עבור לתוכן
Magic DevHub
emaayan

מג'יק 5.7 תחת xp? (עם tao או משהו אחר?)

Recommended Posts

שלום..

אני עובד אם מישהו אשר מפעיל מג'יק 5.7 על חלונות 98. 

אותו אדם מנסה עכשיו לחפש בנרות חומרה למחשבי 98 ולא מוצא, ובהתאם לכך מנסה למצוא פתרונות שיגרמו למג'יק לרוץ כן בxp.

אחד מהם הינו tao אבל משום מה ישנם כמה בעיות שמגי'ק אינו מוצא את קבצי הini שלו.

האם יש פתרון אחר? כגון emulator מסוג שונה? האם בכלל tao יכול לעבוד עם זה?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הי
אני השתמשתי ב PLUG IN וזה עבד יופי
ניתן לבדוק בחברת מג'יק אם עדיין יש להם אותם, אבל אין תמיכה בגירסאות אלה יותר.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אם מוכרח לעבוד ב 98 המלצה שלי להתקין

microsoft virtual machine על ה XP

ומתחת להתקין windows 98 אני יודע שנשמע קצת מסובך אבל זה עובד מצויין.

יש לי לקוח שעובד ככה כבר יותר משנתיים אמנם שם מותקן מגיק 7 אבל זה יעבוד גם עם 5.7

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב, לאחרונה הותקן שם גם מחשב חדש עם מעבד כפול וממה שאני ראיתי הכל עובד בסדר גמור.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אם ב-Virtual Machine עסקינן,
עדיף שתתקין את VMware Server (חינמי וטוב יותר).

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אני חושב שבתכל'ס אין פתרון לנושא.

לעבוד ב VM - הלקוח יקלל את הרגע. זה עובד לאט . זה מעצבן.

טאו - אין להם פתרון שעובד.

מג'יק - בטח שלא יתמכו ובצדק במוצר.

יש גרסה אחת של מג'יק 5.7A שיצאה לשוק למס' חודשים והיא מלאה בבעיות אבל הפלא ופלא,

היא עובדת XP. (או עבדה לפחות פעם כשעוד ניסיתי לעבוד כך).

אבל צריך לעשות יצוא ויבוא ל CTL ולעבוד עם גרסה 5 לא יציבה. כך שזאת בעיה.

ההמלצה שלי היא , להעביר ל 9. ל ש ד ר ג. אין הצדקה יותר למערכות דוס. ואני עוד הייתי האחרון שהחזיק את דגל הדוס.

ישי

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הסתכלתי על Virtual PC 2007 , לא כתוב שהוא תומך ב98, אפשר בכל זאת?

אפשר שמים מחשב מספיק חזק, האם זה עדיין יהיה איטי?

איך עובדים עם Vm Server?

זה בעיה לשדרג  אני המלצתי שאם יעבור לwindows בכלל כדאי לעשות re-design ולכתוב ב.net /java ולהפוף הכל לweb.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

שתבין הדבר הזה עובד על btrieve, אחד הקבצים כל כך גדול, עד שהמתכנת המקורי החליט לפצל את הקובץ כך שיהיה קובץ לכל לקוח, מה שיוצא שבעשרות תוכניות יש נוסחה בdbname שקובעת ע"פ שם לקוח את שם הקובץ,

כמו כן מדובר במאות תוכניות של ממשק משתמש שצריך להסב אותו לwindow gui, היישום המקורי נכתב ב8 חודשים בערך.

אם כבר עושים שדרוג אפשר כבר לעשות את זה באופו הרבה יותר נורמלי ותקין.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אני לא הייתי כל כך ממהר לפסול יישום שעובד מין הסתם הרבה שנים,

כנראה שהמתכנת כן ידע דבר או שניים.

אתה צריך אולי לקבל חווד נוספת ממתכנת מג'יק,

או לקבל הצעה להסבת המערכת למג'יק חלונאי.

לא הבנתי מה הקשר להסבה לאינטרנט לכלי פיתוח אחרים (דוט נט!?!?), אלא אם אתה קוסם.

מג'יק זה היום בין הכלים הטובים בעולם לכתיבת ישומים מבחינת עלות/תועלת, ואני לא מצליח לקלוט למה הם לא נמצאים היום במקום הראוי להם בעולם (אבל זה כבר וויכוח אחר).

יישי.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

כמו שחיים ציין - Microsoft Virtual PC - עובד מצויין. (גירסה 2004)

לגבי שאלתך בנושא DRIVERS - לא צריך להטרידך. ה-VM כולל הגדרות של רכיבי חומרה וירטואליים סטנדרטיים, ובעת התקנת חלונות 98 כל ה- DRIVERS מותקנים אוטומטית כך שהחומרה הוירטואלית נתמכת.

לגבי המלצות להסבה הלאה לחלונות -

קשה שלא להתפעל מהיציבות והאמינות של מג'יק DOS.

כמובן שכל פרויקט לגופו, אבל אני אישית לא מתקשה להמליץ על פתרון כגון VM ללקוח שלי שעובד 12 שנה עם אותו יישום, ונזקק לשיחת תמיכה אחת בשנה בממוצע, ומבסוט מהחיים.

שורה תחתונה: אם מבחינה פונקציונלית יישום ה-DOS עושה את העבודה במלואה ובצורה טובה - יש את האמצעים הטכנולוגיים להמשיך ולהשתמש בו הלאה גם על גבי מחשבים חדשים ותחת מערכות הפעלה חדשות.

כמובן שיש לשים לב ל"מוקשים" אחרים כגון מדפסות תומכות DOS וכו'.

בהצלחה

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

יש הרבה חברות שישמחו לבצע את העבודה בכלים אוטומטים ,

והתוצאה טובה בהחלט...

דעתי האישית היא שלקוחות כאלה מורידים אותך מטה !!!!!

אני מניח שיש ללקוח בעיות של ביצועים ,

כל שדרוג לXP  ישאיר אותך בבעיות קשות של ביצועים.

אז או שתשאיר אותו ב חלונות 98

או שתמכור לו פרוייקט רציני של הסבה .

דרך אגב :

אתה יכול לשדרג את בסיס הנתונים  לביטריב 2000   ולהשאר בדוס

וכך לפתור את בעיית הקבצים הגדולים !. גם מבלי להסב .

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

כל פעם מדברים virtual pc 2004, והגרסה שאני רואה היא 2007, האם כל מה שאומרים תקף גם לגביה?

לי אמור שהמחיר לvirtual pc  הוא בשמיים, (התפלאו גם שvm ware זה בחינם).

java/dotnet הינם כלי הפיתוח הרגלים והסטנדרטיים, כמעט בכל ארגון, אין בעיה לקבל עליהם תמיכה באל אתר ואתר בישראל ובעולם, הם פתוחים לכל סטנדרט.

המתכנת המקורי שבנה את זה בנה את זה בלי תכנון מוקדם כלל ,אלא בערבים ונתן ללקוח לבדוק את זה בבוקר, יש הרבה שיפורים בתכנון שניתן לעשות שם.

אז אם כבר להשקיע להשקיע במשהו  שיחזיק הרבה זמן כגון java שלא תלוי במערכת הפעלה, או בחברה שיש לה איכשהו 9 נשמות.

נכון שמגי'ק הוא מהיר מאד מבחינת תחזוקה ופיתוח אבל יש לזה מחיר.

ללקוח אין בעיות של ביצועים, יותר מאשר בעיות של למצוא חומרה מתאימה ועובדת על win98, כמו גם שדרוג לoffice xp והלאה, (היישום שלהם עובד עם excel ו vbs לoutlook) זו הסיבה העיקרית היחידה שהוא מחפש פיתרון לxp.

אני חושב שניסיתי פעם לעשות הסבה לbtrieve 2000 וזה עדיין נתקע אפילו שנסיתי לאחד בין כל הקבצים).

(בגלל שיש לו 8 מפתחות).

הלקוח גם לא מתלהב בעלות הרשיונות לbtrieve.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אולי כדאי שנתחיל מהסוף, אין פתרונות חינם (וגם אין פתרונות זולים).

מערכות מחשוב עולות כסף, ואם הבוס לא מבין הוא נמצא בבעיה (ואולי צריך לתת לא איזה הרצאה בכמה היה עולה לו להחזיק כ"א שיבצע את פעולות המחשב - ככה הוא יבין כמה הוא חוסך)

למיטב ידעתי Virtual PC היא בחינם (גם 2007), כנ"ל VMWare.

עצם העבודה שנעשתה עבודה ללא מחשבה מראש מטרידה, אבל זה לא אומר שזהו סוף הסיפור.

תמיד ניתן לעשות מקצה שיפורים, ואת זה עדיף לעשות עם גירסאות מתקדמות יותר של מג'יק.

הפתרון האמיתי לדעתי הוא לבצע שידרוג גם למג'יק וגם לבסיס נתונים.

אם תשדרג ל-10 תוכל אפילו לבצע שידרוג לבסיס הנתונים MySQL (שהוא חינמי).

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

זה לא רק  מקרה שיפורים, זה המון תכנון מחדש, ממבנה טבלאות ,תכנון מסכים, וגם הכנסתworkflow ש בjava קיימים תשיתיות open source לכך.

בכך מקרה צריך לעשות טססים לכל המערכת אחרי שמסבים, ואני לא רואה שהסבה למג'יק יותר מתקדם תוזיל את זה, ההשקעה היא בכל מקרה גדולה.
במקרה של מג'יק צריכים להמשיך להיות תלויים בהם אחרי שהם מוצאים גרסאות כל הזמן.

מבחינת הלקוח האפשרות היא הוא לעבוד למערכת של שותף שלו, (אבל זה מצריך שינוי תהליכי עבודה מסיביים אצלם, או שדרוג אצלם שהם לא רוצים להכנס לזה עכשיו) .

אז הם מנסים להאריך את חיי המערכת הנוכחית.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מאיפה הנתונים על Java, אבל המצב רחוק מלהיות שם מושלם.

זמן היישום בJava הוא בין הגבוהים לפיתוח אפלקציות, השיקול היחידי לבחור Java זה האפשרות להתנייד בין מערכות הפעלה שונות, אחרת עדיף ללכת כל כלים כמו VS.

השיקול העיקרי בבחירת מג'יק הוא שזמן ישום התהליך הוא קצר, כי אין צורך בפיתוח קוד.

לגביי מולטי פלטפורם, מגי'ק עתידה להוציא את הRich Client שלה שמובסס על java.

והנה פתרת לחלוטין את התלות במע' הפעלה.

לגביי התלות, זה נכון לגביי כל מוצר, אם SUN יחליטו להפסיק את הפיתוח של JAVA ל-WINDOWS נניח, מה לדעתך יקרה אז?

אתה הרי לא מצפה שמוצר יוכל להשאר תמיד עדכני ולוונטי לעוד כמה שנים, ביחוד בתחום המחשוב (ודווקא בהקשר הזה צריך לציין שמג'יק טורחים להוציא גרסאות בצורה סדירה).

שורה תחתונה, שדרגו מערכת.

מגי'ק, JAVA, WEB, .NET משהו... בטח לא DOS.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

sun הוציאה את הjdk שלה לopen source, כך שבסיכוי הקלוש שייתרו על נתח שוק כזה תמיד יהיה מישהו שימשיך...

מג'יק החברה עצמה, ידעה עליות ומורדות עד כדי פשיטת רגל, כל הכלים של VS עולים כסף, כמו גם העובדה שהם קשורים חזק למערכת הפעלה, עם משהו מתבלגן לך במערכת הפעלה ,סביבת הפיתוח שלך יכולה להיות משותקת עד להודעה חדשה (התקנה מחדש), שלא לדבר על Security patches שיכולים עוד לדפוק דברים.

אני אהבתי את ה'צעצועים' בvs, אבל זה די מרתיע אותי

java  די מנותק מזה. כמו כן בJava יש היום תשתית open Source מכאן עד להודעה חדשה, תשתיות לDatabase transcations, לgui, לאבטחה ועוד.

מדוע VS יותר מהיר מjava?

באשר לתמיכה תמיד כאשר היו לי בעיות בbtrieve אם בגישה של מג'יק בgateway אין לאן לפנות אלא אם כן אתה משלם הרבה לחוזה תמיכה שלהם.

אני מצפה שמוצר יישאר עדכני בלי שינויים שלי בקוד, בכל גרסה של מגי'ק הייתה צריך לעשות export import.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התגובה שלך קצת תמוהה.
מאיפה הידע שמג'יק היו לפני פשיטת רגל ?
מה הקשר בין פיתוח ב EDEV של מערכת לארגון, לבין פיתוח מערכת ב JAVA ? איפה אתה משווה בין הפלטפורמות הנ"ל ?
מה הקשר בין ביטריב לבין מג'יק ?
אם אתה מדבר על ה DLL "שמקשר", איזה בעיות היו לך ?
אני עובד עם ביטריב /פריוויסיב משנת 93 ומעולם !!! לא היתה לי בעיה שקשורה למג'יק בנושא בסיס הנתונים.
"אני מצפה שמוצר יישאר עדכני בלי שינויים שלי בקוד"... איזה שינויים יש לך בקוד במעבר בין גרסאות ?
אלא אם אתה מדבר על מעבר בין דוס לחלונות... שזה לא מעבר בין גרסאות .. אתה מכיר כלי פיתוח עסקי שנתן פתרון טוב יותר במעבר בין דוס לחלונות (דוס->GUI) מאשר כלי ה EDEV ?
(אגב, במעבר בין 9 ל 10 יש בעיה. וזה חבל מאוד. אבל זאת דוגמא חריגה בנוף הגרסאות)
מעבר בין גרסאות דורש יצוא ויבוא. אז מה .?? זה גוזל זמן ? כ"א ? זה לא הליך פשוט ?
כלים אחרים אולי מספקים כלים להסבה, הכלי של ה EDEV הוא בתצורה של  יצוא ויבוא. דיי פשוט..

ישי

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

למען האמת לא רציתי לענות לבחור כי לא הבנתי בדיוק למה הוא מתכוון...

בהחלט מסכים עם ישי, ההשוואה היא לא במקום, לכל כלי יש את היתרונות שלו והחסרונות שלו.

אותי בכלל הצחיק שמדברים על SOA כשיש לך גרסאת DOS, וזאת הסיבה שאמרתי שתשדרג, לא משנה מה רק תשדרג.

מערכות מחשב הן הדבר הכי יקר בארגון, ואם המוצר לא נותן לך פתרון - שדרג/החלף.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.

התחבר עכשיו