עבור לתוכן
Magic DevHub
hagit

DbReload

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני משתמשת בתוכנית שיש לה קובץ ראשי אך ב-CNTL+D ישנה נוסחא, האם לפתוח את הקובץ הראשי או קובץ תאום (בעל אותם שדות בדיוק).

הבעיה היא שכאשר מגיעים לתוכנית זו מתוכנית אחרת, שבה קובץ אחד משני אלה היה פתוח, הפתיחה של הקבצים לא נעשת בצורה תקינה.(כלומר, הקובץ שהיה פתוח כבר, נעשה הדומיננטי והנוסחא לא משפיעה על פתיחת הקבצים הצורה נכונה).

אתן דוגמא כדי לפשט את הנושא: קובץ X פתוח לכתיבה ובמקש חם פותחים תוכנית אחרת שאמורה להציג שאילתא ובה מסך מפוצל המציגה נתונים מקובץ X וקובץ Y(קובץ תאום). משום שקובץ X היה כבר פתוח הוא לא מבצע קישור לקובץ Y אלא בשני המקרים מתייחס ל-X.

השאלה שלי היא האם ניתן להשתמש בפונקציה DbReload? ואם כן מה היא הדרך הטובה ביותר? או אולי יש למישהוא רעיון אחר... 

מצטערת על המגילה;)

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

גילה שלום רב,

למיטב ידיעתי נתקלת באחד הדברים היותר מעצבנים במג'יק שבו בעצם כאשר פתחת טבלא מסויימת בשם מסויים אז גם במשימות המשנה ותוכניות קוראות זו תהיה אותה הטבלא.

הפתרון היחיד שאני מכיר הינו אחזקת טבלא נוספת בעלת מבנה זהה במילון הטבלאות ופתיחה שלה עם שם לוגי כמובן.

בברכת חג שמח

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

גילה שלום,

מנוע מג'יק פועל בצורה כזו שכאשר טבלה נפתחת התכנית / משימה אזי בכל הרמות שנפתחות תחתיה אין כל השפעה לנוסחא בטבלת הקבצים. ותמיד תפתח הטבלה שנפתחה למעלה.

ולכן, או לפתוח כמה כניסות לאותו הקובץ במילון הטבלאות

או לפתח משימה קטנה וזריזה שתשפוך את תוכן הטבלה הרצויה (עם הנוסחא) לתוך טבלה זמנית / בזכרון.

פונקציית DBRELOAD מיועדת לטעינה מחודשת של טבלה בזכרון ואינה רלוונטית לשאלתך /לפתרון האפשרי.

במידה ובחרת בהצעתי השניה ייתכן והיא תסייע. כך שבעת טעינת היישום או הפעלת ארוע מסויים היא תטען מחדש בהתאם לתוכן הטבלה הפעילה

מקווה שהובנתי

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.

התחבר עכשיו