עבור לתוכן
Magic DevHub
ortal1993ltd

Recommended Posts

:'( הגענו למאה ה 21 ועברנו לשרת Exchange.
עכשיו השימוש בפונקציות המייל הפנימיות אינו עובד ובזמן ניסיון לבצע MailConnect מתקבלת הודעת שגיאה "The connection timed-up".
מי יודע מה המשמעות ויותר חשוב כיצד פותרים הבעיה.

תודה,

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

יש כמה חלופות... אבל הכי טוב להגדיר על ה-exchange SMTP.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

כל פונקציות שליחת המייל במגי'ק (למיטב ידעתי) מבוססות על הזדהות מול SMTP.

ה-Exchange לא נותן חיבור באמצעות SMTP בצורת דיפולט יש לקנפג אותו.

הנה משהו שמצאתי בגוגל:

<A href="http://www.msexchange.org/tutorials/Configuring-SMTP-Connector.html">http://www.msexchange.org/tutorials/Configuring-SMTP-Connector.html

<A href="http://support.microsoft.com/kb/265293">http://support.microsoft.com/kb/265293

לאחר שזה יהיה מוגדר, ניתן יהיה להתחבר לשרת הexchange דרך המג'יק.

-עידו

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

היי..

הנה תוצאות מגוגל

<A href="http://www.google.com/search?hl=en&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=smtp+config+exchange+2007">http://www.google.com/search?hl=en&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=smtp+config+exchange+2007

תעבור על זה, אני ראיתי כמה תוצאות טובות...

-עידו

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
הי עידו,

קודם כול תודה (וגם תודה ל Google ;)).
עכשיו אני צריך לברור את המוץ מהתבן וזה יהיה קשה.
הבעיה היא גם שב Exchange 2007 מיקרוסופט משום מה העבירו הרבה יכולות ניהול מממשק ה GUI לפקודות Shell (חגיגה לאנשי Unix\Linux או אולי חזרה לימי ה DOS העליזים) דבר שעוד יותר מקשה.
אני גם חושב שהתשובה צריכה להינתן בבצורה מערכתית ע"י אנשי מג'ייק מפני שהבעיה תתעורר בכול מקום שבו יעברו לשרת זה (אני פניתי אליהם...).

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

היי,
לגביי פקודות ה-SHELL זה נכון אבל גם הכרחי. המצב היום נתן לאנשי הסיסטם לגעת בהכל (כי להכל יש GUI) - הפיקו מזה את הלקחים הנכונים (לדעתי), הורידו את הGUI ואז ניתן לחסום את הפעולות של המשתמשים שלא ממש מבינים באיך ואיפה לגעת.
אגב, זה לא באמת חסום יש יש כלים עם GUI שיוכלו לעשות לך חיים קלים מאוד.
אני ממליץ לך לבדוק לעומק את הסיפור לגביי הexchange כאן:
<A href="http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?forum=956">http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?forum=956
יש שם חברה מעולים.

לגביי הסיפור שמגי'ק צריכה לתת תשובה - אני ממש לא מסכים ויותר מזה: הם לא יכולים לתת לך תשובה בנושא זה.
ה-exchange היא רשת סגורה עוד מגירסא 5.5 שלה ולמגי'ק אין מה לעשות עם זה. זה דורש פתרון כמו שנתתי לך (פתיחת קונקטור חיצוני).
יש עוד פתרון (שאני מאוד מאוד לא ממליץ עליו) שאתה יכול ליישם (ושוב, הוא נורא בעייתי וזה ממש לא מומלץ) וזה רכיבה על גביי הOUTLOOK מקומי אצל משתמש.
יש עם זה 2 בעיות עיקריות:

1. יציבות - לא פעם ולא פעמיים זה מקריס את המחשב, או גורם לו להתקע למוות (ואז צריך לעשות ריסט בעצבים ... :) )
2. אבטחה - הOUTLOOK ברירת המחדל שלו סוגר קישורים לתוכנות חיצונית. יש לזה פתרונות אבל שוב-זה בעייתי.

את הפתרון הזה מימשנו אצלנו כשלא הייתה ברירה (היה לנו תחנה ששולחת מיילים דרך OUTOOK) וזה היה קסטרופה, כל הזמן נתקע (אגב הפתרון היה לעבור לOUTLOOK 97...).

בהצלחה, עידו

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
הי,

א. לפי המקורות שלי מיקרוסופט הבינו שהם קצת נסחפו בענין ה Shell וב SP1  ל Exchange  2007 שיצא בסביבות 1/08 יוחזרו רוב יכולות הניהול ל GUI.
ב. גבי אנשי הסיסטם שום דבר לא השתנה והם גם היום יכולים לעשות הכול אבל להשתמש ב Shell. למי שמורגל לעבוד בחלונות לחזור להקיש פקודות ארוכות כאורך הגלות עם מקדם טעות גדול זה כאילו לחזור אחורה במכונת זמן למאה ה 19. לעומת זאת מי שבא מעולם ה linux בודאי חוגג (וגם צוחק בליבו על מיקרוסופט).
ג. לגבי מה מג'יק צריכה לעשות אני חולק עליך לחלוטין. קיימת יכולת של מג'יק (נקודתית כרגע פונקצויות המייל) שחדלה לעבוד כתוצאה מכך שמיקרוסופט יצאה בגרסה חדשה של Exchange. למה הדבר דומה לכך שיכולות ה COM של מג'יק לא היו עובדות עם Office 2007. מי אחראי על כך ? מכיוון שאנחנו "יתוש" מול מיקרוסופט ברור שמג'יק צריך לעזור לנו לפתור הבעיה.
ד. ראייתי רחבה יותר. יש נושא בפורום שדן איך לשכנע הנהלות לבחור במג'יק ככלי פיתוח. אני חושב שזה אינטרס משותף של מג'יק ושלנו כמפתחים להציג את היכולות הרב גוניות של הכלי ובן השאר יכולות האינטגרציה עם תוכנות אחרות בעיקר עם כלי  Office. הנהלות לא יבחרו בכלי שכול פעם שמיקרוסופט יצאו בגרסה חדשה של אחת התוכנות שלה מג'יק יפסיק לעבוד אלה יבחרו בכלי מיקרוסופט ששם לכאורה מובטחת להם תאימות.
ה. נקודתית למקרה שלי אינני יכול להשתמש ב Outlook כי העמדה נמצאת ברצפת המפעל ואינני מעונין שלמי שיש גישה אליה יוכל לשלוח ולקבל מיילים.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

ייתכן ונסחפו, אך לדעתי זו החלטה מצויינת כי היא מביאה לכך שמי שלא מבין - פשוט לא נוגע.
וכולנו שמענו סיפורים על אנשי סיסטם שהחליטו ללמוד בדרך הקשה....

לגביי מה שמגי'ק צריכה/יכולה לעשות בנושא ה-exchange, יש הבדל בין COM לבין חיבור למערכת כמו exchange גם אם והיה ומגי'ק ממש ישתדלו הם לא יכולים. זו מערכת סגורה, זו הליבה שלה ואין מה לעשות נגד זה.
יתרה מכך, מוצרים אחרים גם הם סובלים מאותה בעיה עם ה-exchange (כולל מוצרי מיקרוסופט דוגמאת NET.).
חשוב להבין שיש 2 תקינות עיקריות למשלוח דוא"ל pop3 ו-smtp (כאשר הראשון הוא לרוב בשרתי UNIX וLINUX והשני לשרתי MS).
כל כלי הפיתוח הסטנדרטיים (ו-eDeveloper עצמו) תומכים בשליחה כזו (גם אם לא מובנית ובאמצעות COMים שונים).
ארכיטקטורת ה-exchange נבנתה מראש כדי להיות סגורה בתוך עצמה. ולכן אי אפשר לשלוח דרכה מיילים, הפתרון הוא באמצעות פתיחת קונקטור על הexchange בדמות SMTP או POP3.
אחרי שהקונקטור פתוח הוא נותן צינור גישה למערכת הסגורה.
eDeveloper יודע להתחבר לאותו הצינור, כך שלמעשה הם כן תומכים בנושא וכן מספקים תאימות.

חשוב לי לחדד גם עוד נקודה שלאחרונה אני שומע הרבה, נושא התאימות.
עם כל הכבוד לחברה כמו MS היא עדיין לא קובעת תקנים. נכון, הם פופלרים אבל הם עדיין לא התקן (והדוגמא הכי טובה מגיעה מכיוון הדפדפן שלה IE).
למיטב ידעתי eDeveloper תומך בתקנים מוסכמים XML,COM,SMTP וכד' ותמיד חשוב לזכור את זה.
Exchange לצורך העניין הוא לא תקן.
ודוגמא לבדיחה ששמעתי לא מזמן: iBOLT לא תקני כי הוא לא תומך BPEL. עם כל הכבוד לאורקל (ויש כבוד) הם עדיין לא אחראים על התקינה. זו רק דוגמא קטנה לדברים שצריך גם לקחת בפרופורציות כשמשווים כלי פיתוח.

בברכה, עידו

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
:'( קיימנו דיון ארוך ופילוסופי בנושאים העומדים ברומו של עולם אך אני בתכל'ס עדיין לא יודע כיצד פותחים Connector ב Exchange 2007 והאפליקציה שלי במג'יק לא עובדת.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

נסה את BLAT.EXE

ניתן למצא בגוגל ...

הוא נותן פתרון פשוט וטוב .

וניתן לכוון אותו לשרתים מקומיים או חיצוניים.

הפונקציוניליות לא משהו אבל מספקת ..

נ.ב.

כבר שנים אני מתריע על שימוש פזרני בCOM וכו'  , התמכרות לפתרונות כאלו סופם שחוזרים אליך כבומרנג

לכן אני מעדיף את האקסלים שלי להוציא דרך HTML  (כן כן ! ). או דרך קבצים TAB delimited

זה מהיר , זה יעיל  , וזה לא תלוי בגרסה ,ניתן לצפות גם בכלים אחרים כדוגמת

דפדפן , או word וכו'.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
אני מעדיף קודם כול למצות היכולות של מג'יק לפני שאני פונה לתוכנות חיצוניות.
מהתגובות שקיבלתי פה בפורום וגם בפורומים נוספים את בעיה גורם Exchange שחוסם ההתקשרות וכנראה אני צריך להגדיר פורט שונה מפורט 25 אבל אני לא בטוח שזה ניתן בפונקציות של מג'יק.
פניתי גם למג'יק לעזרה וכרגע אני במו"מ כספי איתם :^))'>.
בכל מקרה כתוכנית גיבוי אשמח לקבל דוגמא לשימוש ב Blat.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
:( אני מרגיש כמו רקדן שמתקדם כול הזמן צעד אחד קדימה ושני צעדים לאחור.
שיניתי את הפורט ל 587 בפקודה MailConnect ועכשיו הפקודה מתבצעת בהצלחה (הודעת שגיאה 0).
אבל בזמן ניסיון למשלוח מייל אני מקבל שגיאה "There was no response from the server" (הודעת שגיאה 12-).
:@ הצילו...

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
:'( אף אחד לא יכול לעזור ?
אצל כולם עובדות פונקצויות ה Mail הפנימיות עם שרת Exchange ללא בעיות ?
אצלנו עובד Exchange 2007 במידה ועם שרת Exchange ישן יותר הכול עובד אזי זה ימקד לי איפה הבעיה.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
תודה ישי, עכשיו אני יודע שהבעיה היא ב Exchange 2007.
לגבי הריצה קדימה ובכן יכול להיות שאתה צודק אך מצד שני זה הגרסה העתידית ומג'יק יהיה חייב לעבוד איתה.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
;) נפתרה הבעיה, התקנתי מחדש הכתובת בשרת Exchange והפלא ופלא הכול עובד.
אבל כרגיל צצה בעיה חדשה. המיילים מגיעים ב Outlook בג'יבריש במקום עברית. גם שורת הנושא וגם התוכן.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

בני שלום,

אני מניח שזה לא מנחם אותך אבל יש לי אותה בעיה, באם להודעת Mail מצורף קובץ אז בשורת הנושא ובתוכן מופיע ג'בריש.אם להודעה אין קובץ מצורף אז מופיעה עברית בשורות הנושא והתוכן.

ערן

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
:'( כמובן שזה לא מנחם אותי.
לאחר ניסיונות (כושלים !!) לשלוח גם כ html אני בשלב זה זונח את הפונקציות הפנימיות של מג'יק ועובר לעבוד עם Blat.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
8-| הבעיה נפתרה !!!
מגדירים ב Magic.ini
MAGIC_ENV
  Windows-1255=MailCharset
כמובן שסדר צריך להיות הפוך MailCharset משמאל (בעיה עם העורך...)

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
:o דרך אגב חיפשתי בכול המיסמכים של Magic בספריות ההתקנה של גרסה 9.4 ו 10 ולא מצאתי איזכור להגדרה הזאת ב Magic.ini.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.

התחבר עכשיו