עבור לתוכן
Magic DevHub
ilantep

כנס מג'יק

Recommended Posts

הכנס היה מרשים. ללא ספק.

אם כל מה שהוצג אכן יעבוד כמו שהוצג, אז שאפו.

אבל. ופה יש את האבל הגדול.

אם לא יתוקנו באגים תוך זמן סביר או לפחות ינתנו פתרונות מעקפיים.

ואם לא יתואמו שינויים לפי הצרכים מהשטח של המפתחים

ואם פיצ'רים חדשים,נפלאים, יתווספו, אבל בגלל פאק קטן הם לא יהיו יעילים/שימושיים

ואם מג'יק לא תשווק את עצמה כך שלא נתקל באנטגוניזם של מקבלי החלטות

אז חבל על הזמן של כולנו

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

ממש לא.

לנטוש את מג'יק או להיות אדיש - זו כניעה

אני מביע את מצוקותי (ושל אחרים) , כי אני עדיין מקווה שמשהו מזה ישתנה לטובה.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

ואנקדוטה קטנה

בגרסת ה-XPA הורידו פונקציונליות מסויימת , שבעיקר בגללה שידרגתי את תוכנת ניהול המסמכים שלי לגרסת יוניפאס. פונקציונאליות שהיא מרכזית בתוכנה זו. דיברתי עם מנהל המוצר. הוא היה נחמד ומנומס אבל תשובה טובה או פתרון לא קיבלתי.

מבחינתי זה כבר השיא של חוסר התקשורת עם המפתחים. ובבקשה, אל תגיד לי שגם מיקרוסופט עושים את זה.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

היי אילן,

לא מבין את הנושא הזה בכלל.

עד היום לא נתקלתי במקום שאמרו לי לא בגלל מג'יק.

אני לא אגיד שאין התנגדויות, אבל שמוכחים להם שאנחנו נותנים מענה מקיף מול המתחרים - אין בכלל מה לדבר, זה עובד תמיד. בטח שאנחנו תחרותיים במחיר ובזמנים.

לגביי באגים - תמיד היו ותמיד יהיו, מי שבתמיכה אין לו בעיה עם הנושא וגם מעולם לא קרה שדיברתי עם נציד בסניף על באג אקוטי ולא קיבלתי מענה סביר.

לכולם יש באגים (כולל לנו באפליקציות ואפילו לאורקל בתשתית של JAVA)

ושאלה - מה הפונקציונליות שירדה? זה דווקא כן מעניין לדעת...

(ושלא יהיה ספק, מיקוסופט עושה מה שבא לה, ואפילו עם תוכניתן פשוט לא תוכל לדבר שם - היא מורידה טכנולוגיות שלמות תוך מהדורה)

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הי אילן,

אין פונקציונליות אחת שירדה או חסרה או יש בה באג ולא ניתן למצוע לה תחליף

במאוחד במג'יק ובמאוחד בגרסאות המתקדמות

אז גם אם נתקאים ב "באגים" כאללה , אפשר לעלות את זה לפורום ולשתף אנשים אחרים

ובטוח תקבל פתרון

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

היי עידו,<?xml:namespace prefix = O ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><O:p>

אנו כנראה חיים ביקומים שונים :) .<O:p>

אני לא אומר שזה תמיד המצב (ההתנגדות). אבל היו מספיק מקרים והם לא צריכים לקרות. זה תפקידה של מג'יק לשווק את עצמה ולתקן את הרושם. שלא לדבר על אלה (בארצנו הקטנה) שבכלל לא מכירים<O:p>

את מג'יק.<O:p>

<O:p> 

אני מסכים אתך שבפיתוח פרויקטים יש למג'יק יתרון גדול. אולם, אני מפתח מוצרים. ושם חוקי המשחק שונים.<O:p>

ובעיקר לזמן הפיתוח אין משמעות ללקוח. מאידך, לתחזוקה, לחברה שמאחורי המנוע, למחיר (שכולל את רשיונות מג'יק) וכו' יש ויש משמעות.<O:p>

היום למשל, החלטתי להוסיף צלמיות ל-Toolbar של היישום. מסתבר שאפשר רק BMP (מדוע לא גם gif למשל איני מבין). כתוצאה מכך לא ניתן לגרום לכך שצבע ה-background יהיה שקוף.<O:p>

דבר כזה מכער את היישום. זה אולי נראה דבר קטן, ואולי יש פתרון לזה. אבל אני מביא את זה כדוגמה<O:p>

לאוסף שלם של דברים שלא לוטשו עד הסוף.<O:p>

בפרויקט, זה ממש לא משנה. במוצר, הלוק משנה מאד.<O:p>

לגבי הפונקציונאליות שירדה-בגרסה 1.9 אפשר היה לשמור "מצב מסך". במוצר הניהול מסמכים שלי "ינשוף"<O:p>

זה אפשר תמיכה בפרופילים שונים (meta data) של מסמכים ,באותה תוכנית, כשלכל אחד נשמר המצב האחרון (של ה-grid).<O:p>

פונקציונאליות זו היא אחת הסיבות העיקריות שעברתי בזמנו לגרסה זו . ועכשיו, בגרסה 2.2 הורידו אותה.<O:p>

הצגתי למנהל המוצר,בכנס, את הבעיה הזו. ולא הייתה לו תשובה למעט חישוב ושמירת רוחבי עמודות. (שזה<O:p>

מה שעשיתי בגרסה הקודמת, והיו עם זה המון בעיות ולכן עברתי לגרסה הנוכחית.)<O:p>

אני לא טוען שלא אמורים להיות באגים. אבל היו לא מעט באגים שהיו נמנעים עם QC מקצועי יותר.<O:p>

למשל, באחת הגרסאות היה crash  בהפעלת dll. באג כזה לא צריך לקרות. לא מדובר על איזה פונקציונאליות<O:p>

נידחת ונדירה. או במקרה אחר, לאחר אינספור גרסאות, הפקת קובץ גדול ל-PDF גרמה גם היא לנפילה.<O:p>

מכיתה א' שלנו (של המפתחים) אנו לומדים שבודקים בין היתר במצבי קיצון. זה גם מה שעשיתי כשעליתי על<O:p>

הבאג.<O:p>

עם ההצלחה של מיקרוסופט אי אפשר להתווכח. ולכן להם "מותר". למג'יק – לא. חוץ מזה, עם כל הכבוד למחולל יישומים, פיתוח מערכת הפעלה מסובך בכמה סדרי גודל.<O:p>

בנוסף למג'יק אני עובד גם סביבות פיתוח נוספות: דלפי,PHP,JS וכו'. אני משוכנע שגם שם יש באגים (אני לפחות לא נתקלתי) . אבל מעולם לא שמעתי אפילו על באגים מהסוג של קריאה ל-DLL, הפקת קובץ PDF ועוד ועוד.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אילן,

מהכירותי את עידו, הוא מפתח רק תוכנות מדף אשר להם אלפי משתמשיםץ כמו כן הוא מתחזק מערכות ענק, כך שלאיש יש ידע מספיק רחב.

תפסיקו כבר עם עלויות הרישיונות של מג'יק, זה כבר אימרה כל כך ישנה וחסרת משמעות. אני מוכן להוכיח לכל אחד (שכמובן מוכן להקשיב ולא להגיע נעול) שהרישיונות של מג'יק זה הדבר שיוצא לו הכי זול שאפשר.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

כמה דברים:
לגביי ה-BMP ניתן דווקא לשלב רקע שקוף, יש הגדרה של רקע כזה לBMP בצייר זה נראה כמו ורוד זוהר.
ניתן כמובן גם לשלב פקדי עץ משלך ואם זה ניתן לעשות מה שרוצים, כיד המלך.

לגביי הFromState אני מניח שיתנו לזה פתרון, חשוב להבין שעברו מגרסאת הC ולגסאת ה.NET בקליינטים של גרסה 2, ולכן טבעי שיש נושאים שיטופלו רק בהמשך.

לגביי הפעלת DLL, זה דבר מורכב ואין לי דרך להתייחס ספציפית, אבל באגים הם דברים שקורים ואני מניח שלא פתרו אותך ב"זה לא מעניין אותנו" אלא נתנו לך תשובה עניינית וסביר להניח אפילו תיקון (ואם לא עכשיו, אז בגרסה הבאה). גם אני מדווח על באגים ומקבל מענה סביר (ואם לא אני פונה למג'יק ישראל שעוזרים לי לא פעם...)

אין שום בעיה בהפקת קבצי PDF, זה עובד פנטסטי.

אם ההצלחה של מיקרוסופט אין מה להתכווח, על איכות המוצרים דווקא כאן.
לגביי סביבות נוספות, אבל אני יכול להגיד לך שדווקא יש באגים (בטח בין גרסאות ובטח במערכות מורכבות), אתה מוזמן ללכת למשל לקוד של WordPress ולראות כמה workaround יש שם...

אני יכול להעיד שיצא לי לתחזק כמה מערכות סופר מורכבות, כולל כאלו ששודרגו עם עשרות רכיבים ועובדות יופי.
לא הכל מושלם, זה נכון, אבל אני מוכן לחיות עם חוסר השלמות הזו כי בשורה התחתונה ניתן לעשות את הכל עם מעקפים במידת הצורך.

ובפן העיסקי ולא המקצועי, אני יכול להעיד שאנחנו מצליחים רק בזכות השימוש במג'יק, כי אם היינו מתחרים עם כלים אחרים לא היה לנו סיכוי מול המתחרים שלנו (שגדולים ועשירים).

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הי עידו<?xml:namespace prefix = O ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><O:p>

ראשית, תודה על התשובות והדיון.<O:p>

לגבי ה-BMP. מדובר על הצגה ב-TOOLBAR. אם הפתרון חל על זה אשמח לדעת עוד פרטים. (חבל שלא מתועד במג'יק). אתה יודע במקרה את קוד הצבע ?<O:p>

אני עשיתי בדיקות לפי הנחיות של גוגל. להגדיר את צבע 0,0 כ-Transparent. וזה לא עבד.<O:p>

לגבי ה-Formstate. בינתיים התשובה שלהם היא לא. אני מניח שאם יהיו עוד במצבי אז אולי יש סיכוי. <O:p>

לגבי ה-DLL. לא קיבלתי תיקון ולא מעקף . זה תוקן רק ב-SP הבא. הבאתי את זה כדוגמה של באג שאמורים היו לעלות עליו ב-QC. ובאגים אכן קורים. אך לא כאלה. כאמור אני מפתח כבר למעלה מ-20 שנה גם בכלי פיתוח אחרים ומעולם לא נתקלתי בבאגים כאלה.<O:p>

לגבי ה-PDF. אכן עכשיו זה עובד. אבל איני יודע אם אתה מודע לכמה גרסאות יצאו עד שזה התחיל לעבוד ללא באגים. ושוב, באג שבו קורסת התוכנה בגלל גודל הקובץ לא צריך לקרות.

בנוסף, גם זמן התגובה עד שיוצא תיקון. רשומים על שמי עשרות באגים שמצאתי. חלקם לא תוקנו עד היום ומדובר על חצי שנה, שנה ויותר.  

לא מכיר אישית את wordpress. ובכל מקרה זו תוכנה צעירה מאד. אני מכיר למשל את דלפי,PHP JS. כדאי ללמוד מהטובים לא מהרעים.<O:p>

גם אני מוכן לקבל מעקפים (באופן זמני). אבל היו מקרים שגם את זה לא קיבלתי (לא באשמת התמיכה כמובן) . או לחילופין מעקפים שהייתי צריך לשנות עשרות או מאות תוכניות. <O:p>

בשורה האחרונה. הבעיות שלי אינן עם המוצר. אני חושב שהמוצר הוא טוב. הבעיה שלי היא עם ה-QC התחזוקה והשרות ובעיקר הנתק עם המפתחים (ואני לא מדבר עליך. אתה כנראה חריג)<O:p>

צריך להיות פורום שבו ישבו אתנו (עם בתי תוכנה מייצגים) ויקשיבו לנו.<O:p>

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

בשמחה, תמיד כיף לנהל שיח מסוג זה בפורום שלנו... :)

אולי דווקא שווה להתחיל מהסוף.

ישראל היא לא כזאת גדולה מבחינת מג'יק (ומספיק להעיף מבט בדוחות הכספיים שלהם), לכן התייעצות הם מבצעים עם לקוחות גדולים ואסטרטגיים (ולצערי אנחנו לא כאלה, עדיין..). יחד עם זאת, עדיין אני חושב שאם מעבירים בקשות בצורה מסודרת דרך סניף ישראל יש מענה ומקבלים תשובה.

לגביי הטולבאר, אכן אפשר ואם אני לא טועה, צריך פשוט להגדיר רקע לבן או שחור (אני אבדוק ואתן לך תשובה בפוסט הנפרד שבפורום.. :))

את הDLL אתה אומר שלא קיבלת תיקון, ומצד שני שזה תוקן בSP (אז כן תיקנו... ואני חושב שקורה/קרה/יקרה שיש באגים, בטח בממשקים עם DLL-ים שיש שם המון סוגי אינטרפיס)

אני עובד עם הPDF מגרסה 1.5 שיצאה לפני 3 שנים ומעולם לא היו לי איתו בעיות.

WordPress היא ממש לא תוכנה צעירה, היא כתובה בPHP והבאתי אותה כדוגמה (כמעט כל בלוג ברחבי האינטרנט מבוסס עליה).

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הי עידו<?xml:namespace prefix = O ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><O:p>

לגבי הגודל. אז אולי צריך להתאגד שיהיה גם לנו ייצוג.

חוץ מזה שלפחות לגבי אימוץ ובדיקה של טכנולוגיות חדשות, דווקא הקטנים הם הראשונים שקופצים<O:p>

למים הקרים, ולכן הם יכולים לתת תגובה מהירה לחברה.<O:p>

לגבי ה-DLL. לא הבאתי את זה כדוגמה לכך שבסוף זה לא תוקן. אלא כדוגמה לבאג שלא אמור לקרות.<O:p>

לגבי ה-PDF. אני מציע שתבדוק את רשימות התיקונים שהיו בגרסאות השונות ותראה את ה-PDF מככב שם.<O:p>

יכול להיות שהצרכים שלך לא נתקלו בבאגים שהיו. בתוכנות שלי, היו ועוד איך. וחיכיתי מלא זמן עד <O:p>

שיצאה גרסה תקינה יחסית.<O:p>

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.

התחבר עכשיו