עבור לתוכן
Magic DevHub
ilantep

פקדי בחירה (קומבו) ב-windows 7 - עדכון חשוב

Recommended Posts

העברתי יישום שרץ עד עתה ב-windwos XP לעבודה ב-Windows 7

בכל הפקדי בחירה (קומבו) נעלמו המסגרות הצדדיות והתחתונה של הפקד.

מישהו מכיר את התופעה ויודע על פתרון ?

אילן

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הי לכולם

קיבלתי תשובה מהתמיכה של מג'יק. לטענתם כך נראה פקד סטנדרטי ב- windows 7

וכיוון שמג'יק אמון על סטנדרטיות אז זה המצב כרגע.

האפשרות השניה היא לא להשתמש בפרמטר xp theme (בקובץ ה-ini) שמשמעותו היא שכל התצוגה

נראית על הפנים.

בדקתי את הנושא בתוכנות אחרות , לרבות "סטנדרטיות" כגון וורד 2007 ו-Adobe Reader

ושם כמובן מופיעים פקדי קומבו מעוצבים ויפים.

חבל , חבל. שכאשר עדיין צריך להסביר ולשכנע לקוחות שמג'יק זו לא איזו טכנולוגיה ישנה מתקופת

ה-DOS שלא ניתן גם להציג להם תצוגה איכותית

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

ראה בתמונה המצורפת את הסגנון החדש של פקד הקומבו ב windows 7 (למעשה גם בויסטה). ניתן לראות את הסגנון החדש גם ב internet explorer, גם ב firefox, וגם בדיאלוגים של מערכת ההפעלה עצמה, כמו בשמירת קובץ, או בשורת שם הקובץ ב Windows Explorer. כמו שניתן לראות, מג'יק משתמשת בסגנון העדכני ביותר של הפקד, כמו מערכת ההפעלה. הסגנון שאתה מבקש הוא הסגנון ה"ישן" של מערכת ההפעלה XP.

תוכנת Office היא דוגמא לא טובה להשוואה כי היא אינה משתמשת כלל בסגנון המובנה של מערכת ההפעלה, אלא משתמשת בפקדים מיוחדים. במקרה שהראית, הפקד הוא פקד מיוחד ששמר על הסגנון הישן של XP והתעלם מהסגנון החדש, למרות שאין אחידות ב Office ויש מקרים בהם הם כן משתמשים בסגנון קצת שונה, הדומה לחדש, אבל גם הוא מיוחד ל Office.

לגבי הגבולות של הפקד, בסגנון החדש הם בצבע אחר, ובמסך שלך הם פשוט מתמזגים עם הרקע של החלון ולא רואים אותם.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אייל שלום

א. את ההסבר לגבי הסגנון קיבלתי גם מהתמיכה. אולם אותי מעניין המשתמש. ואותו ממש לא מעניין

ההסבר הזה. והעובדה היא שתוכנות רבות, גם סטנדרטיות כגון וורד ואדובי משתמשות בפקדי קומבו

מעוצבים. אגב, גם IE עצמו משתמש בפקדים לא סטנדרטיים , ראה דוגמה  בקובץ המצורף.

מג'יק, כמחולל יישומים אמור לאפשר לי לבנות את היישום האופטימלי, והיום חלק גדול מההצלחה

זה הלוק של התוכנה.

ב. גם לגבי המסגרות זה ההסבר שקיבלתי מהתמיכה. קודם כל, איני מבין מה השתנה, כי צבע הרקע

של המסך הוא אותו צבע כמו ב-XP.

ודבר שני, במקום להחליף את צבע המסך, האם יש דרך להחליף את צבע המסגרת של הפקד ?

Image1.jpg.0a5141273768bdec00daf0a1ed0ea

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה.

כמוך, גם אותנו מעניין המשתמש, ולכן הפקד צריך להראות כמו הפקדים המודרניים בסביבת חלונות 7. לא היינו רוצים שיהיה למג'יק פקד מיוחד ומיושן, כי אז התלונה של המשתמש היתה: "למה זה לא כמו בחלונות 7? למה מג'יק נראה מיושן?", ובצדק. אגב, גם ב Office, בממשק הראשי (לא בתיבות השיחה), הפקדים דומים יותר לממשק של חלונות 7 מאשר לממשק הישן של XP, כך שנראה שהעיצוב החדש הוא הכיוון אליו הולכות התוכנות, ורצוי שיהיה למג'יק את הממשק המודרני ביותר.

לגבי המסגרת. דבר ראשון, צבע המסגרת של הפקד אכן השתנה מכיון שהסגנון של הפקד הוא עכשיו בהתאם לסגנון של חלונות 7 (ממשק Aero) ושם יש צבעים עם נטיה לכחול. מכיוון שאנחנו מפעילים את מנגנון ה Visual Styles, המאפשר את הממשק המודרני (שכולל הצללות, שינוי צבע במעבר עכבר וכדומה), פקדים שמוצגים בשיטה זו לא מאפשרים שינוי צבעים. מגבלות אלה נועדו כדי לשמור על ממשק אחיד לכל התוכנות, ובאמת חבל שמיקרוסופט מתעלמת מההמלצות שלה עצמה בהקשר זה ולא מעדכנת את תיבות השיחה בסגנון הישן של ה Office.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אייל שלום

קודם כל תודה על ההתייחסות וההבנה. ואני מקווה שאכן זה ייושם במהרה. אגב, רצוי שבמסגרת זו

לבצע שיפורים גרפיים ופונקציונאליים גם בפקדים אחרים כגון בעץ (ביקשתי בעבר בקשות כגון שימוש בגופנים שונים וכו' פר צומת/רמה), בכרטסת, קומבו שמשולב עם טקסט ועוד.

לגבי ה-themes . ניסיתי לפחות 5 וזה לא עזר.

בכל מקרה גם אם זה היה עוזר לא הייתי משתמש בזה, שכן איני רוצה לכפות על המשתמש לעבוד

ב-THEME מסויים.

וכדי לחדד את כוונתי אני מביא ציטוט של חברה שהסבה את מוצרה ל- .NET

הסתרתי את שמות החברות מטעמים ברורים.

XXXXXXXXX has chosen YYYYYYY technology after the completion of A long and extensive process of upgrading its applications to Magic's UniPaaS full Client (V 10). Having realized that the technological and business objectives were not achieved, XXXXXX Group began exploring the alternatives for migrating to Microsoft .Net technology. The decision to use YYYYYY technology was reached only after XXXXX Group was assured that YYYYYY technology alone can guarantee A fully automated conversion process which imposes minimal risk within A pre-defined and fixed time-frame and cost.

According to <B>Mr ZZZZ , VP Engineering and Marketing at XXXX Group:. "YYYYY has enabled us to migrate our complex application to A new C# .NET base with extraordinary ease. This migration has allowed us to make use of A more up to date "look and feel" along with enhanced performance and better use of more modern and flexible tools."

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אילן - די ברור למה הסתרת את שמות החברות...

ברור שמי שכתב זאת עשה את זה מטעמים מסחריים - שלו כמובן...

1. יש לך הוכחות שזה נכון ?

2. כולנו מכירים סיפורים הפוכים, על לקוחות MAGIC שניסו לעבור ל-.net וחזרו ל-MAGIC
לאחר שהבינו שמעבר להסבה מפרכת, גם התחזוקה היא לא טיול בפארק.

3. תתייחס לנקודה אותה העלית באשכול זה - אייל צודק ! וגם התמיכה.
כך נראים פקדים ב-Win7. בעבר היו תלונות על מראה מיושן של הפקדים. אז MAGIC
עשתה מאמץ כדי שהפקדים יותאמו למ"ה בה אתה משתמש - וזה לא טוב ?????

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הסתרתי את שמות החברות מטעמים אתיים בלבד. איני מכיר את החברה שביצעה את הפרויקט ולא

עבדתי מעולם עם החברה שביצעה את הפרויקט. ולי אין שום דבר מה להסתיר. ואם מנהל האתר מסכים

לי אין בעיה להציג את שמותיהם.

אל תיתלה בנושא ההסבה ממג'יק . זה לא הנושא ובטח לא העיקר. העיקר זה מה אפשר לעשות במג'יק

לעומת כלים אחרים.

הטענה והבקשה שאני מעלה כחלק מהמערכת, היא שימת הדגש על נושאים שלא מטופלים

מספיק במג'יק. ומה לעשות, רמת הדרישות שלי גבוהה ואני רוצה להתחרות עם התוכנות המתקדמות ביותר גם במראה. אם למשתמשים שלך זה מספיק אז הרווחת. אצלי המצב הוא אחר ואני מתחרה עם תוכנות שחלקן נראות ומתפקדות ממש טוב.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

היי אילן,

גם היום ניתן לייצר יישומים שלא נופלים בלוק שלהם ממערכות אחרות וזה לא קשור לפקדים - זה פשוט צריך גרפיקאי טוב שייתן Look & Feel ייחודי למערכת.

באופן כללי ממה שאני הבנתי בגרסה 2 אנחנו כבר נראה את כל המאפיינים שיש לפקדים של דוט נט מה שאומר שמבחינתנו מה שנותן Visual Studio לעיצוב המסך - גם מג'יק נותנים

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.

התחבר עכשיו