עבור לתוכן
Magic DevHub
masarano_ilan

חומר השוואתי בין מגיק לכלי פיתוח אחרים

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני מוצא את עצמי בהרבה מקרים מסביר ללקוחות פוטנציאלים שלא מגיעים מעולמנו מדוע כן לבחור במגיק ולא בכלי פיתוח או פתרונות מבוססי DOT NET וכדומה.

לצערי לא מצאתי חומר ערוך ומוכן על הנושא (ועדיפות כמובן למעודכן).

אשמח ללינקים או מידע בנושא

בברכה

אילן מסרנו

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הי אילן

הפתרון הוא פשוט, המסר העיקרי של eDeveloper מהירות תגובה גבוהה לתנאי השוק המשתנים ,שנובע עקב הספקי פיתוח גבוהים מאד ויכולת לתחזק את המערכת בשוטף בצורה קלה וברורה גם אם התחלף תוכניתן באמצע.

צריך להדגיש כי בנושא הספקי הפיתוח והתחזוקה אין למג'יק מתחרים מה שמאפשר ללקוח לקבל תגובה מהירה לצרכיו.

בכל מקרה לא ממליץ להיכנס עם הלקוח לקרב איזה צופציק של איזה כלי פיתוח יותר טוב מכיוון שזה יפספס את המטרה. תמיד צריך לזכור שהלקוח מבקש פתרון טכנולוגי לצורך עסקי

בברכה

אריק

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אריק,

בזמנו תרגמתי טבלת השוואה בין כלים מובילים

האם זה לא עונה לשאלה המוצגת ?!

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אני מוכן לתרגם או לערוך כל מאמר בנושא ולפרסם לאחר מכן בפורום לטובת הקהילה.

הבעיה אריק היא שאני יכול להסביר ללקוח וברוב המקרים אין בעיה אך תמיד מסמך קצר מדוייק שנכתב על ידי צד שלישי משכנע הרבה יותר מאשר דיבורים.

דבר מדהים בקהל הישראלי הוא המשפט "לא פיטרו אף אחד כי הוא לקח מוצר של מיקרוסופט".

מצטער על היציניות לגבי הקהל הישראלי זה פשוט משפט שמעולם לא שמעתי אותו מחוץ לגבולות מדינתנו.

אני יודע שמגיק משתתפת בתחרויות פיתוח האם יש להן אתר או חומר כתוב אחר ?

אילן

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אני בתפיסתי חושב שלקוח שלך שהוא בעצם לא איש טכני שמחפש פתרון עסקי (לדוגמא מערכת לניהול עסק) צריך לקבל פתרון עסקי באמצעות מערכת מידע. לדעתי כל כניסה שלך לדיון איתו האם פונקציה א' טובה יותר ב eDeveloper או ב .net שגויה ומזיקה משתי סיבות:

1. כי אין לו את היכולות להשוות וגם אם יש לו ואכן אצל המתחרה תכונה מסויימת טובה יותר זה עדיין לא אומר שהפתרון שאתה נותן לא טוב יותר. צריך לזכור אתם מוכרים פתרון עסקי ולא פתרון טכנולוגי ובטח שלא כלי פיתוח

2. כניסה לדיון במהות הטכנולוגיה היא דיון פילוסופי ולא תורמת לאיכות הפתרון שאתם מציעים. יש סייג אחד בארגונים גדולים שהחליטו על כלי פיתוח אסטרטגי ואז יש מקום לבדיקה, אבל גם שם כבר הוכח שכשיש פתרון טוב ומוכח גם המנמרים שם לא יכולים להתנגד לפתרון

אני מודע לעובדה שזה קונספט לא תמיד קל לעיכול אבל אם תנהגו כך אני מבטיח לכם שיהיה לכם יותר קל.

לגבי התחרות פיתוח, למיטב ידעתי בשנתיים האחרונות לא השתתפו בתי תוכנה מבוססי eDeveloper בתחרות פיתוח.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

כנראה שהנקודה שניסיתי להעביר לא היתה ברורה:

כאשר מדובר באירגון המבקש פיתרון כגון מערכת ניהול מידע מסוג זה או אחר אין בעיה כאן כישורי המכירה והשיכנוע וכמובן הדגמה של מערכות קיימות שנכתבו בעבר עושים את העבודה.

אבל כאשר מדובר על אירגון אשר הולך לשנות בגלל החלטה אסטרטגית את כלי הפיתוח שלו ולעבור לטכנולוגיה חדשה/אחרת כאן צריך את התותחים הגדולים... אשמח לשמוע משאר חברי הקהילה כיצד אתם ניגשים לפתרון בעיה מסוג זה

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אילן שלום מצ"ב תעוד קצר ומרוכז, שתרגמתי בזמנו, המתייחס לארטיקטורה של המג'יק ביחס לכלים אחרים. כמו"כ בסוף ישנו ריכוז של תועלות ויתרונות לארגון.מקווה שיסייע.

eDeveloper 9.x - עפ"י נתונים שפורסמו ב -Gartner Group, Giga Group, META Group, Lansa User Group and VisualAge for Java User Group.

פרדיגמת הפיתוח
פיתוח מודולרי, מונחה/מוכוון טבלאות, אובייקטים ופקודות מובנות
מתודולוגיה אחידה לתכנון, פיתוח ובדיקה
הורשת תכונות ואפשרות לכפיית סטנדרטים לעיצוב ולפיתוח (יעיל בעיקר בסביבה מרובת מתכנתים)המפתח אינו נדרש לכתוב קוד או סקריפטים
סביבת פיתוח משולבת המאפשרת פיתוח במקביל עבור שרת-לקוח ולאינטרנט

תחזוקה
פונקציונאליות מובנית המאפשרת חסכון משמעותי בזמן פיתוח ותחזוקה
עדכון בלוגיקת היישום נבחן, מוצג ובא לידי ביטוי באופן מיידי בסביבת המשתמש (זמן ריצה). ניתן ליישם עדכונים ביישום תוך כדי הפעלתו ובחינתו.
אופי הפיתוח המוכוון טבלאות אינו מאפשר קידוד חופשי לחלוטין ומונע שגיאות. בכך באה לידי ביטוי יעילות ומהירות התחזוקה ואיתור השגיאות.

אי תלות בפלטפורמה ובבסיס הנתונים
יבילות מירבית בין הפלטפורמות השונות ללא צורך בפיתוח מחודש.
יישום עשוי להיות מפותח תחת פלטפורמה אחת ולפעול תוך שמירת הפונקציונאליות, תחת פלטפורמה שונה לחלוטין, כמו: Windows 98/2000/NT, Linux, AIX, HP 9000, Sun/Solaris, iSeries.

חסכון בעלות של כלי פיתוח ובזמן פיתוח
עבודה ישירה וטבעית מול בסיסי הנתונים המובילים, כמו: Oracle, Informix, DB2, MS-SQL, DB2/400, ODBC, Cache, Pervasive.SQL 2000 ואחרים.

קישוריות ומודולריות
אפשרות גישה דרך האיננטרנט , כלקוח וכשרת, ל-  Web Service.
שילוב מלא של ישומים עם שרתי J2EE כדוגמת IBM WebSphere & BEA WebLogic.

יתרונות מושגים:
מהירות
יעילות
קלות
אחידות
עדכניות טכנולוגית
תאימות
קישוריות
מודולריות
יבילות
עצמאות

מטרות מושגות:
חסכון כספי (בלו"ז ובכ"א)
אמינות - ביישום ובתפעול
עמידה ביעדים ובדרישות הלקוח
תחזוקה - שרות יעיל ומהיר
אפשרות להתפתחות ולניוד

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

דני תודה רבה, כל הכבוד על הזמן והשקעה.

עכשיו כל שנותר אריק להוציא מסמך יפה ב PDF ולהפיץ אותו לשותפים העיסקיים, מאחר ומגיק חלשה באמצעים אני מבטיח לתרום את הזמן להפוך את המסמך ל PDF :-)

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

היי אריק,

אני חושב שזה מ-א-ו-ד חבל שמנסים למכור ככה פתרון ללקוח.

אני לדוגמא בא מהמגזר הביטחוני (צה"ל) ומאוד מאוד קשה לשכנע ולהסביר למה עדיף מגי'ק מסביבות אחרות ולמה עדיף C\S על WEB - וזה על קצה הקרחון.

יש לנו עוד המון המון אי-הסכמות איתם ורובם ככולם סובבים סביב הכלי עצמו.

אני חייב לציין שבמענה לטענות שעלו מולנו נאלצנו לענות על שאלות נוקבות לא אחת, ולא תמיד היה קל למצוא את החומר הרלוונטי (תשאל את יפעת).

אני מאוד לא מסכים שהדגש חייב להיות על פתרון לבעיה, בעידן שבו כל ארגון שמכבד את עצמו מחזיק לא מעט אנשי מקצוע, יש טעם לתת דגש גם על הפן הטכנולוגי בכלי.

לקוחות, וביחוד בארץ, אוהבים לחיות על השם המוכר. יש כאן מקדם לא מבוטל, שצריך לתת לו מענה.

-עידו

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אתם יודעים מה השיחה הזו מזכירה לי ...
בשנות השמונים כולנו התחלקנו לאלו שהחזיקו בקומודור 64 לעומת אנשי האפל II
כל שיחה היתה מגיע לטונים בגלל אופציה כזו או אחרת.
הבעיה היא שהתבגרנו והיום אנו תלויים מבחירה בכלי שמה לעשות הוא לא מיקרוסופ ...
שבמשך השנים מאז גרסה 4 (כשאני הכרתי אותו) לא ניצלו את תכונותיו המדהימות להפוך אותו לדבר הבא למרות שהוא תמיד הקדים כלים אחרים.

אז עם השיחה באירגון מתבססת על אנשים "שיודעים" תנו לנו כלים להוכיח את הטעות.
הרי אנשי השיווק לכלי פיתוח הם כבר מזמן לא אנשים על שכר אלה המשתמשים, מגיק הבינה זאת והתחילה לקיים כנסים בקצב הרבה יותר ממוקד לצרכי המשתמשים, הקימו את תוכנית השותפים העיסקיים שווה כל אגורה.
אריק תמשיכו כך אתם עושים עבודה נפלאה, רק תן לנו לאנשי השטח תחמושת בצורת גישה לחומרים להורדה ולהדפסה אישית, כך שבפעם הבאה שאני יושב מול מנהל והיועץ שלו והם מעלים נקודה על יכולת כזו או אחרת דוט נט, אני יכול לשלוף להם מאמר מתאים החתום על ידי בר סמכה ולסתום להם את הפה.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

חברים, אתם צריכים להבין שאני לא נגד חומרים שיווקיים שמסבירים את יתרונות המוצר, אני רק חושב (ואני אומר את זה לאחר שנים רבות של נסיון) שהדרך הנכונה היא להתרכז בפתרון ולא בפיצרים של המוצר. כי שם תמיד תמיד קשה להשוות מלפפונים לעגבניות.

כמו כן עליכם לזכור כי בישראל אלפי מערכות מבססות מג'יק ותמיד ניתן לתת דוגמאות טובות. בצבא למשל יש לא מעט מערכות חשובות שאפשר לספר עליהם.

אילן- הסיבה שאנו לא הופכים את הנייר של דני למסמך רשמי לא תלויה במשאבים אלא מכיוון שאנו רואים את הקונספט בצורה שונה.

בכל מקרה אם רובכם מאמינים שמסמך מעין זה יסייע, אני מעוניין לשמוע.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אריק,

האם יש במערכת של הפורום אפשרות לבצע סקרים ?

יתכן ומי שכבר נכנס לשרשור הנוכחי לא ממשיך לעקוב או שהכותרת לא מספיק מושכת.

חשוב לי לדעת אם אני היחידי שחושב כך.

תודה

אילן

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

לצערי אין אפשרות לסקרים אבל שווה לבדוק להוסיף לפורום בהמשך

לגבי הכותרת היא מספיק מושכת ואני מקווה שנקבל בימים הקרובים מספיק תגובות

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.