עבור לתוכן
Magic DevHub
arikm

שוחרר uniPaaS 1.5 פלטפורמת היישומים המהפכנית

Recommended Posts

שלום,
אני שמח לבשר כי מג'יק תעשיות תוכנה שחררה אתמול באופן רשמי את
uniPaaS 1.5, בעברית כמובן המכיל את המודולים העיקריים הבאים:

1.      uniPaaS full client- המחליף של eDeveloper v10 המכיל את מתכונות הפריסה הבאות:

·         פיתוח וריצה לסביבת שרת לקוח

·         פיתוח וריצה - output merge

·         פיתוח וריצה- Browser client

2.      uniPaaS RIA- סביבת ריצה חדשה לחלוטין, המאפשרת פיתוח יישומי אינטרנט עשירים, המייצרת קוד .NET ומאפשרת ל- client לרוץ ב- NET FRAMEWORK. וכל זאת תוך כדי שמירה על יכולות הפיתוח המהירות של uniPaaS. בין המאפיינים ניתן למנות::

·         לפיתוח יישומי אינטרנט עשירים והכל בפרדיגמת פיתוח אחת הן לצד השרת והן לצד הלקוח והכל באמצעות סטודיו אחד

·         מעניק חווית משתמש של סביבת שרת לקוח (אונליין) ולא סביבת אינטרנט (אוף ליין)

·         אין התקנות מפורשות, על מחשב המשתמש הסופי

·         המערכת רצה ב- NET FRAMEWORK. ולא בדפדפן

3.      <B>uniPaasS for SAAS- ייכלל בגרסא 2 שתצא במהלך 2009

כל הרשום לעיל הנו על קצה המזלג, למידע נוסף- ממליץ מאד להיכנס ללינקים הבאים:

·         <A style="COLOR: #013da4; TEXT-DECORATION: none; text-underline: none; text-line-through: none" href="http://ftp.magicsoftware.com/ver/docs/Downloads/uniPaaS/v1.5ReleaseNotes.pdf">Releasenotes של המוצר

·         <A style="COLOR: #013da4; TEXT-DECORATION: none; text-underline: none; text-line-through: none" href="http://www.magicsoftware.com/2559-en/uniPaaS.aspx">מהו uniPaaS?

·         <A style="COLOR: #013da4; TEXT-DECORATION: none; text-underline: none; text-line-through: none" href="http://www.magicsoftware.com/2560-en/uniPaaS.aspx">יתרונות ותועלות המוצר

·         <A style="COLOR: #013da4; TEXT-DECORATION: none; text-underline: none; text-line-through: none" href="http://www.magicsoftware.com/sip_storage/FILES/1/1731.pdf">10 סיבות לעבור ל- uniPaaS

·         <A style="COLOR: #013da4; TEXT-DECORATION: none; text-underline: none; text-line-through: none" href="http://www.magicsoftware.com/sip_storage/FILES/0/1150.pdf">uniPaaS brochure

·         להורדת המוצר <A style="COLOR: #013da4; TEXT-DECORATION: none; text-underline: none; text-line-through: none" href="http://downloads.magicsoftware.com/Magic94scripts/mgrqispi94.dll?APPNAME=Downloads&PRGNAME=Login&ARGUMENTS=-A,-A">לחץ כאן (לקוחות בהסכם תחזוקה)

בהצלחה

אריק מיפנו

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

uniPaaS full client- לרישיונות ריצה ופיתוח הנמצאים בהסכם תחזוקה ניתן לקבל שדרוג ללא עלות.

uniPaaS RIA- לרישיונות פיתוח הנמצאים בתחזוקה ניתן לקבל שדרוג ללא עלות. רישיונות ריצה יש לרכוש בנפרד.

בכל מקרה הכתובת לכל השדרוגים והרכישות הוא נציגכם במג'יק ישראל

בהצלחה עם המוצר החדש והמדליק,

אריק

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אריק,

יש איזה קורס אונליין בעברית המדגים את יכולות המוצר

אני צריך להדגים ללקוח פה.

אני בעצמי לא ממש מכיר את המוצר

אני חייב קורס מזורז אונליין (אני תקוע בחו"ל לבינתיים)

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הי שולם,

קורסי אונליין יהיו בקרוב אבל לא בעברית, לעומת זאת יהיו סדנאות ייעודיות אבל הן יהיו בישראל, לא יודע לגבי ארה"ב

אריק

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אריק ,

זאת מעט מוזר לקחת כסף על המרת רשיונות (client server  ) מגרסה 10 לגרסה יוניפס

זאת אותה גרסה ! ! עם אותה פונקציונלית בדיוק .

אני מרגיש מרומה - עדיין אין לי אפליקציה אחת עובדת ב10 (בגלל שלא נפתרו לי כל הבעיות )

נראה שביוניפס  יפתרו לי הבעיות אוטוטו. יתכן ואני לקוח בתחזוקה ויתכן ולא , זה לא רלוונטי

גרסה 10 מתה לחלוטין ויוניפס היא למעשה אותה גברת בשינוי אדרת .

מה ימנע ממכם לשנות את הלוגו כל חצי שנה ?

גדי

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

נראה לי שחלה פה טעות. אתה מקבל המרת רשיונות מלאה (במסגרת התחזוקה) עבור מה שיש לך - ז"א Full Client רגיל. רוצה RIA? צריך רשיונות שונים.

לא שינו לוגו כל חצי שנה, יצאו במוצר משופר רצו להדגיש זאת ושינו את השם זה מאוד מקובל...

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

גדי , אנ מסכים איתך ב 100% !

quote user="gadito"

זאת מעט מוזר לקחת כסף על המרת רשיונות (client server  Wink מגרסה 10 לגרסה יוניפס

/quote

יש לי מוצר מדף שנמצא ב-9.4 ושידרגתי רישיונות ל-10 שהיו בתחזוקה ובתחילת 2009

תיכננתי להסב את המערכת ל-10 כאשר אני יודע שיש לי רישיונות מוכנים ...

אומנם עכשיו אני אמור לקנות אותם ליוניפס מחדש , למה ? הרי ב-FULL CLIENT זה באמת

בדיוק אותה גירסה ...

ברור לי שאם ארצה פונקציונליות RIA אני אקנה רישיונות חדשים . אבל CLIENT SERVER זה

בהחלט נשאר אותו דבר !?

בקיצור מאוד מרגיז .

סיפור יותר מפליא עם סל רישיונות - מסתבר שאני גם פה לא יכול למשוך רישיונות חדשים ,

זה בכלל הגזמה , הרי קיבלתם כסף מראש ועכשיו אני אקבל רישיונות ישנים של 10 ?!

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

quote user="gadito"אריק ,

זאת מעט מוזר לקחת כסף על המרת רשיונות (client server  Wink מגרסה 10 לגרסה יוניפס

אני מרגיש מרומה - עדיין אין לי אפליקציה אחת עובדת ב10 (בגלל שלא נפתרו לי כל הבעיות )

נראה שביוניפס  יפתרו לי הבעיות אוטוטו. יתכן ואני לקוח בתחזוקה ויתכן ולא , זה לא רלוונטי

מה ימנע ממכם לשנות את הלוגו כל חצי שנה ?

גדי

/quote

גדי,

אין שום שינוי במדיניות, זה כך מימים ימימה, לעדכוני גרסא, כולל SP, בכל גרסא קודמת היית צריך להיות בתחזוקה ע"מ לקבל את העידכונםי, אין שום קשר ל- unipaas, גם שקיבלת עדכוני גרסא בתוך גרסא 10 נדרשת להיכנס לאתר ההורדות רק בהנחה שיש לך תחזוקה.

לכן אף אחד מהלקוחות לא נפגע מן המעבר ואין שום סיבה שתרגיש מרומה.

אריק

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד לשם החדש - רוצים למתג יופי , אבל אל תעבדו עלינו . זה בדיוק אותו מוצר .

והעובדה שלא צריך לבצע הסבה מדברת בשם עצמה.

אתם יצאתם עם המוצר "החדש" בהתראה של שבוע . כולם ציפו לגרסת 10 רגילה שתומכת גם ב RIA

רוצים לקחת כסף על RIA בבקשה. בשם מפת דרכים לא דובר על גרסה חדשה . גרסה 10 היתה במפת הדרכים שנתיים לפני השקה .

אבל בסדר גם לכם מותר להתפרנס.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

גדי , לפי רוח הדברים נראה שכן , הרי מודול SAAS חדש אמור להתווסף

:P אולי גם ישנו את השם ל- uniSaaS

אריק ,

מה קרה לישיבות מנהלים תקופתיים ?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שאני מפספס משהו... כי אני לא מבין על מה המהומה.

להבנתי, מי שבתמיכה מקבל שדרוג רשיונות ללא עלות ל10/יוניפס 1.5/יוניפס 2.

הוא לא מקבל רשיונות למודל החדש של RIA. השם באמת משנה?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

עידו , אתה בהחלט מפספס את מה שנכתב יותר למעלה .

ברור לכולם ש-RIA צריך להיות בתשלום נפרד , אגב אני כבר ראיתי את המחיר - לא עולה על הדעת  איזה הגזמה !

אני וגדי מדברים פה על מצב שבו יש לך כבר גירסה 10 ואתה לא נמצא בתחזוקה מסיבות שונות על כל כמות הרשיונות שקנית כבר .אני עצמי שידרגתי ל-10 כמות מסויימת של רשיונות שיהיה לי פרוקייטים

שאני הולך להסב.

ופתאום , אני מדגיש <U>פתאום אומרים לך שאין יותר גירסה 10 .כלומר יש , אפילו לא מסתירים שזה אחד לאחד גירסה קודמת פלוס תוספת של RIA . אז אני אכן מרגיש מרומה ותקוע עם גירסה שכבר לא קיימת .

ואם היית יודע עם איזה כמות אני תקוע היית מבין אותי .

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

נניח שהיו מוציאים את זה כ-10 SP8 מה הייתה עושה אז? אתה בכל מקרה לא זכאי לשדרוג כי אתה לא בתחזוקה... וזה בדיוק הסיפור. לא ברור לי למה להגיד "נתקעתי" עם גרסא, זה קורה לכל מי שלא בתחזוקה.

מה שאני בהחלט מסכים זה ש-10 "נפלה בין הכסאות" ומי שנפל שם מבחינת רשיונות צריך להיות זכאי לשדרוג חד פעמי ללא עלות ליוניפס.

לגבי המחיר הגבוהה של RIA מסכים בהחלט, מדובר במחיר שערוריה.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

עידו ,

קודם כל יפה שאנחנו מבינים אחד את השני עכשיו.

בהחלט הייתי מצפה להחלפת רשיונות אחד לאחד ללא עלות נוספת ליוניפס FULL CLIENT.

ולגבי "נתקעתי" - תמיד השתדלתי להיות בגירסה האחרונה של מגי'ק וכאשר אתה יודע שכרגע גירסה 10

היא האחרונה ומתכננים פרויקטים שיפותחו/יוסבו ל-10 ולפתע מוציאים לך יוניפס - זה ההרגשה שנתקעתי מאחור ושוב צריך לשדרג/לשלם/להסב.

לגבי מחיר - איך שאמרו שיוצא RIA והסבירו על יתרונות שלו , אמרתי לעצמי (ולעוד כמה אנשים)

שמה שיכול להפיל את כל יופי של  RIA (בלי ציניות - זה דבר גדול) זה הוא המחיר , וזה מה שקורה פה.

אני קיבלתי הצעה רק ל-5 משתמשם וזה נראה לי מגוחך .זה הרי RIA - מערכת אינטרנט

אני פוחד לדמיין איזה מחיר אקבל עבור 100 או 300 משתמשים שזה בכלל לא מוגזם למערכות אינטרנט

נראה שמתבקש פה אם לא כנס אז לפחות ישיבה עם בתי תוכנה לדון בנושאים אלה בדחיפות .

חברי הפורום ,

האם הנושא הזה לא מעניין אותכם ?

אני לא רואה אנשים אחרים מצטרפים לדיון או שהמצב הקיים מתאים לכם ?!

גם אם כן , נא להביע את זה כאן , שנדע שרק אני וגדי (ואולי עידו) לא מרוצים מהמצב .

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אני בהחלט מסכים שיש בעיה עם הנושא - וצריך לשדרג רשיונות ליוניפס FULL CLIENT ללא תשלום (או לחילופין להוציא עדכון גרסא 10 כיוניפס שהרשיונות של 10 יעבדו עליה).

לגביי הרישוי בRIA אני כבר אמרתי בשיחות עם מג'יק שמחיר הוא גבוהה ופשוט לא אטרקטיבי בלשון המעטה.

נכון שהRIA מהפכנית וזמני הפיתוח בה קצרים, אבל כל עוד המחיר לא יהיה משתלם - לא יהיו לקוחות.

למיטב הבנתי אמור להיות מחירון שונה בגרסה 2 עבור מודל הSAAS לבתי תוכנה שהרישיונות אמורים להיות בו נמוכים משמעותית (או שזה רק משאלת לב).

אם שואלים לדעתי, הרישוי בRIA צריך להתבסס כמו בFULL CLIENT ז"א מחיר לתחנה ONLINE לא מחיר לתהליכים - זה מתאים לעולם של WEB לא לאפלקציות ONLINE.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

כ"כ הייתי מעוניין לקבל הסבר ממקור מוסמך איך אמור לעבוד מודל הרישוי ב-RIA .

אם הבנתי נכון ממה שהסבירו לנו בפעם האחרונה ב-SPA זה עובד ככה :
כל משתמש שפותח מערכת שכתובה ב-RIA נספר .
ז"א כמו ברשיון של FULL CLIENT .
כלומר אם יש מצב שנכנסים 100 אנשים למערכת (גם אם הם לא מבצעים שום פעולה בפנים)
נדרש רשיון ל-100 משתמשים .
האם זה נכון ?

זה באמת שונה מרשיון ENT אשר ספר פעולות בו זמנית וזה כן לדעתי יותר מתאים למערכות אינטרנט .
שם עם רשיון של 3-5 יכולתי לטפל גם ב 20-30 משתמשים פעילים (אולי אף יותר) במערכת BROWSER CLIENT , מערכות שנכתבו ב-HTML MERGE אפשר גם לטלפל במאות עם אותו רשיון (כמובן שאם אין תהליכי BATCH כבדים)

אם הם באמת רוצים לפרוץ לשוק של פיתוח מערכת WEB בעזרת יוניפס המחיר לא אמור לעלות
על-50$ למתשמש בודד (נגיד בקנייה של 100 ) . כלומר 100$ לאחד זה עוד בגדר סביר אבל לא
יותר מזה .

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

גדי ואריאל,

מצטער אבל עדיין לא הצלחתי להבין במה נפגעתם במעבר מגרסא 10 ל- uniPaaS, אשמח אם תסבירו בדיוק במה מדובר. אגב לא היתה החלפה פתאומית, כבר בכנס ביוני דובר שהגרסא תוחלף!

אריאל,

1. ישיבות מנהלים יחודשו בקרוב

2. לגבי הרישיוי, אכן בכמות קטנה (בסביבות כמות של עד 10) המחיר של uniPaaS RIA מעט יותר יקר מרישיון ENT  לאחר מכן המחיר מתאזן ובכמויות גדולות ה- uniPaaS RIA יותר זול מרישיונות ENT

3. זה ממש לא שונה מרשיון ENT<B> וזה כן שונה מ- BROWSER CLIENT או HTML MERGE.

אני אסביר את ההבדלים: uniPaaS RIA <B>בשונה ממערכות אינטרנט רגילות מאפשר ללקוח לעבוד מול השרת בדיוק כמו מערכת אונליין מלאה רק התווך השתנה מרשת LAN לרשת האינטרנט.

BROWSER CLIENT או HTML MERGE משתמשות בתווך האינטרנט בלבד ומאפשרות עבודה אופליין או אונליין למחצה (BROWSER CLIENT)

וזו הבחנה מאד חשובה ע"מ להבין את ההבדל בין הגרסאות!

כאשר אתה עובד אונליין (uniPaaS fullclient ו- uniPaaS RIA) אתה חייב שיהיה לך כל הזמן קשר מול השרת אחרת, אם אין לך קשר מול השרת כל הזמה,  אתה עובר ממוד עבודה אונליין למוד נחות יותר, אופליין!

ע"מ לנהל את הקונטקסט כל הזמן בין השרת לבין התחנות חייב להיות מנוע uniPaaS שמעביר נתונים בין שתי היחידות, מנוע מעין זה בעצם דורש רישיון ריצה לכל משתמש שהמערכת שלו פתוחה (דומה מאד למוצר ה- ENT שהזכרת) לכן אין פה "פגיעה" או "הרעה" במצבכם.

אגב, שרשמת שאין מי שיסביר לכם את ההבדלים, בשביל זה הפורום קיים :D

אריק

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אריק ,

כאשר רשמתי ENT התכוונתי לרשיון של ENTERPRISE SERVER , כך שאמרתי בדיוק מה שאתה כותב,
אומנם בדעה שונה לגבי אופן ספירת הרשיונות .

מתשובתך אני מסיק מסכנה שקיים גם מחיר ל-RIA שהוא לא ENT ,כלומר כמו שהיה פעם DESKTOP למערכות שעבדו עם PERVASIVE .
האם זה נכון ?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

לא המסקנה אינה נכונה, לא קיים רשיון מעין זה!

השוותי בכוונה בין שתי החלופות שציינת מכיוון ששתיהן זהות רק רצות בתווך שונה

אריק

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אריאל ידידי, תפסת יום של הסקת מסקנות ;)

יש רשיון דסקטופ כרגיל כלום לא השתנה, כמובן שרק uniPaaS full client

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להזכיר לך שמה שמבדיל בין רשיון דסקטופ לרשיון אנטרפרייז זה לא רק התמיכה בריבוי בסיסי נתונים ומערכות הפעלה אלא בעיקר השוני בארכיטקטורה התוספת של הברוקר ושל הפרטישנינג, כל אלו נמצאים גם ב- RIA ולכן לא אפשרי לייצר לו רשיון דסקטופ.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.

התחבר עכשיו