עבור לתוכן
Magic DevHub

Recommended Posts

שלום,

בהסבת מערכת מגרסה 5.7 ל XPA נתקלתי בבעיה שמספרים המופיעים בתוך שדה עברי (כתובת) אינם מתורגמים כמו שצריך. לדוגמא מי שכתובתו ב 5.7 הייתה דיזנגוף 123, עבר לגור בדיזנגוף 321. התופעה נראית כבר בגרסה 9.4.

דרכים לתיקון תתקבלנה בתודה.

חג פסח שמח

צבי

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

רומן שלום,

גיליתי שמה שמקלקל היא פקודת oem2ansi בגרסה 9.4, שמשנה ככל הנראה את המלל העברי אך הופכת את המספרים.

אני רוצה לבדוק אם אותה פקודה בגירסה 1.9 עושה בעיה דומה או לא. עם זאת, עד היום איני יודע במה כדאי להשתמש: בANSI או ב OEM.  קראתי את הכתוב בגוגל כבר 10 פעמים, גם בעבר וגם בימים אלה ולא הצלחתי להבין במה ההבדלים מועילים לי.

יומטוב

צבי

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

חזרתי לטפל בזה והוזכר לי (ע"י אבי אבוקסיס) שנהגנו להשתמש בפקודת Logical.

מתברר עוד, שהפקודה עובדת היטב בגירסא 9.4 אבל משום מה לא עשתה את העבודה כאשר ניסיתי לייבא (יצוא ויבוא שנית) קובץ שהגיע ישירות מדוס, בלי לעבור ב 9.4.

חג שמח

צבי

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

שלום אני מנסה  ללמוד את magic האם אפשרי להפוך תפריטים בעברית ב-XPA שיניתי ב-INI ולא משתנה 

StudioColorDefinitionFile = SUPPORT\clr_std.heb
RuntimeApplicationColorDefinitionFile = SUPPORT\clr_rnt.heb
RuntimeInternalColorDefinitionFile = SUPPORT\clr_int.heb
StudioFontDefinitionFile = SUPPORT\fnt_std.heb
RuntimeApplicationFontDefinitionFile = SUPPORT\fnt_rnt.heb
RuntimeInternalFontDefinitionFile = SUPPORT\fnt_int.heb
StudioKeyboardMappingFile = SUPPORT\act_std.heb
RuntimeKeyboardMappingFile = SUPPORT\act_rnt.heb
HTMLStyle =
PrintAttr = SUPPORT\prn_std.heb
UsersPath = SUPPORT\usr_std.heb

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

היי צבי,

במעבר ל 9.4 אני זוכר שביצענו הסבה לכל השדות מ OEM ל ANSI והרצנו הסבה על שדות מחרוזת.

לגבי פונקציות יש 2 פונקציות שיכולות לעזור ,כפי שציינת LOGICAL ו יש גם FISICAL.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

@ofer31100,

תפתח אשכול חדש.

בכל מקרה במג'יק XPA אם אתה מתכוון לסטודיו בעברית ,אז לא קיים.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה ROMANG אני לא יודע לפתוח אשכול ומה זה סטודיו

אחקור ואנסה להבין איך זה עובד לפני שנים רבות עשיתי לעצמי במחולל 8.3 תוכנית מלאה לניהול המוסך שלי מקווה שזה על אותו עקרון

אבדוק ב-XPA אפנה זמן ניסיון לבנות חשבונית מס אם אצליח סבבה   

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

בהצלחה עופר.

הרבה דברים השתנו מאז 8.3, אבל אם עבדת עם הגרסה יהיה לך יותר קל להבין xpa.בכל מקרה יש לך היום המון תיעוד ודוגמאות קוד שם תוכל ללמוד גם. בהתקנה של מג'יק xpa יש לך samples projects.אם תצטרך עזרה אנחנו כאן ?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

בקשה לעזרה שבוע אני מנסה לעלות על באג ולא מצליח לעלות על הטעות אם אפשר הסבר איך עולים על תקלות ב-XPA מצ"ב תמונה

טופס.JPG

מה זה.JPG

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

שלום עופר.

דרך הכי טובה זה קודם כל להפעיל debuger יש לך כפתור בסרגל של איקונים קטנים בסטודיו של מג'יק. לאחר הפעלה בתוך תוכנית אתה יכול לשים נקודת עצירה f9 ואז להריץ תוכנית ולראות את הערכים של שדות ואיפה נופל. אם אתה עובד מול database sql אתה יכול להפעיל פרופילר ולראות מה שגיאה לפי פקודה שאתה שולח. כמו כן אתה להפעיל גם לוג של מג'יק כמו בגרסאות ישנות של מג''ק. אבל לדעתי הכי טוב לעבוד עם debuger. בקובץ עזרה של מג'ק יש הסבר מפורט איך לעבוד עם debuger או איך להפעיל לוג. אם תצטרך עזרה תרשום לי הודעה פרטית ואעזור לך.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

רומן שלום,

אכן, השתמשתי בפקודת Logical בכל שדה שעלול היה להיות בעייתי (כתובת וכד') וזה עבד בסדר.

תודה

צבי

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

היי צריך עזרה אני מוסכניק חובב תכנות שכתבתי לעצמי בלבד תכנית ניהול מוסך כולל הנהלת חשבונות ב MAGIC 8.3 מתחשק לי לשדרג ל-XPA 

הורדתי גרסה XPA Single User Edition אך לצערי אין בשורת התפריט TOOLS ששם יש את האופציה לבחור את upgrade להסבה

התחלתי לכתוב מחדש זה מייגע וגם מצריך ידע מעמיק של XPA אם אוכל לשדרג אז יותר קל להבין מה נעשה ומקסימום אצטרך לתקן באג כול שהוא בעקבות השדרוג

אשמח לקבל רעיונות אם יש 

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.

התחבר עכשיו