עבור לתוכן
Magic DevHub

Recommended Posts

יש לנו אפליקציה גדולה שפותחה בגרסה 9 ומותקנת אצל עשרות רבות של לקוחות.  (האפליקציה לא פותחה בהתאמה ל MDI. למקרה שזה רלוונטי.)

לאחרונה, לקראת יציאת גרסת 11 WINDOWS, עשינו התקנה של מערכת ההפעלה אצלנו, כדי לראות איך המערכת תיראה ותתנהג בסביבה החדשה.

בעבר, בעת שדרוגים של מערכת הפעלה, נתקלנו בכל מיני תופעות, בעיקר גרפיות, שנבעו משינוי של גופנים במערכת ההפעלה החדשה, או שינוי DPI ברירת מחדל.

למשל – אם יש לנו מסך שבנוי על גופן מספר 1 (למשל – 11 ARIAL), וגופן ARIAL שונה על ידי מיקרוסופט – אז כל המסך השתנה בעקבות שדרוג הגרסה.
(במקרה כזה, אם החלפנו ב-
WINDOWS את הגופן, לגרסה ישנה יותר של עצמו – הבעיה נפתרה כמעט לגמרי.)

למשל – לקוח התלונן שהמסכים מעוותים ויש OVERLAP גילינו ותיקנו את הגדרות DPI בעמדה ל-100% והכל הסתדר.

עם הפעלת המערכת על סביבת 11WIN היו לנו מספר גילויים:

1. כמעט כל המסכים והפלטים התעוותו – פקדים עולים על פקדים, חלונות גדלו, בחלקם מוצגים פסי גלילה (שלא היו קודם).
  2. אחוז מסויים של המסכים נשארו ללא שינוי. 
  3. במסכים שהתעוותו – שינינו את הגופן וראינו שהמסך לא "מסתדר".

שאלות:

1. האם מישהו מכיר את התופעה?
  2. האם מישהו יודע מה גורם לעיוותים כאלה, ואיך אפשר לתקן אותם?
  3. כרגע אמנם מעבר ל-XPA לא על הפרק, ומהלך כזה ממילא לוקח חודשים ארוכים, אבל – האם סביבת XPA רגישה אף היא לבעיות כאלה?

נשמח לקבל כל מידע נוסף שמישהו צבר בעניין

תודה!

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

מאור שלום,

התובנה היחידה שאני יכול לספק בהקשר לשאלתך לגבי XPA, היא שלאחר הסבה של פרויקט מ- XPA 2.5 ל 4.7 נתקלתי בתקלת שיבוש של פונטים ומיקומים.

את התקלה פתרתי ע"י שימוש במשתנה הסביבה החדש (מגרסה 3.2C) שנקרא DPIAWARE. הצבת ערך NO מנעה את שיבושי התצוגה, שנבעו מכך שהפרויקט לא פותח במקור עבור סביבה שהיא DPIAWARE

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה גדי

מכיוון שאין כזה משתנה ב-EDEV 9, זה פחות רלוונטי לנו.

בעבר ניסינו להעתיק את קבצי הפונטים ממערכת ההפעלה הישנה לחדשה, או להגיד את ה-DPI.
עכשיו - שני אלה לא עוזרים... ואני מחפש לראות אם יש עוד איזושהי הגדרה או משתנה שאני מפספס...

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.

התחבר עכשיו