עבור לתוכן
Magic DevHub
irena

בעיות בהסבה ל MAGIC10

Recommended Posts

להלן רשימת בעיות שנתקלתי בהם  בזמן הסבה של  מערכת ממגיק 9.4 למגיק 10<?xml:namespace prefix = O ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><O:p>

<O:p> 

1. <li class="MsoNormal" dir="rtl" style="mso-list: l3 level1 lfo3">
בעיות עברית בקובץ משתמשים<O:p>

לאחר הסבת קובץ משתמשים דרך USRUPD והסבת INI INI בסיסי לקחתי INI של מגיק 10 שלא נגעתי בו כמו שהמליצו בכנס)<O:p>

קיבלתי בכל שמות המשמשים בעברית "ג'בריש". פתרתי את הבעיה בזה שלקחתי קובץ INI של מגיק 10 מקורי והוספתי בו כל מה  שצריך ידני. לאחר מכן הצלחתי לראות את קובץ המשתמשים שלי כמו שצריך.<O:p>

בעיות שימוש בטבלאות בחירה ממבנה (במאפיינים של פקד).<O:p>

לאחר הסבה התחלתי לבדוק את הישום שלי ושמתי לב שאין יותר מילה "חלון" כשסמן עומד על פקד שחייב להיות בו חלון. לעומת זאת במצב "עדכון/הוספה/דפדוף" החלון עובד,אבל במצב חיפוש או תחום חלון לא עובד ! בדקתי שבמאפייני פקד מופיע חלון בחירה. לאן נעלמה האופציה  לפתוח חלון במצב "חיפוש/תחום" ? זה חסרון רציני ! המשתמשים שלי השתמשו באופציה לפתוח חלון במצב חיפש בכל מסכי האפליקציה , אם לא ניתן להחזיר את האפשרות אני לא בטוחה שכדאי לעבור ל 10.<O:p>

ניסיתי לפרק רשומה ראשי כמו שהיה מומלץ בכנס. ונתקלתי בבעיות הבאות:<O:p>

-          אין אפשרות להעתיק מספר שורות מתוך רשומה ראשי למקום אחר (למשל אחרי פקד כלשהו). מגיק מאפשר לסמן מספר שורות אבל לא להעתיק ! אפשר להעתיק פקודות רק 1-1 מה שעושה  עבודה ממש מסורבלת ואיטית<O:p>

-          משימה הכי פשוטה : לתרגם "בצע משימה/תוכנית  אחרי" לארוע :<O:p>

ליצר שורה ראשית "ארוע" חלון על פקד מסוים<O:p>

להוסיף "בצע תוכנית/משימה"<O:p>

להוסיך פקודה "שגר ארוע" "שדה הבא".<O:p>

זאת אומרת 3 פקודות במקום פקודה 1 בעבר ! אולי יש דרך יותר פשוטה ?<O:p>

גם במקרה זה למשתמש אין שום אינדיקציה שניתן לפתוח חלון בשדה ספציפי (אין את המילה חלון).<O:p>

אשמח לקבל תגובות<O:p>

אירנה בס<O:p>

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.