עבור לתוכן
Magic DevHub
gbirman

בעיות עם גירסת שירות SP5A

Recommended Posts

שלום לכולם

מישהו נתקל בתופעות הבאות :

1. כפתורים המחוברים לשדה מקומי ומפעילים אירוע פנימי - במקרים רבים לא עובדים.

2. הגירסה לא מזהה קובץ משתמשים מ- SP קודם.

סעיף 1 גורם לי לחזור לגירסת שירות 4 אצל לקוח גדול.

תודה

גדי בירמן

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

איזה מזל!

אני התכוננתי לעבור מחר לגירסה 5

תודה רבה

:^))'>

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

גדי שלום,
בקשר לסעיף 1 לא נתקלתי בתופעה זו (עדין).
בקשר לקובץ המשתמשים - אם עדכון ה-SP מתבצע באותה תחנה בה התקנת את מג'יק בפעם הראשונה זה לא קורה.

פיני

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

פיני שלום

1.   תודה על התשובה.

2.   אם תיתקל בתופעה המוזכרת בסעיף 1 המקורי - אשמח לשמוע.

3.   לגבי קובץ המשתמשים - אצלי הוא נטען באמצעות קובץ משלים ל-INI, ולא ישירות בקובץ ה- MAGIC.INI , כך שלתכנית ההתקנה אין סיכוי לדעת מהו קובץ המשתמשים האמיתי שלי, מאחר והICON איתו אני מפעיל את מג'יק מכיל את שם הקובץ המשלים (אופציית @ בשורת הפקודה).
התוצאה העגומה היא שבפועל בכל האתרים בהם שדרגתי ל-5SP נאלצתי לבלות בבנייה ידנית מחודשת של קובץ המשתמשים.

להשתמע
גדי בירמן

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

:'( לצערי ניתקלתי בשתי הבעיות.

1. היום ניסיתי להפעיל ארוע מכפתור המחובר לשדה מקומי והארוע אינו מבוצע. האם יש פיתרון ???.
2. גם אני נאלצתי להקים את קובץ המשתמשים מחדש. קובץ המשתמשים שלי נמצא בכלל כונן רשת ומתבצעת אליו הפניה דרך ini שנמצא ברשת גם כן ולמרות זאת SP5 לא הכירה בו. האם יש דרך לבצע גיבוי לנתוני קובץ המשתמשים ? 

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

בני שלום

1.   לגבי בעיית הכפתורים - מנסיוני ישנן 3 אפשרויות:

א.   לחכות שמג'יק יכירו בכך שיש בעיה (עדיין לא עלה בידי)  ויתקנו ב- SP הבא.
ב.   להישאר ב- SP4.
ג.   אם בכל זאת אתה רוצה להישאר ב- SP5A, הפתרונות היחידים שאני מצאתי הם מעבר שיטתי על כל הכפתורים שהפסיקו לעבוד, והגדרתם מחדש או ביצוע שינוי להגדרתם.
אם לדייק יותר - נראה כי הבאג קשור איכשהו למצב בו נעשה שימוש במודל גרפי מסוג לחצן ברמת הפקד על המסך או ברמת מאפיין התצוגה המשוייך כבר בעת הגדרת השדה המקומי.
הבאג קורה למיטב הבנתי רק כאשר האירוע המשויך הוא מסוג פנימי.
הצלחתי להתגבר על הבאג אם שיניתי את האירוע המופעל ע"י הלחצן מסוג פנימי לסוג משתמש. פתרון זה עובד תמיד.
פתרון של הגדרה מחודשת של השדה המקומי עם שיוך לאירוע פנימי - עבד לפעמים. לצערי גם לאחר זמן רב שהשקעתי בנסיון למפות באופן מדויק את התקלה לא הצלחתי, ולכן הפתרון המוצע הינו חלקי בלבד.

2. לגבי קובץ המשתמשים, כמו שציינתי, לא מצאתי כל דרך להתגבר על התקלה למעט בנייה סיזיפית ידנית של כל הקבוצות, המשתמשים וההרשאות.

גדי בירמן

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

השאלה האם במחלקת התמיכה או הפיתוח של מג'יק עוקבים אחרי קבוצה זה מטפלים בבעיות שהם כנראה "באגים" בגרסה ואולי אפילו מתקנים אותם. (I אריק איפה אתה ???).

דרך אגב יש לי בעיה נוספת שדה במסך שהגדרתי אותו כשדה לועזי ולאחר מכן שיניתי אותו לשדה לועזי. התוצאה היא שמג'יק פשוט "עף" ומקבלים ההודעה המפורסמת של מערכת ההפעלה XP המאפשרת לשלוח הדו"ח למיקרוסופט. הדרך היחידה למצאתי היא לחולל המסך מחדש...

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תשמעו,

עם כל אהבתי הכנה למג'יק מה שאתם כותבים פה זה חמור מאוד.

לא ייתכן שתצא גרסה חדשה של מג'יק שלא תכיר יותר את קובץ המשתמשים

(במידה והנושא לא מתועד בעדכונים שמצורפים לגרסה)

אם אני אבצע עדכונים אצל לקוחות, ובכל אתר יש לי כמה עשרות משתמשים, אצטרך לפתוח מאות סיסמאות ולבלות ימים .. וגם לך תשחזר איזה סיסמה היתה לכל עובד ..

באמת אולי כדאי לקבל תשובה מומסמכת מהם בקשר לעיניין הזה.

ישי

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

בשורות חיוביות לגבי בעיית הכפתורים.

התקלה נובעת מהסיבה הבאה - אחת מתכונות הפקד על המסך נקראת "עדכון" או "MODIFIABLE".

כאשר הערך של התכונה הוא "לא" אזי הכפתור לא מבצע את האירוע המשוייך אליו.

מסיבה כלשהי (נראה על פניו כרגע כבאג ב- SP5) אם לוקחים CTL מגירסה קודמת ל- SP5A, אשר בו ערך התכונה הוא "כן" (כלומר האירוע יפעל) ופותחים אותו באמצעות SP5A, הערך בשדה משתנה ל"לא" ואז הלחצן לא עובד. נראה כי התקלה קורית כאשר הורשת התכונה היא שבורה (מופיעה בכחול).

לעת עתה הדרך להתגבר על כך שהלחצנים פשוט מפסיקים לעבוד במעבר בין הגרסאות היא לעבור על הלחצנים בגירסה 5A, ולהפוך בחזרה את הערך של התכונה ל"כן".

ב- CTL המצורף ניתן לראות את התופעה בהתרחשותה. כל מה שיש ביישום זה מודל גרפי אחד מסוג לחצן. אם תפתחו אותו באמצעות SP4 התכונה "עדכון" מופיעה ב-"כן" ואילו אם תפתחו את אותו CTL ב- SP5A הערך מופיע כ"לא".

במידה ויהיו בשורות נוספות בנושא - אעדכן בפורום.

תודה למג'יק על שיתוף הפעולה בנסיון לאתר את הבעיה, ומקווה כי תיפתר במהרה.

גדי בירמן

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם

חשוב!! - עדכון לבעיית הכפתורים המוזכרת:

הבעיה הגיעה לשולחן ניהול מוצר. מג'יק מכירה בבעיה כדחופה ותפעל לפתרונה המהיר.

הפתרון הזמני שמציע גדי בירמן הנו על דעת מגי'ק

אנו מבקשים להודות לגדי על הזמן שהשקיע. זה עזר מאוד להגיע לפתרון הבעיה.

כל ההתנהלות הנ"ל היא הוכחה לחשיבות מעורבותכם בפורום !!

בברכה

אריק מיפנו

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

לכל מי שקרא והתעניין באשכול זה.

היום יצאה גירסת שירות 5C.

התקלות המדווחת כאן, ובפרט תקלת הכפתורים. טופלו בגירסת השירות 5C.

הורדתי, התקנתי, ואני שמח לבשר כי התקלה תוקנה.

לתשומת לבכם, ההודעה הראשונה בנושא פורסמה בפורום ע"י הח"מ לפני פחות מחודש, והועברה במקביל לידיעת מג'יק, וכבר היום יצאה גירסת שירות הכוללת,בין השאר,  תיקון גם לתקלה זו.

כל הכבוד למגי'ק ויישר כח!

תודה מיוחדת לאריק מיפנו ויובל אשרי על ההיענות והטיפול הזריזים.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

:'( אני לא בטוח שמגיע להם צל"ש כי לא כל התקלות תוקנו.
1. מה קורה עם קובץ המשתמשים שצריכים להקים מחדש.
2. הבעיה שדיווחתי באשכול זה של הוספת שדה טכסט עברי במסך עדיין קיימת גם בגרסה החדשה. לתזכורת התוצאה היא שמג'יק פשוט "עף" ומקבלים ההודעה המפורסמת של מערכת ההפעלה XP המאפשרת לשלוח דו"ח למיקרוסופט. הדרך היחידה למצאתי לפיתרון טוב היא לחולל המסך מחדש ע"י Ctrl+G וכמובן שבמסך מורכב זה בעיה. פיתרון לא טוב הוא הגדרת השדה כלועזי וביצוע הפיכה של הסמן.

המסקנה שלי היא שאומנם מג'יק הקימו את הפורום אבל אף אחד ממג'יק לא קורה ומעביר בעיות שנראות כ"באגים" לפיתוח לטיפול.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

בני שלום

ציינתי בעבר בכל הזדמנות כי מטרת הפורום הנה להוות במה לקהילה בינה לבין עצמה ולא לשמש מרכז תמיכה למפתחי מג'יק. לשם זה קיים מרכז התמיכה הבינלואמי של חברת מג'יק.

בעקבות הפורום תיקנו מספר באגים שהמפתחים בפורום העירו עליהם ולנו זה נראה תיקונים חשובים ושימושיים לכולם.

כמו כן אני חייב להדגיש כי בעולם כלי הפיתוח לא מתקנים כל באג שקיים ולא תמיד מה שנראה לך באג הוא אכן כזה.

אם אתה מבקש לקבל מענה רשמי ממג'יק ולא מזדמן אודות באגים ופתרונם אני מזמין אותך להצטרף להסכם תמיכה.

אם לא הנך מוזמן להמשיך ולהיות פעיל בפורום אשר לדעתי נותן במה טובה לשיתוף דעות ורעיונות בין חברי הקהילה.

בברכה

אריק מיפנו

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אני שומע נימה של נזיפה :(.

ובכן אני חושב שלפורום יש שלש מטרות אשר אף אחת מהם אינה קשורה אם המשתתף בפורום משלם עבור תמיכה או לא.

1. שיתוף דעות ורעיונות בן חברי הקהילה.

2. עזרה למשתמשי מג'יק בביצוע מטלות שונות תוך שימוש בידע ונסיון שנצבר אצל משתמשים אחרים.

3. מציאת "באגים" ושימוש בפורום לדיווח עליהם למג'יק כדי שיוכלו לתקנם ולמשתמשים אחרים כדי שיהיו מודעים להם עד תיקונם.

אני לא המשתמש היחיד שדיווח שהיה צריך לקלוט מחדש את קובץ המשתמשים לאחר התקנת SP5a. גם שמג'יק "עף" כתוצאה מפעולה טרוויאלית כמו הוספת שדה טכסט עברי למסך קיים לא נראה כתכונה אלה כ"באג".

אני חושב שזה בהחלט אינטרס של מג'יק שהכלי יהיה נקי מ"באגים" ואחת הדרכים היותר מקובלות לגלותם היא שימוש במשתמשים.

דרך אגב אני בחרתי בהסכם תחזוקה המקנה לי את הזכות לקבל גרסאות חדשות נקיות מ"באגים". לא בחרתי בהסכם תמיכה כי אני מניח שאוfל להעזר בפורום המשתמשים הזה ובפורום הבינלאומי של מג'יק שמתנהל ב Yahoo Groups בכל בעיה שתעמוד בפני.

שבת שלום 8-|

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

בני

אין ספק שניתן לדון ארוכות במטרות הפורום כאשר שנינו נסכים לשתי המטרות הראשונות אולם אני חייב לתאם ציפיות ולאמר כי המטרה ה- 3 כפי שכתבת אינה מטרה אותה ראינו למול ענינו בעת הקמת הפורום. אפשר להתווכח האם זה נכון או לא אולם זה חייב להיות על השולחן.

אשמח להסביר בהזדמנות את הרציונול העומד מאחורי תיקוני באגים ומדוע הפורום אינו הפלטפורמה הנכונה לדיווחי באגים.

בברכה

אריק מיפנו

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

בלי מכות ובעיות

מאלה יש כבר מספיק במדינה הזו (ישראל)

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב