עבור לתוכן
Magic DevHub
estersn

פעולת "עדכן רשומה לדיסק" (Record Flush) - כיצד ניתן להתגבר על המגבלות שלה ?

Recommended Posts

בס"ד

שלום רב !

אני זקוקה להפעלת פקודת "עדכן רשומה לדיסק", לצורך סיום טרנזקציה ו"שחרור" הטבלאות הנעולות בה.

הסבר קצר: הטרנזקציה נפתחת במשימת אב, ובמשימה נמוכה מאוד נפתח קובץ בקרה כלשהו, כדי לקדם מונה. לאחר קידום המונה אני רוצה לשחרר את קובץ הבקרה מנעילה, אך כיון שהטרנזקציה עדיין בתוקף, הטבלאות לא נשמרות והנעילה בעינה, עד שהמשתמש לא יצא מהמשימה העליונה ביותר בה נפתחה הטרנזקציה.

ניסיתי להפעיל "עדכן רשומה לדיסק" אך ללא הועיל. כעת מצאתי שפעולה זו מתבצעת אך ורק אם הטנזקציה נפתחה באותה משימה.

האם יש למישהו רעיון כיצד ניתן ל"שחרר" טבלה מנעילה או לסגור את הטרנזקציה שנפתחה במשימה עליונה ?

תודה רבה מראש,

אסתר

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

השיטה הכי פשוטה הוא לפתוח את הקובץ בקרה דרך בסיס נתונים אחר  ( כלומר מופע שונה של אותו מנהל בסיס נתונים עם שם אחר ) . - זה יעבוד בכל בסיס נתונים כולל ביטריב וSQL

שיטות אחרות :

באורקל מקובל להתשמש לצורך סיפרור בנומרטור מיוחד (SEQUENSE) שעידכונו מתבצע מחוץ לטרזקציה ( תמיד ! ).

בMS SQL יש פתרון סיפרור מובנה לכל טבלה. (מאוד נוח .. )

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה, גדי.

לא יכולתי להשתמש בסיפרור המובנה, כיון שיש סיפרור נפרד לכל "אבא" (יתכן שניתן כיום לבטל זאת, אבל זה כבר שנים רץ כך).

אנסה את השיטה של בסיס הנתונים האחר, למרות שהיא נראית לי עקיפה די חריפה של המג'יק.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אם זה גירסה 9+ אפשר להשתמש בטרנזקציה מושהת ברמת רשומה, כך כמעט ואין נעילות על הטבלה בכלל.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

נעילה זאת הבעיה הקטנה ... תמיד צריך לחשוב מה יקרה ואם עפה לנו טרנזקציה ...

האם  השלב הבא הוא  שגיאה של מפתח כפול ? ?  ,לקוח תקוע, וטלפונים עצבניים ??

לכן תמיד קידום נומרטורים רצוי שיהיה מחוץ לטרזקציה .

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

גדי, ניסיתי את השיטה של בסיס נתונים אחר, ולא הצליח לי. כלומר: הטבלה המשיכה להיות נעולה כבעבר.

כנראה שלא הבנתי כראוי מה התכוונת.

פתחתי שורה חדשה ב"בסיסי נתונים" שמתייחסת לאותו מנהל בסיס נתונים, ובעלת אותו שם DB, והכפלתי את הטבלה במג'יק והפניתי אותה לבסיס הנתונים החדש. האם לזה היתה הכוונה ? אם כן - למה בכל זאת נשארת הנעילה לטבלה ?

תודה,

אסתר

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.