הפיתוח (למתכנתים מאוד מאוד מתקדמים ) ע"י כתיבה של קוד שכותב קוד  (לא הגעתי לזה אני מניח שבשנים הבאות ידונו בזה ברצינות - כעת כולם עסוקים בשימור הקיים

סיבות לשבת על הגדר :

הבעיה היא שמורידים לך פונקציות שלא הפריעו לאף אחד !! (זה היה נכס ולא עול )

ולא מסופקת שום אלטרנטיבה , או הסבר מתקבל על הדעת, זה פשוט לא מקובל , זה מפחיד !.

1. למי בדיוק מפריע שיש תמיכה בבטיריב 6.15  

(אתה לא יכול אפילו להסב בפשטות לקוח מבטריב לSQL כי איך תגש לקבצים הישנים ?)

2. למי בדיוק מפריע שניתן לעצב מסמך HTML בפשטות ?

(אני לא כותב לאנטרנט אבל כן כותב דוחות פשוטים בHTML)

3. למי בדיוק מפריע שיש קישור בדיקה ?

(כפי שהסברתי : צריך לנקות ידנית את קוד לאחר ההסבה מהודעות האזהרה מיותרות )

4.  מי מבטיח לי  ש"תואם רשומה ראשי" ישאר בגרסאות הבאות של מגיק .

אם יש לי רשומה ראשי עם מאות שורות הפתרון של מגיק הוא עשרות HANDEL'S

היעילות היא לא בדיוק מוחלטת  , כי נניח ואני מחפש "מי מעדכן את שדה X"

אני חייב לפתוח את כל השורות ועדיין לסרוק שורה שורה ... 

כלומר אני לא בטוח שמבחינה מעשית ההבדל גדול כל כך .     

זאת לא היתה נקודה הכי כואבת בגרסאות הקודמות  - ואני בטוח שיש דברים יותר חשובים  

לטפל בהם.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

כרמי,

את מה שאתה מציע וכותב , אני מציע כבר שנים למג'יק, אבל הם מסיבותיהם הם (וכנראה הם יודעים מה הם עושים) לא הולכים לתוכנית עסקית זו. כנראה שיש סיבה.

לגבי ה CTRL+D , הפתרון של מג'יק בכנס הוא "לא טוב" בלשון עדינה.

הפתרון שלהם הוא לרכז את כל ה"החל קישור" בלבד, עמ שאוכל לראות ברשומה ראשי

את כל ה"החלי קישור". (מין תיחום ברשומה ראשי של ה"החל קישור"...)

אבל עדיין, אם אני בתוכנית און-ליין  עושה 20 קישורים לטבלת קודים, וחלק מהקישורים הם

בגישות אחרות מהקישורים האחרים, אני צריך לעבור קישור קישור ולהגדיר. ואחר כך לך תתחזק את זה.

מה שהיה קודם ב CTRL+D שבמקום אחד ! הכל היה מוגדר, הוא בגדר "מאסט" ולא "המלצה"

אין לי מושג למה מג'יק העיפו את זה. ממש ממש ממש תמוה וחבל.

לגבי גרסה 9 .. נו מה לעשות, היא מושלמת .. :) אין שום דבר שהיה ב 8 ונעלם ב 9 כמו שיש ב 9 ונעלם ב 10.

אבל יש בהחלט גם יתרונות משמעותיים ל 10. עכשיו יש את השיקול של תועלת מול עלות ..

(מהצד של הלקוח שצריך לשדרג רשיונות)

ישי

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

גדי,

בקשר לסעיף 4, אני חושב שאתה טועה.

הרעיון של מונחי עצמים הוא שאתה יכול מתוך ה FORM של ה סטודיו, להצביע על פקד

עם כפתור ימני, ולראות את כל האירועים שיש על אותו פקד.

לכן אין סיבה לחפש אירוע מסוים בתוך המשימה. אתה מגיע לאירוע (גם פותח אירוע חדש) מתוך הצבעה על מאפייני הפקד.

כך זה בכל שפות דור 4 מתקדמות וכך זה (סוף סוף) גם במג'יק 10 ועל כך Y

ישי

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

רק שנדייק במעבר מ - 8 ל - 9

א. במג'יק 8 היו 8 סוגי מבנים, במג'יק 9 רק 6 ... (כן באמת, בדקתי)

ב. במג'יק 8 התקשורת עם MSSQL היתה נסגרת לבד מול מערכת ההפעלה בסוף המשימה, במג'יק 9 זה משאיר CONNECTION פתוח ולפעמים אני נזרק מהמערכות (קיבלתי הנחיות ממג'יק להגדרות במערכת הפעלה, אבל לא היה צריך ב - 8).

ג. מנהל הרשיונות באינטרנט של המג'יק 9 פחות טוב ולפעמים המערכת נזרקת, לא קרה לי ב - 8.

ד. במג'יק 8 היית יכול להעביר תוכניות בין CTL, התנאי היה שמבנה הקבצים זהה, במג'יק 9 אתה לא יכול להעביר תוכניות בין CTL שונים בגלל שכל שדה בקובץ מקבל "מספר קישור" או משהו דומה שגורם שכל הקישורים של התוכנית לקבצים ייצאו שגויים.

ה. במג'יק 8 היה לך "ציור" של מבנה המשימות כעץ אמיתי והיה קל כמתכנת לזהות את מיקומך בעץ.

בקיצור, להוכיח את טענתי, גם במעבר מ - 8 ל - 9 היו שינויים שחלקם היה שלילי, אבל הדחקת אותם אחרי מספיק שנות שימוש.

בברכת בוקר אור

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם,

ברשותכם ארצה להתייחס למספר עניינים הנדונים כאן.

גדי, פתחת בהודעה כה חיובית ומתלהבת ונראה כי התאכזבת מעט מחלק מהשינויים של גרסה 10 ואליהם בין היתר אתייחס עכשיו. בכל מקרה אני משוכנע שככל שתמשיך ותחקור את גרסה 10 תחזור לסכם שהיא אכן מלהיבה ויעילה יותר.

גודלי הקבצים
אכן בזמן הפיתוח קבצי המקור גדולים פי כמה מגרסאות קודמות שכן המידע נשמר במתכונת XML המאפשרת קריאות של קוד המקור מחוץ לסטודיו. יכולת קריאות זו משרתת אותנו בבחינת שינויים שהתבצעו בקבצי המקור, ובעיקר ביכולת קלה יותר למניפולציה חיצונית לשם שכלול יכולות הסטודיו (ראה יכולת "תשתית הכלים" הקיימת כבר מגרסה 9.4).
לעומת זאת גודלו של קובץ הארכיב המשמש להטמעה, כפי שציינת, קטן אף מזה של גרסה 9. נכון שלא ניתן לכווצו עוד יותר, שכן הקובץ כבר מכווץ.
בעיתיות הגודל ברוב במקרים, אם לא בכולם, ואם קיימת, היא רלוונטית בעיקר לקובצי ההטמעה אותם יש לשנע למחשבי הלקוח. שאלתי היא, בעידן בו תעבורת מגה בייט נמדדת בשניות בודדות,  וקיבולת מחשבים אישיים הולכת וגדלה, האם הגדלים של קובצי ההטמעה (ECF) המתקבלים בגרסה 10, באופן בלתי תלוי לגרסאות קודמות, אכן מהווים בעיה תפעולית או בעיה אחרת?

יציאה למערכת הפעלה
בגרסה 10, הוxr רישום פעולת ה"יציאה למערכת ההפעלה" מן התפריט. אולם הפעולה עצמה קיימת, וכפי שציינת גדי, ניתן להגדיר עבורה כל צירוף מקשים שנוח לך.
רישום הפעולה הורד מן התפריט משתי סיבות עיקריות – התפריט כבר עמוס באפשרויות, ומתכונת יציאה למערכת הפעלה לא ממש שגורה בסביבות פיתוח חלונאיות. 

הסבת קבצים בודדים
כמדומני ערן, שהציג את ההסבה לגרסה 10 בכנס האחרון, התייחס לנקודה זו: יש אפשרות להסב חלקי יישום מגרסה 9 לגרסה 10. זאת ניתן לבצע על ידי הפעלה ידנית של v9converter.exe. בהפעלת הקובץ יש לציין את שם קובץ היצוא של גרסה 9 ואת שם קובץ המטרה שיהווה קובץ ייצוא (לא יישום) של גרסה 10. למשל:
v9converter –EXPORT=”V9.exp” –V10EXPORT=”V10.xml”.
יש כמובן לעדכן פרמטרים נדרשים כפי שמתואר בפלט העזרה של קובץ ההפעלה.
את קובץ התוצאה יש לייבא ליישום בגרסה 10.

הסבת קומפוננטות
אשף ההסבה המתלווה ל10.1 מאפשר להגדיר באופן מרוכז את קבצי היישום הכללי ואת קבצי הקומפוננטות, כך שתוצאת ההסבה תכלול את הסבת היישום הכללי, הסבת הקומפננטות, ועדכון ההפניות של קובצי הקומפוננטות החדשים.
נכון, למרות שפישטנו עוד יותר את תהליך ההסבה הכולל את הטיפול בקומפננטות, עדיין תהליך זה אינו טריוויאלי כמו ההסבה מגרסה 8 לגרסה 9 כפי שצוין על ידי ישי. הסיבה לכך היא מאוד פשוטה – לא היו קומפוננטות בגרסה 8 ותהליך ההסבה לא נדרש להן.
לעומת זאת היבטים אחרים בתהליך ההסבה לגרסה 10 פשוטים יותר – למשל בגרסה 10 אין צורך להסב את קובצי הצבעים והגופנים כפי שנדרשנו לכך בהסבה לגרסה 9.

הסבה באופן כללי
הסיבה למתכונת תהליך ההסבה נובעת ממספר רב של שינויים ארכיטקטוניים המאפשרים את קפיצת המדרגה המשמעותית לגרסה 10. וכמנהגה בקודש, ולהבדיל מפלטפורמות רבות אחרות, מג'יק משקיעה מאמצים רבים לשמר את המערכות ככל שניתן ולאפשר לכל מערכת בקלות יחסית להתקדם ולהתייצב בחזית טכנולוגית חדשה. וכפי שציינתי למרות המורכבות של תהליך ההסבה, שהושקעו מאמצים לא מבוטלים לקיים אותו, נעשו גם מאמצים רבים לפשט אותו, בעיקר על ידי אשף ההסבה המסופק מ 10.1 ושוכלל אף יותר ב SP1.
האם יצא לכם להסב את מערכותיכם באמצעותו?

"רשומה ראשי" לאן?
אין כרגע תוכניות להסיר את "רשומה ראשי". אולם "רשומה ראשי" היא סוגיה בעייתית שכן הוא לא יכול להתקיים בד בבד עם תכונות רבות חדשות אחרות. כך שלעת עתה הוא נדחק מעט לפינה אך ממשיך לתפקד במתכונת זהה לגרסאות קודמות.
"לייצר אירועים אוטו'" כפי שכבר הוצע על ידי ישי אינו דבר טריוויאלי כמו שזה נראה. ברגע שבוחנים זאת בקפידה. ותתפלאו, אבל מחלקת מו"פ בחנה אפשרות זו בקפידה רבה וביצעה ריצות יבשות על מספר יישומים אמיתיים, המסקנה היא שבמקרים רבים התוצר המדמה רשומה ראשי הוא לא טריוויאלי ובעייתי לתחזוקה. זה נובע בעיקר מתכונת ה Quick & Dirty של ה"רשומה ראשי" שמאפשר כתיבה מהירה ופשוטה אך בעל השלכות ביצועיות משמעותיות שנראו לעין כאשר מבצעים הסבה אוטומטית לאירועים.

מנגנון הסבה של "רשומה ראשי" עדיין נמצא על שולחן העבודה ולא לשם מהלך של ביטול ה"רשומה ראשי" אלא לשם מתן שירות נוסף לקהילה לעדכן ו"לנקות" את המערכות הקיימות. בשלב זה לא ידוע מתי נוכל לספק מנגנון שכזה, שכפי שציינתי קודם זהו מנגנון לא טריוויאלי לחלוטין. אגב, לא שבשם מג'יק אני מתנער ממטלות, אבל קחו בחשבון שמנגנון שכזה שלמעשה עובר על קבצי המקור (במבנה XML נגיש) ומעדכן אותם על פי אלגוריתם נתון יכול להיות מיושם על ידי כל אחד מאיתנו.

CTRL+D
כפי שהוזכר בכנס האחרון, בכוונתנו לאפשר מנגנון סינון צפייה על גבי עורך המשימה לשם צמצום המידע הנצפה לישויות נדרשות בלבד כדוגמת משתנים מקומיים בלבד, קישורים וכולי.
ישי, טענתך בעניין זה אינה לגמרי נכונה. גם ב 10 כמו ב-9 ניתן להגדיר מאפיינים כלליים של טבלה כמו: ביטוי לשם הטבלה, תכונות שיתוף, גישה, מטמון, במקום אחד בלבד. גם אם לטבלה X יש מספר מופעים במספר קישורים שונים. מספיק שנעדכן תכונות אלה בקישור מסוים ועדכון זה יחול על כל יתר הקישורים באופן אוטומטי. שכן הטבלה נפתחת פעם אחת עבור כל הקישורים.

מבנה HTML
מבדיקה שערכנו נראה כי השימוש במבנה HTML היה דליל ביותר. וכפי שכבר הוזכר, גם כששאלנו בכנס בעזריאלי אודות השימוש, אף אחד לא הודה בשימוש במבנה HTML. בכל מקרה זיהינו כי אחוז השימוש במבנה הוא קטן ביותר בעוד שקיימת אלטרנטיבה משוכללת (אולי לא כה פשוטה) של מיזוג HTML.
המשך תמיכה ביכולת כדוגמת מבנה HTML זה לא דבר של מה בכך ויש לכך משמעויות לא מבוטלות. רק על קצה המזלג – יש לתמוך בו במבנים החדשים של קבצי המקור, יש לתמוך בהסבה שלו, ויש כמובן לבצע בדיקות איכות מתאימות. כך שבהינתן שהשימוש בו הוא בהיקף כה נמוך נכנסים שיקולי עלות/תועלת.
למרות שלעת עתה גרסה 10 לא מתוכננת להכיל את מבנה HTML וזו העמדה הרשמית של מג'יק, אני  אפעל לבחון שוב את העניין. אך בשביל שלא נטפח ציפיות שווא אחזור ואדגיש כי לעת עתה אין כוונה לתמוך במבנה HTML בגרסה 10.

קישור בדיקה
גם פה נעשו שיקולים של עלות תועלת מול המשך תמיכה ושיקולים של תאימות למתכונת פיתוח עדכנית. קישור הבדיקה מתנגש עם עקרון בסיסי של גרסה 10 וזה הפרדה מוחלטת וברורה של הלוגיקה מהנתונים. כמו כן קישור הבדיקה לא יכול להתקיים (כמו ש"רשומה ראשי") עם סדר מעבר בין שדות השונה מסדר המשתנים. ומכיוון שלהבדיל מ"רשומה ראשי", ניתן להסב ביתר קלות (וגם לא באופן החף מכפילויות) את קישור הבדיקה לפקודת ודא תקינות ברורה וקריאה – זו הדרך שנבחרה.

כמו כן עמד לנגד עינינו העיקרון שמרבית המפתחים מוותרים על קישור הבדיקה כי ההודעה שניתנת בעבורו היא מאוד פשטנית ולא ידידותית למשתמש וברוב המקרים הנטייה היא גם ככה לוותר על קישור הבדיקה ולייצר חיווי יותר ידידותי.

מה יוצא ללקוח מגרסה 10
הרבה מהיכולות החדשות של גרסה 10 אכן משפרות ומשכללות את עבודת היומיום שלנו בעשרות מונים. יכולות כמו: תת מבנה (SubForm), ניפוי שגיאות, ניהול גרסאות, עורך משימות יעיל ומשוכלל, פונקציות מפתח ועוד רבים וטובים. אך יחד עם זאת קיימות יכולות חדשות המשפרות את התוצר שלנו ללקוח. ביניהם ריבוי משימות – יכולת המקנה למשתמש פרודוקטיביות רבה יותר במסגרתה הוא יכול להריץ דוחות ומשימות אצווה אחרות הלוקחות זמן מבלי לעצור את עבודתו. כמו כן המשתמש יכול לצפות ולהזין נתונים במספר מסכים במקביל ולא נדרש לסגור כל חלון עם המעבר לחלון אחר.
לאלה המעוניינים במראה חלונאי עדכני ומשוכלל יותר אזי ההרחבות בעניין זה בגרסה 10 בהחלט רלוונטיות (תמיכה בXP, הזזת עמודות בטבלה, שמירה אוטומטית של שינויי מסך, עריכת כפתורי רדיו חופשית וכולי).
חלק מאיתנו נדרשים כבר למערכות מרובות שפות (למשל, עברית/רוסית/אנגלית) כך שעצם התמיכה המלאה ביוניקוד מהווה סיבה מספקת למעבר.
וכמובן מחולל הדוחות שחזר אלינו ובגדול.
כמו כן, זיכרו שגרסה 10.1 זו רק יריית הפתיחה ואנחנו רק בתחילתה ונכונות לה ולנו עוד יכולות נוספות רבות וטובות – So Stick Around….

אחרית דבר
אני בהחלט מסכים עם דבריו של יפתח – עם התקדמותנו (בתוכנה וגם בחיים) מרבית מהדברים אנחנו לוקחים איתנו הלאה וחלק אנחנו מותירים מאחור כדי לפנות מקום ל"חדש". כל יכולת שלכאורה נשארה מאחור, לא נשארה מאחור במקרה. היא נשארה מאחור לאחר בדיקה יסודית. אך יחד עם זאת ייתכן ויש לבחון חלק מהדברים מחדש. אך בסך הכל אני משוכנע שככל שתעמיקו, תלמדו ותנצלו את יכולות גרסה 10 כך תבינו שבשקלול, הדברים גרסה 10 היא אכן אבן דרך עבור כולנו וזו גרסה שתשרת אותנו נאמנה עוד שנים קדימה.

בהצלחה,
עופר שפיגל
מנהל שיווק מוצר

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם ,

אני אישית מרוצה מגירסה 10 ומיתרונות שהיא נותן לנו כמפתחים וגם ללקוח קצה .

כמובן יש עוד הרבה עבודה ושיפורים הנדרשים על מנת לייצב גירסה כמו שצריך ...

כמובן שיש דברים מעצבנים (בעיקר נתכנתים וותיקים) כמו קיצורי מקשים ,שלמרות שיש תמיכה בישנים

אני משתדל (בנתיים ללא הצלחה) להתרגל לחדשים , גם רשומה ראשי ועוד ...

אבל בסך הכל אני חושב שהתקדמנו יפה מאוד עם המוצר. 

רוצה בקצרה להתיחס לדברי עופר לגבי תמיכה "מלאה" בינויקוד :

העברתי מערכת ווב ל-10 רק בגלל יכולת תמיכה ביוניקוד ונתקלתי בלא מעט בעיות .

אכן אפשר לעבוד עם שדות יוניקוד וגם הנוסחאות עובדות אבל המוצר כולו עדיין לא .

כמובן שעל כל הדברים ש"לא" (בנתיים מה שמצאתי) פתחתי "פאצ'ה פיצ'רים" מול מחלקת תמיכה I

בהצלחה לכולם עם גירסה החדשה , חובה לעבור אחרת לא נתקדם לעולם !

ולגבי מה שלא בסדר בגירסה פשוט דיווחו למחלקת התמיכה או פה פורום והכל (או כמעט הכל) יתוקן !

נכון עופר ?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הי אריאל ,

אני שמח שאתה מרוצה ,

גם אני מרוצה ממה שטוב ..

פחות מרוצה כי קשה למכור את זה ללקוחות  וסתם

לדוגמא :

הידעת כי מגיק 10 לא עובד על חלונות 98 ?

לדעתי עדיין כ 10% -15% מהמחשבים בארגונים עובדים עם win98

להחליף אותם זה בעיה אמיתית כיוון  ש...

1. אין להם אגנדה טכנולוגית.

2. זה עובד (היטב!).

3. לחלק צריך לשדרג גם חומרה ..וזה כבר יקר ..

4. זה שעות עבודה .

5. חשבשבת דוס לא יעבוד להם לאחר הסבה... כי התמיכה של 98 בדוס עדיפה.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
גדי,

יש להניח שמי שעובד ב W98 עובד עם Btrieve 6.15.
ז"א צריך להחליף את בסיס הנתונים וגם להתאים התוכניות לעבודה עם בסיס נתונים חדש.
תוספת עלות ועבודה.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

ואם יש להם חלונות 3.11 ונובל עם ביטריב 4... תחשבו כמה שינויים הם צריכים

בואו ניקח דברים בפרופורציה, מאז חלונות 98 שיצא לפני 9 שנים יצא :

חלונות מילניום (שלמזלנו לא תפס בארץ)

חלונות 2000

חלונות XP

חלונות 2003

ועכשיו נכנס ויסטה

כמה אחורה אתם רוצים שהם יתעסקו ויתמכו ויבדקו

כשיצא חלונות 98 החומרה היתה פנטיום 2, האם גם צריך להתחיל להתעסק עם חומרה כזו ?

מוצרים חדשים שיוצאים לשוק שמים קו מסויים ותומכים ממנו והלאה.

לדעתי הקו הסביר אינו אמור להכיל את 98 (מערכת הפעלה בת 9)

בברכת שבת שלום

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

בקטע של W98 יפתח צודק ,

קשה אולי לקבל את זה , אבל זה נכון ...

אי אפשר לתמוך אחורה כל כך הרבה זמן - צריך להתקדם .

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

חברה אתם מפספסים את הנקודה החשובה שגדי כבר שם עליה את האצבע. לא משנה כמה גירסה 10 תהיה טובה ותשפר למפתח את איכות "החיים שלו" בפיתוח בסופו של תהליך עומד הלקוח.

באם יהיה לנו קשה לשכנע את הלקוח בכדאיות המעבר ל-10 (עלות מול תועלת) אז מה התועלת ?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אני גם לא מצפה ממג'יק לתמוך ב WIN98 , יש גבול לכמה אחורה אפשר ללכת.

אכן יש בעיה במקרה של הסבה ל XP עם חשבשבת, אני מכיר את הבעיתיות של הנושא,

אבל מג'יק לא הכתובת לתלונה על הנושא הזה.

זאת בעיה של הלקוח הסופי.

במידה והוא לא משדרג את חשבשבת לחלונות, שיחזיק תחנה 98 לצורך חשבשבת או ! שיתקין על ה XP תוכנת וירטואל מש'ין, עם מערכת הפעלה 98.

ישי

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

משהוא מעצבן אחרון ודי .

ב 8 היה "פיתוח בקבוצה"  וכן "ניהול תצורה"

שני האלמנטים ידועים בחסרונותהם אבל תפקדו  פחות או יותר, ללא סיבוך מיוחד.

ב9 הוחלט להוריד את "ניהול התצורה" ולא ניתן פתרון חלופי וחבל מאוד. הייתי מסתפק  בלית ברירה בפתרון של 8  עם תיקונים קלים מתבקשים.

ב10 אין לא זה ולא זה - אבל מה יש תמיכה בכלים חיצוניים שאומנם מסופקים ונראים יפים מאוד.

אבל מה יש התקנה , שרת וידע  שצריך לרכוש.

הבעיה היא בעיקר בשטח -  זה לא נוח  ומסוכן לפתח ללא "פיתוח בקבוצה" אלמנטרי .

ושוב פעם מוותרים על נכסים ,  לטובת מה בעצם ? כמה שמות מפוצצים  ומסובכים ?.

אם  מגיק כבר וויתרה על "ניהול תצורה" אז בבקשה  עד הסוף ,אני רוצה לנהל זאת בעצמי

אני רוצה ללכוד את הארועים ולהפעיל תוכנית שלי לצורך ביצוע הפעולות של טעינה ושמירה .

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.

התחבר עכשיו