עבור לתוכן
Magic DevHub
estersn

קומבו - כתיבת תחילת מילה

Recommended Posts

בס"ד

שלום לכולם !

יש לנו רשימת עובדים. לאחרונה החיפוש במצב דפדוף נהיה איטי בצורה שלא מקובלת על המשתמשים.

חשבתי להוסיף שדה מקומי עם קומבו, שבו יוכלו להקיש ולבחור במהירות את השם שרוצים, ואז להתמקד בטבלה על שם זה.

הבעיה: בכתיבת תחילת מילה בקומבו, הוא קופץ למילים המתחילות בכל אות שכותבים.

כלומר: כשאני רוצה לחפש "שלמה", כשאני מקישה "ש", הוא מגיע לשם הראשון המתחיל ב-ש', וכשאני מקישה את ההמשך - "ל" - הוא קופץ לשם הראשון שמתחיל באות ל'. אני לא מצליחה להגיע לשם "שלמה" באופן ישיר, רק ע"י דפדוף בפס הגלילה (מה שמאוד לא נוח למשתמשים).

אם למישהו יש מידע או רעיון בנוגע לכתיבת המשך המילה בקומבו מבלי שיקפוץ לשמות המתחילים באותיות הבאות, אשמח מאוד לדעת.

תודה,

אסתר

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אנני חושב שזו גישה בריאה להחזיק שמות עובדים בקומבו - כזכור לי, בעת פתיחת הקומבו מג'יק טוען את כל הערכים לזכרון ופוגע בביצועים. הייתי ממליץ לך על ZOOM IN וכתיבת מסך חיפוש קטן בו ניתן להקליד שם פרטי / משפחה / מחלקה / וכו'.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

כאשר לוחצים על אותה אות פעם נוספת הוא עובר לשורה הבאה באותה האות, כלומר תלחצי פעמיים "ש" ותגיעי לשם השני ב"ש".

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

א. יתכן שזו באמת אינה גישה בריאה להעלות לקומבו את כל שמות העובדים, כנראה באמת שלא נעשה כך. אבל כיון שהתחלתי לבדוק את זה - מעניין אותי למצוא פתרון לבעיה.

ב. ליפתח - מה שהצעת הוא נכון, אבל אם ברצוני להגיע לשם האחרון באות ש' (לדוגמא ששון), ויש לי ברשימה כמה עשרות שמות המתחילים ב-ש, האם אתה מציע לכתוב 30 פעם את האות ש' כדי להגיע לששון ?? אני רוצה לכתוב את המילה "ששון" ולהגיע אליה מיד !

תודה,

אסתר

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

יש קומבו קצת יותר חכם (ActiveX)
הוא מגיע מצורף לאופיס

דרכו אפשר להגיע לשמות ע"י אות ראשונה ושניה, גם אפשר להוסיף שמות לקומבו ושאר ירקות.

ActiveX חמד ויעיל

נקרא Microsoft Forms 2.0 ComboBox

בתאבון

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

בפשטות,

בכניסה למשימה, ממלאים את הפקד בנתונים, מגדירים הנדלרים שיופעלו בעת בחירה, הוספה וכדו'

.. זהו!

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

ב"ה

האם יש לך תוכנית לדוגמא? , או תפרט יותר

תודה על עזרה

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

גם אני ניסיתי להשתמש באובייקט הזה.

לפני קריאה למשימה מילאתי אותו בנתונים, אך בהצגה על המסך הוא מוצג ריק.

האם אפשר לתת דוגמא קטנה בבקשה?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הי,

במידה ואתה מתעקש על השיטה הזו, חשבתי על טריק שמעולם לא ניסיתי אבל אולי כיוון החשיבה שלי יעזור לך:

1. שדה טקסט

2. פקד רשימה

בעיצוב אתה יכול לשחק שפקד הרשימה יופיע רק כהמשתמש עומד על שדה הטקסט.

וכאשר המשתמש מזין טקסט כל שהוא לתוך שדה הטקסט, בשימוש מוסכל של רענון אתה יכול לצמצם את רשימת העובדים המופיע בפקד הרשימה.

לשיטה זו יש חסרונות ברורים אך גם יתרון לשיטה של שימוש בפקד ACTIVEX:

חסרונות: רענון של הנתונים לוקח זמן, ותקשורת לשרת

יתרון : לא צריך לחייב את המשתמש או האירגון בהתקנה של אופיס (למרות שהוא נפוץ).

תמנע מעצמך בעיות של התאמת גרסה במחשבים מרובים עם תוכנת צד שלישי כלומר במחשב אחד מותקן אופיס 2000 באחד 97 ובשלישי אין בכלל וכדומה.

מקווה שעזרתי או לפחות נתתי לך קו מחשבה

בהצלחה

אילן מסרנו

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

שולם שלום.

יש לך דוגמא לשימוש ב-Microsoft Forms 2.0 ComboBox ?

או שתוכל להסביר את אופן השימוש בו בצורה יותר מפורטת .

תודה

פיני

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

למי שבכל זאת רוצה לעבוד אם ACTIVE X Microsoft Forms 2.0 ComboBox הדרך היא

1) מגדירים שדה מקומי מסוג ACTIVE X

2) במאפיינים של השדה  בוחרים OBJECT NAME מהרשימה בשם  Microsoft Forms 2.0 ComboBox .

3) לפני משימה מבצעים CALL COM ואז מכניסים ערכים לתוך COMBO.

אני יודע שקיימת בעיה שלא ניתן לעבור בעיזרת כפתור TAB דרך פקד מסוג זה

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה.

ניסיתי לבצע זאת אך השדה נשאר ריק.

"לפני משימה מבצעים CALL COM ואז מכניסים ערכים לתוך COMBO"

באיזה <U>מאפיין צריך להשתמש לפני משימה בשתילת הנתונים ?

תודה

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אני מעונין להכניס ל"קומבו" רשימה של ערכים מתוך טבלה.

לפני משימה התוכנית יורדת למשימת בן שרצה על הקובץ הנ"ל ואחרי רשומה מעדכנת את שדה הקומבו.

ניסיתי את פקודת הכנס ערך למאפיין VALUE ומה שקורה שלאחר הריצה אני רואה רק את הנתון מהרשומה האחרונה בקובץ ולא את כל הרשימה ???

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

סליחה על בילבול , יש לבחור ב אפשרות CALL METHOD במאפיין ADDITEMS ,שם אתה מגדיר INDEX וערך,יש להתחיל מ0

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה רבה.

עובד מצויין.

דרך אגב זה עובד גם ללא הכנסת אינדקס.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

כן אני יודע,פשוט יש לא 2 פרמטרים לקליטה אבל INDEX לא חובה,הוא מחולל אותו לבד

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

האם  ב-UNIPASS  יש תיכנון לפתור את הבעיה ושתכונה זו של חיפוש ערך מעבר לאות הראשונה

תהיה מובנת בפקד הקומבו ?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

בס"ד

תודה לכל העונים והעוזרים.

נתקלתי ב-2 בעיות ביישום של הקומבו:

1. ניסיתי להציב באינדקס את הקוד שבטבלה שלי, כדי שאוכל לשלוף אח"כ את הערך לפי הקוד, וקיבלתי טבלה ריקה, ללא ערכים כלל. מישהו יודע מהי הדרך הנכונה לעבוד, האם ניתן לקבל אח"כ ישירות את הקוד, או שמקבלים את התאור המוצג, ולפיו מבצעים קישור ומקבלים את הקוד?

2. איך אפשר לצאת מהקומבו באמצעות <U>מקלדת, באופן שיקבל את הערך שנבחר, ויעבור לשדה הבא?  רק עם עכבר אפשר ???

תודה רבה,

אסתר

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

לאף אחד אין רעיון איך אפשר לצאת מהComboBom עם מקלדת ?? אפשר לצאת רק עם עכבר ???

אולי בכל זאת מישהו יכול לחשוב על רעיון ?

תודה רבה,

אסתר

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

1) האם הקוד שלך הוא מספר נומרי רץ שמתחיל מ 0?

זה חייב להיות מוגדר בצורה כזו. בעיזרת OPTIONS ->GET PROPERTY ו PROPERTY ->ListIndex תוכלי לשלוף קוד אוטומטי שמתחולל לבד או מהטבלה ,אם מוגדר בצורה של נומרטור רץ.

2) לא מצעתי ,אולי משהו יודע?

בעקרון כאן יש את כל ה METHODS של COMBOBOX

<A href="http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb176972.aspx">http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb176972.aspx

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה על דף המאפיינים של הComboBox.

המקשים היחידים שמצליחים להוציא את הפוקוס מהקומבו הם מקשי החיצים: ימינה, שמאלה (אצלי גם מעלה ומטה מוגדרים למעבר לשדה קודם/הבא, אז גם הם מעבירים את הפוקוס, אך עם ערך לא נכון).

לא הצלחתי בשום אופן ללכוד הקשת Tab או Enter תוך כדי הימצאות בקומבו, כדי לצאת ממנו.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

raise event מסוג system ->TAB כן הוציא אותי מה COMBOBOX ,השאילה מתי ואיפה להפעיל אותו. לדוגמא תגדירי control change על שדה COMBOBOX ובתוכו raise event system ->TAB,אז כן מאפשר לצעת מהשדה

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אני מגיעה למצב של "שינוי" של הקומבו רק לאחר שיצאתי ממנו. לפני שיצאתי הוא לא מזהה מצב של שינוי.

ניסיתי עכשיו עם פונקציה EditGet לקלוט את הערך של הקומבו תוך כדי הקשה, מבלי שיוצאים ממנו, אך גם כאן לא קיבלתי שום תשובה.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.

התחבר עכשיו