עבור לתוכן
Magic DevHub
eyal_barouk

הפעלת OfficeCom10

Recommended Posts

שלום,
אני חושב שמשהו לא תקין בגרסה ל 10
עבדתי לפי ההוראות וגם הוספתי בשמות הלוגיים ב INI:
OfficeComName = F:\magic10\OfficeCom10\OfficeCom.ecf
OfficeComFolder = F:\magic10\OfficeCom10

כאשר אני פותח את OfficeComOnline10 בסביבת הפיתוח כל פקודות ה "בצע תוכנית" מובילות לתכנית 0 כי הקומפוננטה בשם
%OfficeComName% לא נטענת לפרוייקט (או משהו כזה)
בנוסף, לא הצלחתי להשתמש בקומפוננטה  מתוך הדוגמה OfficeComOnline10.ecf הארוזה מראש.

האם מישהו הצליח להפעיל את OfficeCom10 ומוכן לעזור?
תודה

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הקובץ שמופיע בשם לוגי OfficeComName צריך להיות OfficeCom10.ecf.

ואגב, בשם לוגי OfficeComFolder צריך להיות בסוף התרגום סלש נוסף או שזו סתם טעות כתיב.

בהצלחה!

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
אח איזו טעות טפשית! עכשיו עובד.
במסמך ה pdf של ההוראות כתוב OfficeCom.ecf בלי ה 10 ועשיתי משם copy/paste

האם בעזרת ה COM אני אהיה אמור לראות אימיילים ב Sent Items שלי כלומר המילים שאשלח לאחר לוגין ל exchange ישלחו מהפרופיל של המשתמש ב exchange?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
אני כל הזמן מקבל שגיאה: Object handle is zero כאשר אני מנסה לשלוח מייל.
האם זה קשור לכך שאאוטלוק סגור או פתוח? האם זה משנה מה מצב האאוטלוק?
תודה.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אייל שלום,

גם אני מקבל את ההודעה הזו.

לדעתי יש בעיה עם הרכיב בעבודה מול outlook

מול word  ו excel נראה שזה עובד בסדר.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
מכיוון שמג'יק החליטו לא לשחרר את קוד המקור של הקומפוננטה אין לנו אפשרות לבדוק ותקן הבעיה ואנו תלויים במפתח שיתקן הבעיות.
אולי לחץ פיזי מתון ישכנע אותם שזה לא סודות האטום של ישראל אלה להפך עזרה למפתחי מג'יק להעמקת השימוש בו.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
תודה על התשובות. לפחות אני לא היחידי.
בשלב מסויים זה התחיל לשלוח כמו שצריך, אבל לא הצלחתי לשחזר את המצב.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

לא מכיר את העבודה מול ה officecom אבל כן מכיר את העבודה מול outlook

מה שקורה זה שיש לו אבטחת מידע שמונעת משלוח דוא"ל מגוף זר בלי הודעת אישור ( ככה עובד ה API שלו), כמובן שפעולת האבטחה תלויה בכל מיני גורמים.

יש לכך פתרון ברמת הוספת שורה ב regedit שמונעת ממנו בקשת אישור, ובעצם בקשת האישור שלו מונעת פעולה סדירה במצב שבו הדברים רצים ברקע.

לצערי אני לא זוכר מה הפקודה הרלוונטית וייתכן שתכונה זו בכלל לא קשורה.

בברכת שבוע נפלא

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
אני מודע לבעיית בקשת האישור הידני שאאוטלוק דורש על שליחת דואר ממקור זר. בעיה זו ופתרונה נדונו בהודעות אחרות בפורום זה - אינני חושב שזו הבעייה כאן - הודעת השגיאה מופיעה לפני שאאוטלוק מבקש אישור על השליחה.
במצב זה אאוטלוק לא מבקש אישור כלל כי אין נסיון שליחה.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

שלום!

אתם לא בבעיה ומג'יק לא רצו למנוע מכם שום דבר.

ההודעה הזו אומרת שאם תביטו באיתחול משתנה המודול תראו שהוגדר כ"ללא" -לא אוטמטי. 

מזה נובע שלפני שימוש בכל הפונקציות למינהן אתם חייבים להשתמש בפונקציה COMObjCreate ('?'VAR) כדי להפעיל את המנוע המבוקש ובסיום כל הפעולות למינהן יש להשתמש בפונקציה COMObjRelease ('?'VAR) לשיחרורו.

המשמעות של אתחול זה היא שמג'יק רצו לתת לנו אפשרות להשתמש במינימום משאבים. לדוג' אם כעת אני רוצה להדפיס קובץ מסוים אנו חייבים לגרום לו 3 פעולות: הפעלה, הדפסה ושחרור. עד כאן נשמע מצוין אך אם אני רוצה להתחיל פעולה בת מספר לא ידוע של קבצים אני לא רוצה כל פעם לפתוח ולסגור על מנת להדפיס אלא פתיחה אחת ריצת כל ההדפסות ורק אח"כ סגירה - ז"א הגענו לניצול מינימום משאבים.

בהצלחה לכולם!

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

<B>Developer,

האם הצלחת להפעיל את OfficeCom10?

אני לא מצליח לשלוח מייל אפילו מ OfficeComOnline10.ecf שארוז מראש ע"י כותב הקומפוננטה.

כבר מבזבז על זה מלא זמן.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם,

לגבי שליחת המייל דרך תוכנית האונליין:

אם תכנסו לתוכנית מקור תראו שהיא מפעילה את MAPI Send Mail

וזה אומר שצריך קודם לבצע GetNameSpace ואחר כך GetMapiFolder ורק לאחר מכן את ה Send.

מי שלא הצליח לשלוח דרך מסך האונליין כנראה לא ביצע את הפעולות בסדר הנ"ל.

על מנת לבצע שליחה של דוא"ל ללא שלושת הפעולות הנ"ל, קיימת התוכנית:

MAPI Quick Send Mail שמבצעת את כל הפעולות הנ"ל באופן אוטמטי. (מומלץ להשתמש בתוכנית זו)

בהצלחה.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
תודה אלון,
ניסיתי בשתי השיטות ובינתיים זה נראה עובד מצויין.

שאלה נוספת: ראיתי שבסוף התכנית של OfficeComOnilne10 ישנה פקודה לסגור את האאוטלוק.
האם היא שם רק לצורך הדגמה וניתן לוותר עליה או שיש לה חשיבות כלשהיא בגישה לCOM? - אני לא רוצה לסגור למשתמשים שלי את האאוטלוק כל הזמן...

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אלון שלום,

די מתסכל עשיתי לפי סדר הפעולות וזה לא עובד.

ההפעלה של getmapifolder מחזיר ערך שמוצג על המסך -2147352567-

ובאמת לא הצלחתי להבין או להפעיל משיכה של רשימת ה contact-ים לדוגמא

רשמת משהו לגבי אתחול האובייקט ואני לא מצליח להבין על מה מדובר.

קיימים שלושה אוביקטים כאשר אחד מהם מוגדר אתחול אוטומטי ולשניים האחרים אין גישה.

בברכה,

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
:'( אני מנסה כבר הרבה זמן לגרום למג'יק לשחרר הקוד של OfficeCom אך בנתיים ללא הצלחה ואני מרגיש כמו דון קישוט הנלחם בתחנות רוח.
העבודה ב COM לדעתי היא אחד הדברים המסובכים לישום במג'יק בעיקר כי כמעט ולא קיים תעוד. הצעתי למג'יק לקיים קורס בנושא אך המינימום היה שחרור קוד המקור ואז היה ניתן ללמוד כיצד הקומפוננטה עובדת.
אולי אם יצטרפו משתמשים נוספים יהיה לכך יותר משקל והם יתרצו.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

בני שלום,

עבודה עם COM לא ממש מסובך.

מסובך זה לללמוד את המבנה והפונקציונאליות של הישום אותו אתה מנסה להפעיל.

ואכן האובייקטים של office די מורכבים בגלל הפונקציונאליות הרבה שהם מספקים.

בכל אופן ישנה הדרכה שאני אפילו לא זוכר בדיוק מאיזה אתר הורדתי, זו הקלטה של הדרכה שמישהו (ממגיק אני חושב) העביר ברשת.

אני מצרף קובץ דחוס תפרוס אותו ותריץ את הEXE שבפנים (זה 5M מקווה שזה יעלה)

אם לא שלח לי את המייל שלך.

ניסיתי הקובץ גדול מידי כנראה כי זה לא מצליח

לאלון רזי, עדיין לא הצלחתי להפעיל את ה OUTLOOK.

אריק יש מצב להעביר את זה אליך שתשים אותו באתר ?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
חיים,

א. תודה.
ב. :$ אתה כותב שהנושא אינו מסובך ובכל זאת עד רגע זה לא הצלחת להפעיל Outlook...
ג. אני בטוח שאם היה לך קוד המקור היית פותר הבעיה מזמן.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
:'( השמחה הייתה מוקדמת מדי. הקובץ לא נפתח ומתקבלת הודעת שגיאה Class not registered.
כתובת המייל שלי היא benyy@ortal.co.il  

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

בני שלום,

שולח לך את זה במייל, אבל אני מנחש שאולי צריך התקנה של תוכנה שנקראת centra one זו התוכנה שבאמצעותה עושים מצגת כזו ב live נראה לי שגם כאשר מנגנים ב offline צריך את ההתקנה של זה.

צריך לדעתי להיות איפה שהו באתר של מגיק מאחר והם עושים שימוש בזה ב webminar שלהם.

לגבי עבודה עם com, אני מנסה לעבוד עם הרכיב של אלון ממגיק רק כדי לחסוך עבודה (אין לי חשק ללמוד את הממשק של office).

לעומת זאת כבר התחברתי לכל מיני COM-ים פשוטים יותר שלא דורשים לימוד מעמיק.

וזה באמת די פשוט.

כמה עקרונות:

א. צריך להגדיר משתנה מסוג Activex

ב. לבחור במאפיינים של המשתנה את הרכיב שאליו רוצים להתחבר

ג. אם לא רוצים להסתבך עם האתחול של האובייקט אז צריך להגדיר אתחול אוטומטי (אחרת צריכים לבצע אתחול לאובייקט לפני שעושים בו שימוש ולשחרר אותו בסוף העבודה).

מכאן למעשה יש 3 פעולות שניתן לעשות עם האוייבקט שיצרנו

א. להפעיל Method (נגיד באקסל print), זה נקרא הפעל מתודה.

ב. לקרא את אחד המאפיינים, זה נקרא קרא תכונה.

ג. לעדכן את אחד המאפיינים, זה נקרא עדכן תכונה.

כל זה אם האובייקט הוא ללא ממשק ויזואלי.

אם יש לו ממשק וויזואלי אנחנו יכולים לתפוס את הארועים שלו במגיק

לדוגמא עם עובדים עם Calendar של מיקרוסופט אנחנו יכולים לתפוס את כל הארועים של האובייקט בדומה לארועים של מגיק.

מגדירים ארוע מסוג ActiveX, בוחרים את המשתנה שלנו ואז בוחרים מתוך הרשימה שנפתחת את האירוע שרוצים לתפוס (הרשימה שונה מאובייקט לאוביקט, מאחר וכל אובייקט תומך בארועים אחרים)

המגיק מושך מהאובייקט את הארועים שהוא תומך בהם.

מקווה שעזרתי.

אם אתה רוצה דוגמא במגיק 10 תגיד לי.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם,

לאלו מכם שרוצים הסבר כיצד עובדים עם COM ו ActiveX

אני מצרף מצגת שהכנתי לסניף ישראל.

מקווה שיעזור.

COM & ActiveX.zip

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

לכל המקטרים והמשיבים,

לאחר שהייתי זקוק לקישורים שונים לסביבת האופיס (דואר, WORD, EXCEL וכו') הבנתי שמוטב שאשקיע מעט בלימוד הנושא על מנת לשלוט בו וליישמו בצורה המיטבית.

הדוגמא של אלון מספיקה די והותר להבנת הקונספק: טעינת/פתיחת אובייקט OLE, ביצוע פעולות והגדרות ושחרורו. ישנן גם דוגמאות נוספות בפורומים השונים באינטרנט.

צריך להבין את ההירכיה בין האובייקטים השונים, יש הרבה דוגמאות והסברים באינטרנט, באתר של מיקרוסופט. גם אם הדוגמאות בשפות אחרות (כמו VB) השיטה כמעט זהה ליישום במג'יק !

לקחתי את הדוגמאות הפשוטות קדימה, השקעתי 2-3 ימים של התקשקשות ובנינו קומפוננטות לתפארת.

יש לנו יישום כבד שעובד מול שרת EXCHANGE ועושה כמעט הכל - קביעת פגישות, הגדרת משימות, הפצת דוא"ל, ניהול תיקיות בסנכרון מול היישום, יצירת מסמכי WORD מהממים וכו'. הדברים אינם פשוטים אבל אפשריים ופותחים חלון מכובד של יכולות למערכות שלנו.

היישום של אלון יפה מאוד ופונקציונאלי, אולם לדעתי מי שמיישם עבודה מול האופיס חייב להבין כיצד העסק פועל. מה גם שתמיד ישנן דרישות מיוחדות.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

חיים בוקר טוב,

תודה על המשלוח אבל כנראה תוכנת האנטיספאם שלנו "ירטה" המייל שלך  (:$ מצטער).

אנא שלח שנית ובמידה ויש לך קישור לתוכנה הנדרשת להצגה אשמח לקבל.

לגופו של עניין אני יודע לעבוד ב COM. עשיתי ישומים המשתמשים בו הן ב Excel והן ב Outlook.

אבל הכל תוצאה של הרבה נסיונות (וכמובן הרבה טעויות) עד שהכל עבד לפי הדרישות. כמובן נעזרתי בדוגמאות שישנם (באתר http://home.planet.nl/~vissenbe/) וגם תשובות שקיבלתי בקבוצת המשתמשים הבינלאומית.

לשמחתי לאט לאט מצטבר חומר כתוב (המצגת של אלון רזי, ה Webinar שאקבל ממך) וגם נסיון אצל משתמשים.

אני שוב חוזר על דעתי שבמידה ומג'יק היו משחררים קוד המקור של הקומפוננטה זה היה מקל עוד יותר על הישום.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
דני שלום,

1. <li>:'( אינני מקטר אני רק מביע את דעתי ונכון שאני קצת נודניק או אובססיבי בנושא.<li>להערכתי עם היה לך הקוד מקור של הקומפוננטה היית חוסך 2-3 ימים של התקשקשות כפי שציינת. וזאת כל המטרה שהחלפת מידע לחסוך דם יזע ודמעות.
דרך אגב גם אני השקעתי את אותם 2-3 ימים. אז תאר לך כמה זמן היה יכול להחסך אצל כל מפתחי מג'יק המנסים לישם COM.
דרך אגב אתה מוכן לשתף הידע שלך ביישום שעשיתם מול שרת Exchange כי אני הולך להתחיל פרוייקט דומה.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.

התחבר עכשיו