עבור לתוכן
Magic DevHub
Azriel

איך תכלס עובדים עם web service + xml + xsd

Recommended Posts

אני מנסה להפעיל web service 

שמדבר עם חברת סליקה

<?xml:namespace prefix = O ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><O:p> 

הכנסתי את הקישור לWS דרך הפונקציה הפעל Web S Lite. <O:p>

הכנסתי את הקישור של ה WS. המג'יק מזהה אותו ומציג בפני את הפונקציות השונות. הסגנון מסמך הוא Document<O:p>

בחרתי פונקציה והכל נראה בסדר. <O:p>

<O:p> 

לאחר מכן נכנסתי לארגומנטים ומה שאני רואה שם זה רק שורה אחת עם שם מרוחק = Parameters , סוג XSD = string. <O:p>

למעשה אמור להיות סידרה של ארגומנטים שאמור לעבור לפונקציה. אבל אני לא רואה אותם. <O:p>

הבנתי ממג'יקיסט אחר שאני צריך למעשה להעביר מסמך XML כלשהו שמכיל את הנתונים. לא מכיר את הנושא. סינית.<O:p>

בגישושי, ניסיתי ליצור טבלת XML בהתבסס על הסכימות שנוצרו בעקבות החיבור ל WS (סיומת קבצים XDS) אך משהו לא תקין בהקם<O:p>

בקיצור אין לי מושג איך אני מזהה ומעביר פרמטרים לWS <O:p>

הצילו !

עזריאל

<?xml:namespace prefix = v ns = "urn:schemas-microsoft-com:vml" />:preferrelative="t" O:spt="75" coordsize="21600,21600"> :connecttype="rect" gradientshapeok="t" O:extrusionok="f"><O:lock aspectratio="t" v:ext="edit"><O:p>

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אנחנו עברנו גם את התהליך הזה, בסוף הצלחנו.

יש תוכנה חינמית שניתן להתקין: soapUI. שם אתה כותב את כתובת ה-wsdl, והם מייצרים לך קובץ XML שמתאים לדרישה. אם אתה ממלא בו נתונים ושולח ל-WS - אתה מקבל קובץ XML כתגובה.

כשאתה משתמש בקובץ XML זה למשלוח דרך המג'יק (צריך לשמור קובץ תבנית, לעדכן את ה-XML בעזרת פונקצית XMLUPDATE, ואז לשלוח פונקצית file2Blb של קובץ ה-XML),

יש להשמיט מה-XML את החלק הראשון, עד אחרי התגית body, כיון שהמג'יק מוסיף קטעים אלו בעצמו ואין צורך לשלוח אותם  (אם שולחים - מקבלים שגיאה).

אם יש צורך בעוד הסברים - תכתוב ואשתדל לפרט.

בהצלחה,

אסתר - מטריקס

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הי אסתר
תודה קודם כל על הרצון לעזור

בהתחלה חשבתי שהכל פשוט, הWS חושף את כל הפרמטרים ואני פשוט מזין לו את הפרמטרים הדרושים ומקבל חזרה את הפרמטרים הנכנסים. אבל מסתבר שזה יותר מורכב. הבנתי שיש שיטה שנקראת PRC (לעומת DOCUMENTS)  שבשיטה זו זה כן קורה - אך זה תלוי במספק השירות. אם זה

חסר לי עדיין ידע איך לעבוד עם זה דרך המג'יק
איך אני מייצר XML שמכיל את הפרמטרים דרך המג'יק ? אוכל להגדיר מקור נתונים שכזה.
מה אני צריך לשים למעשה בנוסחה של שורת הארגומנטים?
איך אני מחזיר נתונים לXML ?

עזריאל

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

כיון שאנחנו עובדים עם גירסה 9.40 של מג'יק, לא יכולנו להגדיר מקור נתונים מסוג XML, ולכן אני לא יודעת איך עובדים עם זה בצורה כזו.

כמו שכתבתי, השתמשנו בתכנת soapUI - היא יצרה עבורינו XML מתאים לדרישה של ה-WS. שמרנו את המבנה כקובץ תבנית. לפני כל קריאה ל-WS העתקנו את קובץ התבנית ועדכנו אותו בנתונים הרלוונטיים, ואז - שלחנו בנוסחה של שורת הארגומנטים את הפונקציה file2Blb ובה שם קובץ ה-XML המועתק והמעודכן בנתונים הרלוונטיים.

בהצלחה,

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.

התחבר עכשיו