עבור לתוכן
Magic DevHub
arikm

קישורים בנושא פיתוח למכשירי מובייל

Recommended Posts

חברים,

בפוסט זה נרכז מידע בכל מה שקשור לפיתוח עבור מכשירי מובייל. כל מי שיכול לתרום מוזמן.

1. <li>
<A href="http://devnet.magicsoftware.com/en/library?book=en/Magicxpa/&page=RIA_for_Mobile_Devices.htm">המדריך לפיתוח במובייל באמצעות Magic xpa
<li>
<A href="http://uniqui.co.il/sguide/">המדריך לעיצוב חוויית משתמש בסמארטפון של חברת uniQui
<li>
<A href="http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4236913,00.html">פוסט מבלוג של מפתח עבור iOS של אפל באמצעות Objective C- אם רק היה לו מג'יק...

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

מה עם פיתוח יכולות עצמאיות באפליקציית RIA

איכות רשתות הסלולר בארץ - מונעות ממני לפתח אפליקציות מובייל על RIA

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון ליישומי אופליין שרצים על המכשיר בלי תקשורת לשרת?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

גדי,
קודם כל בשורה טובה, בימים אלו שוקדים בחטיבת הפיתוח של מג'יק על פיתוח יכולות אופליין למובייל, משמע תוכל לעבוד על המכשיר ללא רשת אינטרנט.

יחד עם זאת אני חושב שאין טעם להמתין לזה וזה פחות מעניין, מהרבה סיבות.
על מנת להבין מדוע אונליין ולא אופליין, צריך להבין מעט את הרקע וקצת להסתכל קדימה, אני אנסה להסביר.
עולם המובייל בהווה מתחלק באופן גס לשני סוגים שונים: Old Mobile ו- New Mobile.

Old Mobile- רוב היישומים הקיימים כדוגמת מסופונים לשליחים, אנשי מכירות טכנאים וכו', הנם מבוססי אופליין, כי כמו שציינת, בעבר לא הייתה רשת אינטרנט בפריסה בסלולר או שלא הייתה איכותית מספיק.
מאז הייתה קפיצה מדהימה בתחום, רוב העולם המערבי מרושת ופרוס בצורה מלאה, קצבי האינטרנט במובייל כבר מגיעים ל 5 מגה (עד לפני מספר שנים המשתמש הביתי רק יכל לחלום על קצב כזה) והם מאד יציבים בשונה מפעם. מה עוד שאם אין סלולאר יש WIFI שנותנים גיבוי האחד לשני.
מכיוון שבהווה הטכנולוגיה השתפרה (כפי שתיארתי למעלה) והלקוחות העסקיים והפרטיים התרגלו לעבוד במערכות מידע באינטרנט, והרי מערכת באינטרנט היא אונליין מלא!
הרי לא יעלה על הדעת שתפתח מערכת ERP ללקוח באינטרנט, והמערכת תהיה אוף ליין ולא אונליין- הלקוח יגלגל אותך מהמדרגות.

אם כך מדוע שמערכת מידע עסקית במובייל תהיה אופליין?
מכאן אנחנו מגיעים לאונליין, לפי מחקרים רבים תוך שנתיים שלוש לכל היותר, כל המערכות יהיו אונליין בלבד, כפי שנהוג בעולם מערכות המידע לאינטרנט. רק אפליקציות שהמידע בהם קריטי ואסור שיהיה תלוי ברשת- יהיו אופליין (כמו מערכות בגופי משק לשעת חרום).

אני מניח שכבר קופצת השאלה, אם העולם הולך לאונליין מדוע מג'יק מפתחת אופליין?
אונליין מצוין כבר יש לנו, אנחנו כרגע "סוגרים את הפינה" ע"מ שלכם המפתחים תהיה את החבילה המלאה והמקיפה ביותר בשוק, וכשלקוח ישאל, המילה "אין לי" לא תהיה בלקסיקון!

גדי, לגבי הבעיה שציינת של הסתמכות על רשת לא יציבה- הרשתות היום יציבות מאד, אולם מדי פעם יש ניתוקים, שזה חלק מהחיים. מג'יק כבר פתרה את נושא הניתוקים מזמן. משמע אם התחלת למלא נתונים והיה ניתוק ברשת / המכשיר נכבה- השרת של מג'יק שומר את הטרנזקציה וכל הנתונים חוזרים למכשיר! (כמובן בהתאם ל- time out ולא אחרי שעות)

אם כך- גם הבעיה הזה נפתרה, אפשר להתחיל לפתח מערכות מובייל בפלטפורמה הכי טובה בתחום!

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.

התחבר עכשיו