עבור לתוכן
Magic DevHub

Recommended Posts

לופו שלום

במג'יק XPA ניתן לעבוד באופן מלא מול כל בסיס הקוד הדוטנטי הכלול ב DOTNET FRAMEWORK, וכן מול רכיבי דוטנט צד שלישי אם ה- FRAMEWORK של מיקרוסופט לא מספק,

כך שהתשובה לשאלה שלך היא שסביר מאד להניח שזה אפשרי.

סביר גם מאד להניח שהמרחק בין לומר שזה אפשרי לבין לומר איך עושים את זה - הוא לא מבוטל....

מג'יק כשלעצמו לא יחסוך לך את הצורך להכנס לעובי הקורה בנושא דוטנט בכלל ותקשורת TCPIP בפרט, בדיוק כמו בכלים אחרים.

מקום טוב להתחיל:

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.net.sockets.tcpclient(v=vs.110).aspx

בהצלחה

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הי,

מצרף פרויקט שכתבתי בvisual studio 2012 ב C# , שמתמש בתקשורת TCPIP לצורך בניית CHAT.

בהמשך אשלב אותו גם במג'יק

Chat.zip

נערך היום על-ידי romang

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה ,

אם אלה האפשריות היחידות , אז זה די מאכזב שהכלים הכי חשובים לדעתי , התחברות לאינטרנט וניהול התיקשורת , הם לא חלק מכלי מג'יק

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

לופו שלום,

לתשומת לבך, ה"כלים החשובים של התחברות לאינטרנט וניהול תקשורת", כדבריך, גם אינם חלק מ- #C או VB, בדיוק כמו שהם אינם ולא צריכים להיות חלק אינטגרלי ממג'יק, שהוא כלי פיתוח ולא FRAMEWORK.

גם בשפות שהזכרתי, הדרך לממש את מה שאתה מחפש היא באמצעות תשתית של DotNet, תשתית אשר ב- XPA פתוחה בפניך בדיוק כשם שהיא פתוחה למפתחים בכלים אחרים.

כמו שציין רומן, את הקוד שהוא כתב ב- C# ניתן לממש ללא קושי גם במג'יק.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה  Gbirman 

אני בהחלט מודע שיש כלים נוספים ופלטפורמות אחרות שניתן להתחבר איתן ולשלבם במחולל היישומים MAGIC .

אני בחרתי לתכנת במג'יק  לפני שנים רבות במקביל לשפות אחרות שבהם אני מתכנת עבור פרויקטים שיש לבצע במהירות ו UI שניתן לשינוי מהיר  - מחולל ישומים.

עכשיו המערכת הנוכחית XPA  והתפתחותה לעומת ה גירסאות הקודמות ציפיתי שתיתן את אותה הנוחות והנגישות שכולל את כל הפקודות והמודולים הדרושים לפתח יישום ללא צורך לחפש תשובות  בשדות זרים,

מלבד כלים טריוויאלים כמו דרייבירם לדוגמא .

העזרה היחידה שקיבלתי בגראות הקודמות  של מג'יק הייתה כשקניתי את המחולל , עכשיו נראה לי שהעזרה שאצטרך תהייה כפי שכולם צריכים בכל התוכנות והפלטפורמות האחרות .

אני אישית לא אוהב את זה , מעדיף להשתמש במוצר נבדק עם אחריות ולא עם מודולים ותוכנות שאיני יודע ומכיר מאפה הם באו .וכתוצאה מזה להאיט את העבודה וסיום הפרויקט.

תודה על ההקשבה .

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

LUPU שלום

מהות הדיון כאן היא מה שנקרא בעגה צבאית "גבולות הגזרה", וכמובן יכולות להיות גישות שונות, בחברת מגי'ק ומחוצה לה. אישית אני חושב שבמקום שבו יש תשתית טובה ומקיפה לא נכון להמציא את הגלגל מחדש, וצריך לבחון כיצד לנצלה בצורה פשוטה ואפקטיבית.
השאלה המרכזית היא כמה אנרגיה צריך להשקיע בניצול אותה תשתית אם זה מבוצע במג'יק ואם זה מבוצע בכלים אחרים, ועל זה קצת יותר קשה לענות.

חשוב לציין, שכשאני מתייחס בין השאר ליכולת המסויימת שציינת , דהיינו תקשורת TCPIP, אני לא מכוון אותך ל" מודולים ותוכנות שאיני יודע ומכיר מאפה הם באו" אלא לספריות תוכנה חינמיות עשירות של MICROSOFT, המהוות חלק בלתי נפרד של Microsoft .NET Framework , שהן בהכרח בדיוק אותן ספריות שהיית עושה בהן שימוש אם היית עובד בכלים אחרים.

בהצלחה! 9_9

נערך היום על-ידי gbirman
TYPO
  • Like 1

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה  Gbirman 

אני מבין זאת כמובן , אך בבחירת פלטפורמה בין מגי'ק לכל פלטפורמה אחרת , למשל .NET   , מה היתרון של מגיק לדעתך , בהנחה שטיפול ב UI לכולם יש כלים נוספים ?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

LUPU שלום

השאלה שאתה שואל היא כבדה, וקשה מאד לענות עליה בקצרה ובאופן שיסייע בידך לקבל החלטה, ובפרט בהיעדר נתונים לגבי ניסיון העבר שלך בפיתוח בין אם במג'יק ובין עם בכלים אחרים.

אוכל רק לצייד אותך במספר עובדות, תובנות והגיגים:

מג'יק הוא הכלי שבו בחרתי להשתמש במשך 26 שנים שאני עוסק בפיתוח תוכנה. אני מתפרנס מכך בכבוד ומרגיש שלאורך התקופה הנ"ל יכולות הכלי העניקו לי יתרון משמעותי על-פני חלופות פיתוח אחרות, בכל הנוגע ליכולתי להרים פרויקטים בעלי היקף משמעותי פחות או יותר לבד. התוצרים וההישגים אליהם הגעתי במהלך השנים האלה בהסתמך על הכלי הם בהחלט כאלה שאני יכול להביט עליהם בסיפוק.

אני משוכנע שבעבר הרחוק היו למג'יק יתרונות דרמטיים על פני חלופות אחרות, ואני מכיר בכך שהפער מולן הצטמצם עם הזמן. הדיון אם הפער שנותר הוא גדול או מצומצם הוא כמובן אישי ובעל פוטנציאל להיות טעון ומוּטֶה, כך שאמנע מלנקוט בו עמדה, בפרט לאור העובדה שהניסיון שלי בפיתוח באמצעות חלופות אחרות הוא דל עד לא קיים.

השיקולים שצריכים להנחות אותך הם בעיקר הערכת המשאבים שיידרשו ממך כדי לממש פתרון במג'יק או בטכנולוגיה אחרת. כשאני אומר משאבים אני מתכוון בין השאר לעקומת לימוד, זמן פיתוח, עלות רשיונות וכו'. אם אתה מציין לדוגמא נושא תקשורת TCPIP, אני מניח שגם במג'יק וגם בשפות כמו C# יידרש בערך אותו זמן לימוד של הנושא, ואותו זמן פיתוח, בדיוק מהסיבה שציינתי בתשובות הקודמות – שבשתי השפות ייעשה שימוש בדיוק באותה תשתית קוד. אני מניח שבשני המקרים לגורם האנושי, קרי רמת המתכנת, יהיה משקל יותר מכריע מהטכנולוגיה הנבחרת, ואת זה אתה אמור להכיר הכי טוב....

אם בעבר היו מגבלות כאלה או אחרות של מימוש פונקציות במג'יק, הרי שאלה הוסרו כמעט לחלוטין, לטעמי, ברגע שהיכולת לשלב קוד דוטנט הפכה לחלק מיכולות המוצר.

השיקול הקריטי לטעמי הוא היקף נסיון העבר שלך במג'יק, ואם יש לך כבר מערכת קיימת ועובדת מבוססת מג'יק. אם יש לך בסיס שכזה ואין לך נסיון/ קוד קיים בטכנולוגיות אחרות, אז בהחלט הייתי בוחר במג'יק, ואני סמוך ובטוח שתוכל לממש את מה שאתה רוצה.

אתה מוזמן לנדב מידע נוסף עליך ועל הצורך המדויק שאתה נדרש לפתח, מה שיוכל לסייע ולכוון אותך.

גדי בירמן

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה  Gbirman 

ראשית אני מודה לך על התשובות העיניניות והסבלנות לענות .

אני בא מהצד של החומרה (אלקטרוניקה וחשמל) מתכנת במגיק משנת  1980 ורסיה 2 או 3 נדמה לי ,  ועד ורסיה 7 , הרבה מאוד שנות תוכנה בהרבה תחומים , ישומים במגיק בנושא הנה"ח , ראיית חשבון , מרכזי ספורט , כל הצרכים - אני מחשבתי את מרכז הפורט של אונברסיטת ת"א עד לפני כ שנתיים משנת 1985 בערך .

שפות אחרות שאני שולט בהם הם  C ,VB ,  VHDL '

גם מכיר HTML  , ++C 

** המערכת שאותה אני רוצה לבנות היא מערכת WEB  שהלקוח יוכל לשלוט ולקרוא את נתוניו  של לוח חשמל ממוחשב שפותח על ידי , מצד שני צריך ערוץ תקשורת ללוח הזה שיתחקר אותו לדוגמא , כל דקה וישמור את הנתונים בבסיס נתונים למשל SQL  .

המערכת צריכה לתת פיתרון שלב ראשון ל 1000 לוחות לפחות ו 500 לקוחות בו זמנית שולטים או קוראים נתונים .

מקווה שתאור זה מבהיר את המשימה.

תודה

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

לופו שלום

המידע שמסרת אכן שופך מעט יותר אור, ובפרט העובדה שהמערכת מיועדת להיות WEB-ית.

הנסיון שלי בתחום WEB הוא קלוש ביותר, כך שקשה לי יותר לייעץ לך, אבל הרגשתי היא שזו לא הנקודה בה מג'יק מצטיין, עם או בלי השוואות לאלטרנטיבות.

איני מנוסה גם בתחום RIA , שהיא כיום הטכנולוגיה המועדפת מבחינת מג'יק ל- WEB, ואולי אחרים יוכלו לנדב לך מידע יותר משמעותי.

בהתייחס לנתונים שסיפקת אני פחות משוכנע שמג'יק הוא הפתרון המועדף מבחינתך.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

שלום לופו,

מבחינת טכנולוגיות WEB במג'יק יש לך 

1) MERGE- צריך ידע מקדים HTML,CSS,JS וכ"ד

2) BROWSER CLIENT פחות נפוץ-צריך ידע מקדים בHTML,CSS,JS וכ"ד

3) RIA-נראה כמו מג'יק רגיל CLIENT SERVER ועובד בתצורה של מערכת WEB ,אין צורך לדעת טכנולוגיות כמו HTML ,CSS,JS.

לגבי מה שאתה מחפש סביר להניח שאמור להיות איזה שהו ACTIVE X או רכיב .NET דרכו תוכל לתקשר עם לוח שלך

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

להבנתי מה שלופו מבקש פה אינו פתרון של WEB אלא רכיב שדוגם תקשורת TCP/IP

כמובן שהממשק משתמש יכול להיות WEB, אבל זה לא העיקר.

יש לנו סוג של פתרון כזה, לופו- נדבר בנפרד ונבין את הצורך שלך

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה ORIKM

המערכת היא מערכת WEB  ובנוף ערוץ תקשורת TCP/IP שמתחקר מערכות ורושם נתונים בבסיס נתונים .

אשמח לדבר איתך

תודה

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.