עבור לתוכן
Magic DevHub
ido

רעיונות לשיפור המוצר - נשמח לשמוע הצעות

Recommended Posts

שלום לכולם,

בהמשך לביקורו של אייל בפורום שלנו ובפורום הבין לאומי, אני חושב שנכון יהיה שגם אנחנו נעלה הצעות לשיפור המוצר.

מי שמעוניין להציץ, הנה הדיון בפורום הבין לאומי: <A href="http://tech.groups.yahoo.com/group/magicu-l/message/145945">http://tech.groups.yahoo.com/group/magicu-l/message/145945

כל מי שיש לו רעיונות לשיפור המוצר, דברים שחסרים, דברים שהיינו רוצים וכו' מוזמן לכתוב זאת כאן.

והנה אני אתחיל...

1. כאשר מגדירים מודלים גרפים, חסרה לי האופציה לקבוע את גודל המודל. הדבר יכול לחסוך המון עבודה בעיצוב המסכים.

2. טיפול בנושא ה-WebSevices והסיסטינט (ומי שניסה לעבוד עם זה, כבר יודע שזה פשוט סיוט)

3. כאשר עובדים עם מנהל גרסאות ורוצים לראות היסטוריה או להשוות גרסה מול גרסה אני רואה את ה-xml בלבד. מה זה עוזר לי? היה נוח יותר אם הינו יכולים לראות את התוכנית עצמה וסימון על גבי התוכנית.

4. כאשר עובדים עם פקדי דוט נט, שיהיה אפשר לראות אותם גם בסביבת הפיתוח (אפילו רק UI בסיסי)

5. שיהיה אפשר לכתוב קוד דוט נט בתוכנית הראשית - זה מאוד יקל ליצור פונקציות אישיות לעולם ה-RIA.

יש לי עוד, אבל ניתן גם לכם... :)

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם

אני ארים את הכפפה בשם כל המפתחים הותיקים של מג'יק הגיע הזמן להחזיר את המעבר דרך עץ התוכנית לפני יציאה למילון התוכניות.

כיום חייבים להשתמש בעכבר או להשתמש במקשי ALT+F1

בכל הגרסאות עד גרסה 8 לחיצה על ESC הביאה אותך לעץ התוכנית החל מגרסה 9 לחיצה על ESC מוציאה אותך למילון התוכניות ... למה ?

בתור אחד שעובד על גרסות 5,6,7,8,9,10 ו UNIPASS באופן יום יומי די נימאס לי למצוא עצמי חצי מהזמן במילון התוכניות בטעות. עשו טובה תחזירו איזה Special  שיעביר דרך עץ התוכנית.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

היי ,

אז סעיף הקודם היה מס' 7 (מסכים עם גל 100%)
והנה סעיף הבא :

8.קומפוננטות - מזמן מתבקש שקומפוננטה תהיה יחידית תוכנה עצמאית (כעצם הרעיון)
ומה שכרגע מפריעה זה העובדה שקומפוננטה משתמשת בקובץ פונטים וצבעים של יישום המארח .
זה פוגעה ביכולת שלנו כמתכנתים לשתף/למכור קומפונטות שיש להם UI .

9.פעולת עדכון - יכולת לסמן מסםר שדות לעדכון (בדומה שלמה שנעשה עם בחירת שדות לאסופת נתונים) .כולנו מכירים תוכניות עם עשרות שדות לעדכון באחרי רשומה .ואולי כהשלמה יכולת להגדיר
נוסחאות מ/עד משתנה (כמובן שכל עוד הם רציפים)

10.שימוש בנוסחאות בתפריט - נכון להיום לא ניתן להשתמש בתפריט בנוסחאות,וזה למרות שהמקום המתבקש לאותם נוסחאות זה תוכנית ראשית (או אפילו שכן יהיו קשורות לתפריט)
למה צריך את זה :
10.1 למשל יכולת להעביר פרמטר לתוכנית (כרגע ניתן רק ע"י משתנה מתוכנית הראשית וזה די מפגר לפתוח מתשנה על מנת להעביר איזה מלל/קוד שלא משתנה במהלך התוכנית.
10.1 יכולת להציג/להסתיר שורה בתפריט ע"י תנאי כלשהו (ולא רק ע"י הרשאה)

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

11. לוגיקה - צריך לחלק לשונית לוגיקה לתת-סעיפים או להוסיף עוד לשוניות בכרטסת לתוכנית .
הסיבה לכך ריבוי שורות בלוגיקה וחוסר סדר , הכל נכנס לאותה לשונית גם בדיקת תקינות ,
גם חלונות בחירה גם אירועים למינהם .אם פעם ידענו לחפש פעולות חלון על הפקד או לפני או אחרי אותו פקד
עכשיו זה יכול להיות בכל מקום , כנ"ל לגבי פעולות וודא תקינות .אירועים בסיסיים של משימה ורשומה בכלל אפשר לתקוע בכל מקום ולך חפש ...
אני מבין שאפשר לעשות הסדר מסויים לתכנת לפי כללים מסויימים .אבל מה קורה בריבוי מתכנתים או שכאשר צריך לתחזק תוכנה שמישהו אחר כתב ?!

אני הייתי מחלק לוגיקה לעוד לפחות 3 תתי-סעיפים :
חלונות בחירה - כל חלונות בחירה שנדרשים לתוכנית
אירועי פקד (אין לי שם מוצלח יותר בינתיים) - כל האירועי על פקדים (בדיקה,לפני,אחרי,שינוי מתשנה)
אירועיים מובנים - רשומה לפני/אחרי , משימה לפני/אחרי

זה יקל על התחזוקה בעיקר וגם בלימוד מתכנתים חדשים .
אפשר להמשיך לשפוך עוד רעיונות במידה ומישהו מתכוון לעבור על הרשימה ולתת לפחות תגובה כלשהי

גם חברי הפורום מוזמנים לתת וחוות דעת על הסעיפים שעולים פה , אולי זה סתם פנטזיות שלנו ;)

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

12. הפקד החדש "תת-מבנה" הוא דבר נהדר ששידרג את המג'יק בצורה משמעותית,

יהיה כדאי מאוד שידע לבצע "recompute" לתוכנית שמופעלת ממנו,

כלומר שבמידה ומס' התוכנית מחושב עפ"י נוסחה ידע לקרוא לתוכניות שונות ולא רק לתוכנית הראשונה שנקראה על ידו.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

להחזיר את אפשרות חיפוש מישתנים לפי האות שלהם ולא רק לפי השם שלהם עד גרסה 10 היה אפשר לאתר משתנה לפי האותיות שלו בנוסחא היום אי אפשר !! למה ? זה היה נוח!

כ"כ יעזור שאם עומדים ומסמנים משתנה מג'יק יאתר אותו כמו ה INTELI SENCE של הנוסחאות.

או יפתח את חלון המשתנים במיקום של המשתנה הספציפי.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

בחלון "חיפוש שורה" Ctrl+L - לשמור את ההיסטוריה של מילות החיפוש על מנת שנוכל לחזור לחיפוש קודם.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

למנהלי האתר .

תדביקו את הרשימה הזאת איפשהו למעלה ,כדי שיהיה ברור לאן להוסיף רעיונות לשיפור

ולא יפתחו כל פעם נושא חדש .

חוץ מזה שווה לחשוב על נושא של באגים . אולי גם לזה אפשר לעשות רשימה ...

כאן אפשר יהיה לעלות דברים החשודים כבאג ואף פתרונות לזה .

לי קורה לא מיעט שאני מזהה באג בוודאות ומוצא פתרונות עוקפים .

חוץ מזה מנהלי המוצר יקבלו מקור ל"השראה" :P

ברור לי שלא כל אחד יכול להציף באג , אחרת יהיה פה בלאגן , אז אולי אפשר לצמצם את רשימת המדווחים . מה שבטוח זה יקדם את המוצר לכיוון טוב יותר . חברה כמו מג'יק חייבת להיות קשובה

למשתמשים שלה , ונראה שזה הכיוון בזמן אחרון .

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

באגים מי שבתמיכה יכול לפתוח ומקבל מענה.
מי שלא בתמיכה מוזמן לפנות אלי או אל אריק ונסייע בהעברת הפניה לתמיכה.

אני מעגן את האשכול - רעיון טוב :)

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הצעה במנהל הגרסאות.

בדר"כ אנחנו שומרים הערות לפרוייקט (קבצי עזר, תבניות וכד') - הצעתי היא שספריות משנה בתוך הפרוייקט יוכלו להכנס למנהל הגסראות דרך הסטודיו עצמו לא דרך המערכת ניהול של מנהל הגרסאות.

משתנים לוגים וINI - אנחנו גם שומרים אותם לפרוייקטים שגם הם יכנסו לתוך מנהל הגרסאות.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

בכניסה לתוכנית אם היא לא טעונה מג'יק שואל האם להיכנס במצב קריאה כן/לא

צריך שישאל האם לטעון את התוכנית כן/לא

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

חסר בסביבת הפיתוח של מגיק אפשרות לסגור בלוקים של קוד כמו שקימת אפשרות לסגור את הטבלאות שלא יציגו את כל השדות כך צריך להיות אפשרות לסגור בלוקים לוגים של מקבצים/קבוצות זה יסיע מאוד לקרוא את הקוד !

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אולי זה נובע מהכאבים שלי בלבד -

אבל מכיוון שיש המון צורך בהתממשקות לOFFICE, אולי אפשר להכניס לתוך מג'יק את היכולות של OFFICECOM?

למשל - אופציה "ייצוא לאקסל" של טבלה.

או "הדפסה לטבלת WORD" של נתונים.

ותחשבו על זה...

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

לשם כך יש קומפוננטות.

אני בהחלט חושב שמג'יק צריכה להקים מאגר לשימוש הקהילה כולל תוכניות דוגמא והסברים.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התכוונתי לאשכול נפרד .

RIA שונה מהותית ממגיק.

RIA זה העתיד  והפרקטיקה בו היא עדיין בתולית.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

שלום רב !

כמה רעיונות שיכולים לעזור לנו מאוד:

1. כאשר נכנסים לרשימת השדות (בעיקר מתוך הנוסחאות), אני מציעה שיופיע "עץ", שבו יופיעו רשימת המשימות שמעל המשימה הנוכחית כעץ "סגור", ורק המשימה הנוכחית תהיה "פתוחה" והשדות שלה יופיעו ברשימה. אם רוצים לראות את השדות של משימות עליונות - ניתן יהיה לפתוח את הענף בעץ ולראות את רשימת השדות.

בעיקר חשוב בגלל השדות של תכנית ראשית, שמופיעים בכל התכניות, וברובן הם לא רלוונטיים.

2. כתבו כבר בהקשר זה, אבל אני רוצה להוסיף: הקשר פתיחה וסגירה של IF או קבוצה אחרת - אם אפשר לסייע בצורה יותר ויזואלית בזיהוי הקשר בין הסגירה לפתיחה שלו. רעיונות לזיהוי: לכל קבוצה יהיה מיספור, ובסגירה יופיע המיספור של הקבוצה, או כל קבוצה בצבע אחר, או שניתן יהיה לכתוב בפתיחת הקבוצה טקסט, וטקסט זה יופיע גם בסגירה של הקבוצה.

תודה,

אסתר - מטריקס

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.