עבור לתוכן
Magic DevHub
brain

תוכנה לווטרינרים שכתובה במגיק (דוקטורט) - איך מוציאים משם נתונים לתוכנה אחרת

Recommended Posts

היי לעוזרים :D

יש לי תוכנה בשם "דוקטורט" לניהול מרפאה וטרינרית (שם בעלי חיות המחמד - בעלים - ציפ של החיה וכו) התוכנה כתובה תחת במגיק. 

ברצוני להוציא את הנתונים ממנה על מנת להשתמש בהם בתוכנות אחרות כגון אוטלוק אקסאל וכו .

אני לא יודע בדיוק מה סיומת הקובץ בו שמורים הנתונים בתקית התוכנה ואיזה תוכנה יודעת לקרא קבצים כאלו חוץ ממגיק או אם יש תוכנה יעודית חיצונית למטרה כזו ...

אני לא מבין שום דבר במגיק :)

תודה :D

ד"ר ארד

brain@freud.tau.co.il

תוכנה לווטרינרים שכתובה במגיק (דוקטורט) - איך מוציאים משם נתונים לתוכנה אחרת 

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

ברכות,

השאלה החשובה ביותר היא האם יש לך זכויות גישה ופיתוח למערכת...

כמו כן כל נותן שירות יזדקק לסיסמאות גישה ולקוד המקור של המערכת האם הם ברשותך ?

בברכה

אילן מסרנו

אור מערכות מידע

054-8111288

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

quote user="brain"הוא לא קיים יותר

Sad

/quote

בית התוכנה זה פורדוג, ניסים לוי?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

וואלה כן :)

אתה גם זוכר את כל התנ"ך בעלפה :)

הוא עוד חיי?   :)

לא מצאתי אתר שלו או של בית התוכנה

ותודה

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

איו לי מושג מה אתה שואל אפילו

אז אני מניח שאין לי  :)

זה לא איזה קובץ שאפשר לפתוח עם תוכנית חיצונית - רק לראות את הנתונים כמו באקסאל ?

תודה

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

ממש לא :-(

הנתונים שמורים בקובץ מקודד בדרך כלל קובץ המסתיים בסיומת .dat

מאחר ונראה כי המפתח הוא בית תוכנה אני מאמין כי הזכויות למערכת שיכות לבית התוכנה הנ"ל ועליך לפנות אליהם כדי לקבל שירות

בהצלחה

אילן מסרנו

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אני לא משפטן, אבל הזכויות על הנתונים לא שייכות לבית התוכנה. הוא זכאי להוציא אותם בכל מקרה.

לגביי השאלות האחרות - אני ממליץ למצוא את מי שכתב את התוכנה. סביר להניח שאריק יוכל לעזור לך.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הנתונים שייכים ללקוח הקצה המערכת שייכת לבית התוכנה המפתח (אלא אם כן מדובר בפרוייקט על פי דרישה ואז זה מאוד תלוי בהגדרת ההתקשרות בין הצדדים).

בכל מקרה אם אין לך זכויות ואת הקוד מקור אתה לא ראשי לבצע שינויים באפליקציה ...

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

quote user="brain"וואלה כן Smile

אתה גם זוכר את כל התנ"ך בעלפה Smile

הוא עוד חיי?   Smile

לא מצאתי אתר שלו או של בית התוכנה

ותודה

/quote

אני יודע שפורדוג נסגרו ולגבי ניסים לוי, לא שמעתי ממנו שנים

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אגב אריק , מה ניתן לעשות במקרה כזה ?
אני עצמי הולך לווטירינר שמתחנן אלי להמשיך בתחזוקה של מערכת שנראת אפילו כתודה די טוב .
אם הוא נסגר , האם לקוח יכול להמשיך בפיתוח ?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

שמע זו סוגיה לא פשוטה, אבל אני יכול לספר שמנסיון עבר ברגע שאתה מקבל מהלקוח מכתב בו הוא כותב שכל האחריות עליו וכי הזכויות במוצר הם שלו וכי אתה כבית תוכנה לא תהיה חשוף לתביעת גורם שלישי אזי אתה יכול להיות שקט.

חשוב- אני ממליץ תמיד לבדוק את הנושא המשפטי בנפרד, אין לראות בתשובתי המלצה משפטית

אריק

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אני מכיר את הסוגיה אישית
לפני כמה שנים פנה אלי ווטרינטר על מנת שאקח את הטיפול באפליקציה הזו
בדקתי וחקרתי והסתבר לי שבכל כמה שנים מסתכסכים חלק מהווטרינים עם הבחור על רקע העובדה שהם לא רוצים לשלם שרות (שלדעתי נמוך מאוד)
וכמו שאני לא אשמח אם יעשו לי זאת אני גם לא אעשה זאת לאחרים ...

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

שלום דר' ארד,

בת-דודי היא וטרינרית שנתקלה באותה בעיה שהיתה לך עם העברה של הנתונים מתוכנת דוקטורט לתוכנה חדשה בה היא משתמשת.

היא הצליחה לאתר מישהו בשם "חיים" שהיה כנראה שותף בבית התוכנה שפיתח את דוקטורט והוא שלף את הנתונים עבורה (תמורת תשלום כמובן).

צור איתי קשר דרך לחצן "פרטי" כדי לקבל פרטים.

בהצלחה

אהוד

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

לדעתי, כל נסיון של כניסה לתוכנה לצורך פעולה שלא מוגדרת מראש למשתמש הקצה, היא לא חוקית.

אריק, מכתב מלקוח הקצה שהאחריות עליו, לא פותרת אותך מאחריות לביצוע מעשה לא חוקי וגם לא אתי.

מערכת שנכתבה ע"י בית תוכנה, רק מכתב מבית התוכנה מסמיך אחרים לטפל/לגעת בתוכנה.

אותו כנל לגבי הנתונים.

אבל יש שיטות אחרות להוצאת נתונים :

למשל, האם ניתן להפיק דוח למדפסת עם הנתונים הרלוונטים ?

אם כן, אזי ניתן ללכוד את הנתונים לפני היציאה למדפסת (עם עי העתקת הקובץ הנוצר ועבודה עליו או כל תוכנה פשוטה ללכידת הדפסה) , לעבד אותם לכדי קובץ לקליטה במערכות חיצוניות.

ישי

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

quote user="ishay"לדעתי, כל נסיון של כניסה לתוכנה לצורך פעולה שלא מוגדרת מראש למשתמש הקצה, היא לא חוקית.

אריק, מכתב מלקוח הקצה שהאחריות עליו, לא פותרת אותך מאחריות לביצוע מעשה לא חוקי וגם לא אתי.

מערכת שנכתבה ע"י בית תוכנה, רק מכתב מבית התוכנה מסמיך אחרים לטפל/לגעת בתוכנה.

אותו כנל לגבי הנתונים.

אבל יש שיטות אחרות להוצאת נתונים :

למשל, האם ניתן להפיק דוח למדפסת עם הנתונים הרלוונטים ?

אם כן, אזי ניתן ללכוד את הנתונים לפני היציאה למדפסת (עם עי העתקת הקובץ הנוצר ועבודה עליו או כל תוכנה פשוטה ללכידת הדפסה) , לעבד אותם לכדי קובץ לקליטה במערכות חיצוניות.

ישי/quote

ישי,

חלילה לי מלפגוע בפרנסה של מישהו, אני חוזר ומדגיש, רק כאשר ידוע שבית התוכנה חדל מלהתקיים ואין מי שיתן שרות ותמיכה!

כמו שציינתי במייל הקודם אני לא משפטן ולא יודע להתייחס לנושא האחריות כפי שציינת

אריק

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

ישי , אני בהחלט לא מסכים איתך ,בעיקר עם רוח דבריך, הלקוח אינו רכושו של הספק , נתוני בסיס הנתונים הם בלעדיים של הלקוח. זכותו של הלקוח לבצע בהם ככל העולה על רוחו  , אם הוא לוקח אחריות על מעשיו  ( מלבד עבודות לא חוקיות של מחיקת מסמכי מקור וכו' ) . כמובן שלבית התוכנה זכות להגבלת שרות ואחריות במקרים כאלה.

כתבתי  הגבלה ולא מניעה כיוון שהכל צריך לעמוד במבחן הסבירות והמידתיות.

בראיין ,

יש כאן בפורום מאגר מכובד של  מפתחים עצמאים  ,  אתה מוזמן לפנות אליהם.

מנסיוני אף בית תוכנה שמכבד את עצמו לא ימנע ממך מידע שכזה שכולל פרטים כלליים ואינפורמטיבים ואינם כוללים סודות מסחריים, אבל זכותו לדרוש כסף על השרות (התעוד של מבנה הקבצים וכו').

בכל מקרה ניתן לפענח את המבנה הבסיסי גם ללא עזרה מקורית מה מייקר את כמובן את העבודה .

הזהירות לא לדרוך על אצבעותיהם של אחרים במקומה , מנסיוני עם מקרים שכאלה , יש לבדוק היטב את הנסיבות , כל אחד ישקול זאת לעצמו.

בהצלחה.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.

התחבר עכשיו