עבור לתוכן
Magic DevHub
avi

שגיאה 5- בשליחת אימייל דרך מג'יק ו SMTP של gmail

Recommended Posts

שלום לכולם

האם משהוא מצליח לשלוח אימייל בעזרת פונקצייה של מג'יק mailconnect כאשר מוגדר דואר של gmail ?

לקוח מסויים הגדיר בתוך האאוטלוק את GMAIL

ובחשבון הדואר , שרת SMTP הוא smtp.gmail.com

כשמנסים להפעיל שליחת אימייל אז מקבלים שגיאה 5-.

נאמר לי שהפונקציה של מג'יק לא תומכת ב SSL ואילו

בחשבון GMAIL  מוגדר SSL ולכן זו הבעיה, האם משהוא יודע איך להתגבר על בעיה זו ?

תודה

אבי אבוקסיס

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

ניתן להשתמש בAPI של גוגל או לחילופין לשלוח באמצעות COM שתומך SSL.

בכל מקרה האם כתבת זו כך: smpt.gmail.com:955 (או 995 אני לא בטוח)

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה על תשובתך

ניסיתי לשרשר 995: (זה של POP3) וניסיתי גם עם 465 שזה של SMTP , ניסיתי כל מיני שילובים ולא עוזר כלום, בסוף השתמשתי ב GET DLL ב SENDMAIL.GET הישן וזה עובד ללא כל בעיה - לא צריך להגדיר שם, סיסמא, לא כתובת SMTP , הייתי שמח אם מג'יק היו מטמיעים את הפונקציה הזו במוצר. 

תודה

אבי אבוקסיס

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

היי אבי,

מצאתי אקספורט של תוכנית 9.4 שיודעת לשלוח לGMAIL. אם אני לא טועה, לקחתי את זה בזמנו מהפורום העולמי.

מצ"ב הקובץ

gmail.zip

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה רבה, אני יבדוק ויעדכן אותך

אבי אבוקסיס

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

היי עידו, בדקתי את התוכנית.

בתוכנית זו לתוך שדה הכתובת וגם לשדה השולח מוכנסת הסיסמא. נראה על פניו שגוי אולם ניסיתי  לשלוח ומקבלים סטטוס 5-.

תיקנתי את התוכנית כדי שתקבל פרמטרים של שם השולח והכתובת למישלוח (לא היו פרמטרים כאלה) ולמרות זאת מקבלים סטטוס -5.

אני ינסה לפתור את הבעייה בעזרת COM של מיקרוסופט.

תודה

אבי אבוקסיס

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

שלום,

ההודעה האחרונה בנושא מג'יק ל GMAIL היא מ2010. האם מישהו הצליח מאז לשלוח דואל בדרך זו? אם כן: כיצד. אני מקבל הודעה 5-. פתחתי ב GMAIL הן את POP והן את IMAP. האם צריך לפתוח איזשהו חשבון המפרט שהדואל מגיע ומועבר ליישום?

תודה

צבי

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

שלום,

ההודעה האחרונה בנושא מג'יק ל GMAIL היא מ2010. האם מישהו הצליח מאז לשלוח דואל בדרך זו? אם כן: כיצד. אני מקבל הודעה 5-. פתחתי ב GMAIL הן את POP והן את IMAP. האם צריך לפתוח איזשהו חשבון המפרט שהדואל מגיע ומועבר ליישום?

תודה

צבי

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

בהתחשב בזמן הרב שעבר מאז נפתח האשכול, ארשה לעצמי לנסח את השאלה מחדש:

האם ניתן לשלוח הודעת דוא"ל מחשבון GMAIL באמצעות יישום מג'יק XPA חלונאי?

אמקד את תשובתי ביישום חלונאי מאחר ולהבנתי דווקא הפתרון במובייל הוא אלמנטרי ובכל מקרה ניסיוני במובייל זעום.

קודם כל, לגבי פונקציית MAILCONNECT המובנית במג'יק – אני לא יודע ואיני מתכוון לבדוק, מאחר והיא שייכת לקבוצת הפונקציות שלעניות דעתי כלל לא היו משולבות במוצר בעידן החיבוריות לדוטנט.
במלים אחרות – אין מה להמציא את הגלגל מחדש בכל האמור לפונקציות מקבילות עשירות בהרבה, אשר זמינות באופן חופשי.

במקרה לעיל כוונתי ל- NAMESPACE הקרוי System.Net.Mail ומספק פונקציונליות של חיבור לשירותי מייל. אני מצרף תכנית קטנה שמאפשרת משלוח הודעה באמצעות פרוטוקול SMTP, אולם אליה וקוץ בה. התכנית אמנם עובדת, אבל כדי להשתמש בה הינכם נדרשים "לשנמך" את סף האבטחה שמוגדר לכם בחשבון ה- GMAIL, זאת משום ש-GOOGLE הנהיגו סטנדרטים חדשים להזדהות מול שירותי הענן שהם מספקים, לרבות GMAIL.

מידע בנושא ניתן למצוא בקישור הבא:

https://developers.google.com/identity/protocols/OAuth2

מטבע הדברים מדובר בתקני אבטחה מחמירים יותר, וכדי לעשות שימוש בהם, נדרש תהליך של התקשרות מול גוגל שאחריו ניתן לעשות שימוש ב- API ייעודי שמסופק על-ידם.

API זה זמין עבור מגוון סביבות, לרבות דוטנט, כך שאני מעריך שאין בעיה לשלבו במג'יק, אך מאחר ולא ביצעתי התקשרות מול גוגל כמצוין לעיל, ולא נזקקתי ליכולת הנ"ל, לא אתייחס כאן למימוש זה.

פניה לשירותיהם שלא דרך ה- API  של GOOGLE, תגרור משלוח התראה אליכם על פניה חשודה בשמכם, ותקבלו הודעת דוא"ל דומה לזו המוצגת כאן:

GoogleAlert.thumb.png.0b73d7860c19cb587e3d19724a5596ef.png

כדי להימנע מהודעה כזו ולאפשר משלוח GMAIL באמצעות הטכניקה שתיארתי, תצטרכו לשנות את הגדרת האבטחה כמתואר בתמונה הבאה:

GMAIL_SMTP.png.3f0999b3762f19c478cc819083667d91.png

למען הסר ספק:

אין בהנחיה הנ"ל משום המלצה לבצע "שנמוך" זה, שכן יש בביצוע הגדרה זו משום פגיעה רוחבית ברמת האבטחה לה אתם יכולים לצפות משירותי GOOGLE על כלל ההתקנים שלכם, ולפיכך נהפוך הוא - מומלץ לא לבצע זאת, אלא לזמן קצר אם מעוניינים לבדוק את נושא השימוש בתכנית.

בסוף ההודעה מצורף קובץ XML עם יצוא של התכנית בגרסה XPA 2.5.

!!!  כדי שהתכנית תעבוד יש להוסיף ב- CRR הפניה ל System.Net.dll  כמתואר כאן:

CRR.png.050913ecd4a625bdb8e0d15d6a3e52bd.png

SendGmailMessage.xml

נערך היום על-ידי gbirman
תיקוני עריכה קלים בסדר הפסקאות והתמונות + תוספת אזהרה והסתייגות.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

גדי שלום ותודה על תגובתך,

האם זה יעבוד גם בגירסא 1.9? בינתיים התוכנית ששלחת אינה עוברת <f8> בטענה ש"ניתן להגדיר שדה מסוג דוטנט במשימה מסוג rich client בלבד".

כמוכן, התכונות של CRR נותנות לי גירסת ריצה 2.0.5037 וגירסא (השורה התחתונה): 3.5.0.0.

יש לך רעיון איך אני מתקדם מכאן?

תודה

צבי גרייבר

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

גדי שלום ותודה על תגובתך,

האם זה יעבוד גם בגירסא 1.9? בינתיים התוכנית ששלחת אינה עוברת <f8> בטענה ש"ניתן להגדיר שדה מסוג דוטנט במשימה מסוג rich client בלבד".

כמוכן, התכונות של CRR נותנות לי גירסת ריצה 2.0.5037 וגירסא (השורה התחתונה): 3.5.0.0.

יש לך רעיון איך אני מתקדם מכאן?

תודה

צבי גרייבר

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

צבי שלום.

ממש לא יעבוד ב- 1.9 מאחר וזו גרסה שעדיין לא ניתן להשתמש בה ביכולות דוטנט במשימות מקוונות רגילות. (זו מהות השגיאה שאתה מקבל)

כפי שציינתי, היצוא הוא מגרסת XPA 2.5.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

צבי שלום.

ממש לא יעבוד ב- 1.9 מאחר וזו גרסה שעדיין לא ניתן להשתמש בה ביכולות דוטנט במשימות מקוונות רגילות. (זו מהות השגיאה שאתה מקבל)

כפי שציינתי, היצוא הוא מגרסת XPA 2.5.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
ציטוט

גדי שלום,

תודה. חבל: אני מחפש פתרון ל 1.9  -----> gmail.

אני בודק בינתיים אפשרויות בעזרת API של גוגל.

ערב טוב

צבי

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
ציטוט

גדי שלום,

תודה. חבל: אני מחפש פתרון ל 1.9  -----> gmail.

אני בודק בינתיים אפשרויות בעזרת API של גוגל.

ערב טוב

צבי

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

שלום,

עדיין מנסה לשלוח דואל מתוך מג'יק (1.9) באמצעות GMAIL.

1. היכן ניתן למצוא את משמעות קודי השגיאה השונים (עכשיו אני מקבל 1- ו 12- וגם 100-).

2. ניסיתי ואני מקבל שגיאות דומות בזמן ה connect גם בהתחברות לשרת של בזקבינלאומי.

3. איך בכל זאת שולחים דואל מתוך מג'יק (1.9)?

תודה

צבי גרייבר

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

שלום,

עדיין מנסה לשלוח דואל מתוך מג'יק (1.9) באמצעות GMAIL.

1. היכן ניתן למצוא את משמעות קודי השגיאה השונים (עכשיו אני מקבל 1- ו 12- וגם 100-).

2. ניסיתי ואני מקבל שגיאות דומות בזמן ה connect גם בהתחברות לשרת של בזקבינלאומי.

3. איך בכל זאת שולחים דואל מתוך מג'יק (1.9)?

תודה

צבי גרייבר

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

צבי שלום,

למיטב הבנתי הדרך היחידה להתממשק מיישום מג'יק חלונאי ל- API החדש של GOOGLE היא באמצעות ספריות ה- .NET שלהם.

ראה הקישור הבא:

https://developers.google.com/gmail/api/downloads

שאר הטכנולוגיות לא נראות לי רלוונטיות, ולכן תחושתי היא שאת האנרגיה צריך לתעל למעבר ל- XPA ולא למציאת פתרונות ביוניפאס

:S

בכל מקרה אם תמצא דרך אשמח אם תעדכן בפורום

תודה

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הי צבי,

האם אתה עובד מול DATABASE של SQL SERVER ?

אם כן ,קיימת עוד דרך פשוטה להגדיר חשבון GMAIL כ DATABASE MAIL ולהישתמש בחשבון הזה דרך מג'יק.

לגבי GOOGLE API היו כבר מקרים בעבר שהם סגרו או שינו את התצורת עבודה שך API ואז צריך שוב לחקור ולבנות תהליך מחדש

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הי צבי,

האם אתה עובד מול DATABASE של SQL SERVER ?

אם כן ,קיימת עוד דרך פשוטה להגדיר חשבון GMAIL כ DATABASE MAIL ולהישתמש בחשבון הזה דרך מג'יק.

לגבי GOOGLE API היו כבר מקרים בעבר שהם סגרו או שינו את התצורת עבודה שך API ואז צריך שוב לחקור ולבנות תהליך מחדש

קישור לביצוע הגדרות של MICROSOFT

https://blogs.msdn.microsoft.com/suhde/2009/07/12/how-to-configure-sql-server-database-mail-to-send-email-using-your-windows-live-mail-account-or-your-gmail-account/

קישור לביצוע הגדרות בצד GMAIL

http://mail.google.com/support/bin/answer.py?hl=en&answer=13287 

נערך היום על-ידי romang
תוספת

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

שלום,

אני מעלה מחדש את הנושא.

השתמשתי בתכנית שהעלה גדי, תודה שוב.

אני צריך לצרף קובץ לאימייל,

מישהו יכול לכתוב בקצרה את ההגדרות ב .NET  ?

בתודה מראש

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

SendMailAssemblies.thumb.png.30d689ec82578e8abea5bb7fbec14f58.png

היי שולם,

תודה על המשוב.

אני רואה שהחסרתי הנחיות מלאות לצירוף ה- ASSEMBLIES שבצילום המסך לעיל, אבל מבין שהסתדרת .. ^_^

לגבי צרופות - טרם בדקתי אבל אנסה בהזדמנות ואעדכן.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

Attachment.thumb.png.88a78aef94a2990c383a1039543800d0.png

היי שולם,

בהמשך להודעה הקודמת, להלן דוגמא הכי בסיסית שניתן לצירוף Attachment:

B.Attachments.Add(DotNet.System.Net.Mail.Attachment(FileDlg('All Files','*.*')))

ראה גם צילום מסך מצורף.

כמובן שמומלץ לבצע עם משתנה עבור CLASS מסוג (TYPE/טיפוס)  Attachment  ולא ישירות באופן המכוער שביצעתי לעיל, אבל זה הרעיון. בדקתי וזה עובד.

בהצלחה ובברכת חג חנוכה שמח.

נערך היום על-ידי gbirman
דיוק בניסוח

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה רבה,

מצטער על החוצפה.

יש מישהו שכבר הכין משהו לחיבור ל-API של GOOGLE MAIL ?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

לי לא יצא להתעסק עם זה.

למיטב הבנתי זה גם כרוך ביותר מסתם הורדת ASSEMBLY וקידוד, ונדרש תהליך רישום מסודר מול GOOGLE.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.

התחבר עכשיו