עבור לתוכן
Magic DevHub
ido

האם ניתן לוותר על השימוש בקובץ יוזרים ?

Recommended Posts

שלום לכולם,
במערכת שלנו ישנה טבלאת משתמשים גדולה המכילה את כלל פרטי המשתמש ומתעדכנת מידי יום בצורה אוטמאטית.
רציתי לדעת האם ניתן לוותר על הכניסה למערכת באמצעות הקובץ יוזרים, ובמקומו לקשר את חלון הכניסה לאותה טבלאת משתמשים (שבה אני יוסיף נתונים כגון סיסמא, הרשאות ופעיל/לא פעיל)?
במידה ולא ניתן לוותר על קובץ זה - האם ניתן לבצע התממשקות לקובץ בצורה חיצונית ולעדכן אליו יוזרים?

תודה על העזרה,

עידו

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
עידו בוקר טוב,

אתה יכול לוותר <U>לגמרי על שימוש בקובץ המשתמשים. בתפריט הגדרות > סביבה יש להגדיר <U><B>לא בשורה קליטת סיסמה.
לאחר מכן אתה יכול לכתוב מערכות משתמשים + הרשאות משלך כולל מסך כניסה (ברגע שאתה מגדיר לא בקליטת סיסמה המסך לא יםיע יותר).
למיטב ידיעתי לא ניתן לעדכן את קובץ המשתמשים של מג'יק בצורה חיצונית.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

קודם כל, המון תודה.

שאלתי לגביי ההרשאות האם ניתן לרשום את אותם הרשאות שבקובץ יוזרים?

תודה, עידו

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אני אחדד את השאלה...

היום יש בקובץ יוזרים את הרשאת המשתמש, בהתבסס על הרשאות אילו הוא נכנס לתוכניות מסויימות ואחרות לא.

האם ניתן להעתיק את אותם הרשאות למסד בלי לשנות את כל התוכניות? או שוויתור על קובץ היוזרים מאלץ אותי לכתוב מחדש את כל מערכת ההרשאות (יש לנו במערכת מעל 200 הרשאות שונות).

תודה, עידו

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
אין לי נסיון אבל ניתן להשתמש בשם המשתמש של המחשב (בכניסה לחלונות) כשם המשתמש בישום ובהנחה שהם זהים אזי ההרשאות בקובץ משתמשים תקפות. יש בפורום התיחסויות לנושא.
במידה ואינך משתמש בחלופה זה אזי אתה חייב לטפל בנושא ההרשאות מא' עד ת'.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אם אני מבין את שאלתך, אתה רוצה להשתמש במערכת משתמשים קיימת בבסיס הנתונים, ולנהל הרשאות למשתמשים אלו ממערכת זו.

עם זאת אתה רוצה שהמגיק עדיין יכיר את ההרשאות דרך הפונקציות הקיימות.

יש אפשרות לייצר את קובץ המשתמשים וההרשאות של מגיק על ידי פתיחת מגיק עם קובץ משתמשים ריק , ואז הוספת משתמשים או הרשאות מתבצעת על ידי נוסחאות addright ו adduser , שמשתמשות בפרמטרים מבסיס הנתונים, זה קצת מסורבל אבל אפשרי.

אם אתה חייב לעבור אני הייתי ממליץ להעביר את ההרשאות הקיימות לבסיס הנתונים, וליצור תוכנית לבדיקת הרשאות שתחליף את פונקציית בדיקת ההרשאות ביישום וכך אין צורך להסתנכרן מול קובץ המשתמשים.

בהצלחה,

חיים לנקרי

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הבנתי..
ואז למעשה אני בונה פעם אחת את כלל ההרשאות ואין לי צורך לעדכן תוכנית תוכנית...

תודה,
עידו

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הפונקציות הנ"ל מאפשרות אך ורק לכתוב לקובץ המשתמשים אך אין אף פונקציה המאפשרת לקרוא נתונים מקובץ המשתמשים כדי לעדכן בסיס נתונים חיצוני של הרשאות.

לכן במידה וממשיכים להשתמש בו אינני רואה טעם בבניית מערכת הרשאות חיצונית.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

האמת היא שחשבנו פשוט לבנות פונקציה משלנו לפונקציה right של המג'יק.
אנו ניצור העתק של קובץ ההרשאות על האורקל, ואת ההשוואה נעשה מולו (בעזרת פונקציה שאנחנו נכתוב).
כך למעשה אני מוותר על הקובץ הפיזי, ונותר על שרת האורקל בלבד.

בברכה, עידו

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

קובץ המשתמשים הוא קובץ DB לכל דבר,

אפאחד לא יודע את המבנה שלו (עמודות)

אם כן, נוכל לקרוא אותו כטבלה !

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב